..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Mutlu köle çoktur. -Darwin
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Yazar Kütüphaneleri

Þu Anda Ne Yazýyorsunuz?
Ýnternet ve Yazarlýk
Yazarlýk Kaynaklarý
Yazma Süreci
Ýlk Roman
Kitap Yayýnlatmak
Yeni Bir Dünya Düþlemek
Niçin Yazýyorum?
Yazarlar Hakkýnda Her Þey
Ben Bir Yazarým!
Þu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm baþlýklar  

Arama Motoru

ÝzEdebiyat > Deneme > Sevgi ve Aþk > Funda BÝLGÝLÝ

6 Aralýk 2004
Seni, Seninle Paylaþamayacak Kadar Çok Seviyorum...  
Funda BÝLGÝLÝ
Bir senfoninin çok sesli ritminde, hayalini giyinip süslü bir elbise gibi üzerime, sonsuzluða uzanan adýmlarla dans etmekti istediðim. Sýmsýký sarýldýðým bir beden yetmezdi ki bana. Kurallarla sýnýrlanmayan, dokunmakla doyulmayan bir eþti beklediðim. Ýþte tam bu yüzden sendin istediðim.

:AGEDA:
SENÝ SENÝNLE PAYLAÞAMAYACAK KADAR ÇOK SEVÝYORUM

Seni, seninle paylaþamayacak kadar çok seviyorum. Uðraþma sakýn anlamak için beni. Benim derdim bendeki benleri, bendeki senleri seninle paylaþmak deðil ki. Seninle anlam kazanmadý sahip olduklarým. Ben zaten güneþin parlak bir tepsi gibi kapladýðý göðe yabancý deðildim ki! Ayýn kýzýydým senden önce de. Simden bir örtü gibi üstüme örter ayý, hýçkýrýklarýmla renklendirirdim dolunayý.

Öpüþlerimi saklamadým hiç dudaklarýna. Ýçimi kýpýr kýpýr yapan baharla taçlanan papatyalarýn sarý göbeklerinde de dolaþtý dudaklarým, sahip olamadýklarýnýn acýsýný inci tanelerine dönüþtürüp yanaklarýna bir kolye gibi dizen çocuðun acýsýný da tattý baþka bir yaným.

Ýstediðim için vardýn hayatýmda. Sana uyanan sabahlar katmak istediðim için, düþlerimde soktum seni koynuma. Gülüþünün haylazlýðýný, gözyaþlarýnýn tuzlu tadýný tatmak istediðim için “aþk”a düþtüm bu deli oyunun kucaðýnda. Sokaklarda yürüyen, kendi geleceðine adýmlar atan milyarlarca insandan ikisiydik yalnýzca. Düþünsene olasýlýklarýn sonsuzluðunu. Rastlantýysa, çarpýþmalarýmýzý ben kattým adýmlarýmýza.

Ýçimdeki melankolik kadýný besledim yokluðunla. Bir kýrmýzý kadehin içinde boðuldum yalnýzlýðýmla. Adaklar adamadým kavuþmalarýn uðruna. Çünkü sen kadar sensizliði de istedim ben aþkýn tadýna doyasýya varabilmek adýna. Özlemek istedim seni, gecelerce uykusuz kalan bir kadýnýn gözünü kapatýp rüyalara teslim olmayý istemesi gibi. Havai fiþekler patlamalýydý gözlerimde seni yeniden gördüðümde. Kavuþmanýn lezzetini saðlayan özlem deðil miydi? Özlenmeyen bir yürekte aþk barýnabilir mi?

Bardaktan boþanýrcasýna yaðan yaðmurda elin elimde sarýlmak istemedim yaðmurlara. Yokluðunu yüklenip sýrtýma, þeffaflýðýnda hissedebilmek istedim seni umarsýzca. Kolaydý ýslanmak sýrýlsýklam saçaklarýn altýnda, zor olaný istedim; yaðmurla deðil, varlýðýnýn kattýðý yoklukla yýkanmak. Baþardým can özüm, az önce okþarken saçýmýn her bir telini bir saðanak, özleminle sýrýlsýklamdým sensizliði her bir hücremde anlayarak.

Seni tüm bencilliðimle sevdim. Sevilme ihtiyacýmýn cevabýydýn sen. Aþkýn sendeki yansýmalarýydý beni çeken. Yankýlanan sesimdi, sesindeki. Ben sevmenin bana ait olan kýsmýný sevdim. Deniz dibinin büyüleyici evreninden çýkýp, vurgun yiyen yanýný sevdim. Dingin doðanýn içine kattýðým fýrtýnayý sevdim. Belki seni deðil, seni sevmeyi; belki seni deðil, senin beni sevmeni sevdim...

Bir senfoninin çok sesli ritminde, hayalini giyinip süslü bir elbise gibi üzerime, sonsuzluða uzanan adýmlarla dans etmekti istediðim. Sýmsýký sarýldýðým bir beden yetmezdi ki bana. Kurallarla sýnýrlanmayan, dokunmakla doyulmayan bir eþti beklediðim. Ýþte tam bu yüzden sendin istediðim.

Uçurumlarýn ürkütücü yüksekliklerinden uzanýp beni kurtaracak bir el istemedim. Zirvelerden diplere yuvarlanmanýn tanýmsýz heyecanýný tatmak istedim. Sakin limanlara, dingin havalarda demir atmak istemedim. Alabora olmak, deniz tuzuyla yýkanmaktý dileðim. Yeknesak bir huzuru deðil, tutkulu bir kargaþayý seçtim. Bana göre deðildir düz çizgiler bilirsin, sivri uçlu köþeleri severim.

Bedenimin içinde sanki binlerce peri, efsunlu sihirlerle ihtirasýmý besledi. Dokunmak istemedim hemen, artýk benim için erkek kelimesinin anlamý haline gelmiþ tenine. Beklemekti tutkunun dehþetini arttýran. Ýlk dokunduðunda delice istediðin kadýna, içine yuvarlandýðýn zevk dehlizlerini anýmsa. Ýç içeydik, bütündük, tektik. Ýstediðim için karýþmýþtýk birbirimize...

Ayrýlýðýn ahtapot gibi kollarýný sardýðý bir aþk istedim. Çünkü aþký tüketecek kadar çok paylaþmak istemedim seninle. Paylaþýldýkça azalýr tutku, paylaþýldýkça eskir aþk. Ýstemedim sýradanlýðýn gri ezikliðiyle renklenen bir sevdayý. Özeldi, özel kalmalýydý. Özlemeliydim hep seni, istemeliydin hep beni. Kavuþamamanýn, yokluklarýn devasa gölgesi olmalýydý üzerimizde.

Ben seni kavuþmak için deðil, kavuþmayý özlemek için sevdim. Öyle bir imza attýn ki sol yanýma, gizli gizli dolaþýyorsun her yanýmda. Öyle bir yazýldým ki alnýna, taþýyorsun gitsen de dünyanýn öbür ucuna. Buydu istediðim hayatýma anlam katan adamým, ben sensiz, sen bensiz hep yarým kalacak bir yanýmýz...

.Eleþtiriler & Yorumlar

:: ...
Gönderen: Umut Kazan / , Türkiye
24 Ocak 2009
yazýnýzý okurken sadece yorulduðumu hissettim.

:: ...............
Gönderen: Emel Sude Serence / , Türkiye
13 Ocak 2009
beðenerek okudum...tebrikler..

:: Sevda aðýr bir iþçilik gerektirir
Gönderen: Þaban Baðcý / , Türkiye
24 Kasým 2008
Yüreðinize ve emeðinize saðlýk.... Sevda gerçekten aðýr bir iþçilik gerektirir. Herkes sevdiðini söyler, ama herkes sevdanýn sorumluluðunu üstlenemez... Belki de bu yüzden aþklar kýsa sürüyor....

:: Kavuþmanýn ötesine geçen aþk, gerçek aþktýr!
Gönderen: Kaan DeKo / , Türkiye
1 Aðustos 2008
Aþký tüketmeden yaþamanýn tek yolu bu mudur acaba? sevdiðini kendinden, kendini sevdiðinden uzak tutmak... her gün kavuþmanýn hayaliyle yaþamak, o aþký büyütüyor, kavuþmaktan daha etkili oluyor nedense? Ben de son günlerde böyle duygular içindeyim ve yazýnýzý beðenerek okudum. (ilaç gibi geldi diyebilirim)hoþ kalýn, sevgiler...

:: ben sensiz sen bensiz
Gönderen: kubrakazan / Ýstanbul/Türkiye
26 Mayýs 2006
tebrýkler cok guzel yazmýþsýnýz okurken cok duygulandým aský cok guzel tanýmlamýþsýnýz

:: mavi rüyam
Gönderen: SEVILAYEKEN / Tekirdað/Türkiye
2 Nisan 2006
gerçektn çok güzel olmuþher insanýn hayatinda unutamadýðý dönemlr olmuþtur paylaþýlmayn ama bence paylaþýldýkça artar mutluluklr azalýr hüzünlr ama ya iki kiþi arasýnda kaldýysanýz......?býrakýn içinizde kalsýn herþey!o sadece mavi bir rüya olsun sizin için

:: Bir Sevgi En Fazla Böyle Anlatýlýr!...
Gönderen: Mehmet OZSARAC / Gaziantep/Türkiye
8 Mart 2006
O kadar duygulu ve bir o kadar da akýcýydý ki,bir çýrpýda okudum.Ve gerçek sevgi en fazla ancak bu kadar anlatýlýr dedim. Birde bu kadar güzel yazmak için acaba bu kadar çok mu sevmek gerek diye düþündüm. Sevgiyle kalýn. Mehmet

:: Seni Seninle Paylaþmak...
Gönderen: Su / Ýstanbul/Türkiye
8 Eylül 2005
Valla imkansýz kendimle bile paylaþamazken ama yalnýzca içimde kimsenin bilmediði bir rüyada yada hayallerde anca iþin kötü tarafýda bu galiba . Mükemmel bir yorum anlatýlamaz yaþanýr diyebiliyorum bir kaç arkadaþýmla daha paylaþtým ve harika .....

:: tebrikler
Gönderen: gökhan küçük / Aydýn/Türkiye
8 Eylül 2005
süpersin

:: "Çünkü ayrýlýk da sevdaya dahil, çünkü ayrýlanlar
Gönderen: aynur özbek uluç / Ýstanbul/Türkiye
17 Haziran 2005
"Bir gün kafam karýþýrsa gelip okuyacaðým bu yazýný" sözümü tuttum sanýrým bugün:-) Evet, böylesi sevmeleri , yukarda en yukarda tutmalarla , dokunmanýn karþýlaþtýrýlmasý..Sýcacýk, hesapsýz dokunmalarýn.. Ama bu yazý o dokunmalara lezzet katacak beklemelerin melodisi belki de.. Bazen de beklerken geçiveren ömürlerin ironisi.. Kalemine saðlýk güzel kadýn.. aynru özbek uluç

:: "Ben seni sevmeyi seviyorum...."
Gönderen: aynur özbek uluç / Ýstanbul/Türkiye
16 Þubat 2005
Funda sende, senin kaleminde o kadar kendimi buluyorum ki, dün aklýmda çeþitlenen cümlelerin , düþüncelerin sevmeyi sevmenin bencillik olup olmadýðýnýn sorgusunun cevaplarýný, kaðýda düþmüþ netleþmiþ cümlelerini okudum. Ýlginç bir duygu oluþturdu bende..Anlamak vardý en çok hal böyle olunca. Sevinç vardý bu seslendirmeyi duymuþ olmaktan. Mutluluk vardý yazarýnýn arkadaþým olmasýndan dolayý..Rehberim olabilecek bir yazý bulduðumu düþündüðüm için rahatlama vardý aklýmda. Neyi ne için sevdiðimi karýþtýrýrsam bir gün; gelip okuyabileceðm bir yazýnýn burada olduðunu bilmenin rahatlatýcý ferahlýðý.. Aþka aþýk bir kadýn, aþka aþýk öbür kadýnla karþýlaþýnca böyle oluyor demek ki:) Seni çok öpüyorum.sevgimle aynur özbek uluç

:: hep yarým...
Gönderen: Orkun Levent / Ankara/Türkiye
23 Ocak 2005
tebrikler. tarzýnýz þiir gibi. ilk kez bir yazýnýzý okudum. sanýrým artýk diðerlerini de okuyacaðým. baþarýlar...saygýlarýmla.

:: Merhaba
Gönderen: bee / Ýstanbul/
20 Aralýk 2004
Gülümsettin:) Aþka aþýk kadýn...teþekkürler...bee

Söyleyeceklerim var!

Bu yazýda yazanlara katýlýyor musunuz? Eklemek istediðiniz bir þey var mý? Katýlmadýðýnýz, beðenmediðiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düþündüðünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazýlarý yorumlayabilmek için üye olmalýsýnýz. Neden mi? Ýnanýyoruz ki, yüreklerini ve düþüncelerini çekinmeden okurlarýna açan yazarlarýmýz, yazýlarý hakkýnda fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloða geçebilmeliler.

Daha önceden kayýt olduysanýz, burayý týklayýn.

ÝzEdebiyat yazarý olarak seçeceðiniz yazýlarý kendi kiþisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluþturmak için burayý týklayýn.

Yazarýn sevgi ve aþk kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
Tensiz Seviþmeleri Bilir misin Birtanem?
Hangi Kýþýn Karýný Haziran'a Sakladýn?
Sakýn Seni Seviyorum Deme Bana!
Ben Seni Hiç Sevmedim Ki…
Aþký Tanýyan Bir Kadýn Asla Aþktan Azýna Razý Olmaz
Eksik Sevdalarýn Sabýkalýsý
Hesapsýz Aþklarýn Kadýný
Þah Damarýndaki Üç Beþ Sarý Saç Teli
Çilingiri Yok Aþkýn
Beni Benden Kurtarsana...

Yazarýn deneme ana kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
Otuzlarýnda Bir Kadýn...
Ýyi ki Doðdun Üzüm Gözlüm
Canýmýn Ötesi Annem / Mektup (Iý)
Hiç Bir Ýliþki Tekrarlamaz Kendini!
Kendine Yolculuðun Arifesindeki Kadýn
Mazinin Silgisi Yok
Sevginin Büyüttüðü Bebekler Hep Gülümserler Evrene... Damlam'a...
Cennetle Kardeþ Aðva
Minik Bebeðim
Kar Yaðsa Bugün Tüm Aþklara...

Yazarýn diðer ana kümelerde yazmýþ olduðu yazýlar...
Sana Uyandým Bu Sabah [Þiir]
Nasýl Borçluysan Beni Yaþamaya, Öyle Mecburum Seni Yaþamaya [Þiir]
Konuþulmayan Bir Dil Gibisin Coðrafyamda... [Þiir]
Ýzmir'e Sýðmayan Aþk... [Þiir]
Rüya Kaçkýným [Þiir]
Sökmüyor Çivi Çiviyi... [Þiir]
Aþk Doðdu [Þiir]
Darmadaðýn [Þiir]
Ýki Gülücüðün Kýrmýzý Ýzi [Þiir]
Þehirlere de Aþýk Olunurmuþ Hesapsýzca / Ýzmir'im Özlemim Sana... [Þiir]

Funda BÝLGÝLÝ kimdir?

www. fundabilgili. com fundabilgili@hotmail. com MÝNÝK BEBEÐÝM “ÝMZAMI BIRAKTIM TENÝNDE” KÝTAPÇILARDA! Yazan insanlarýn yazmaktan aldýklarý en büyük haz; okuyan insanlarýn yüreklerine dokunmayý baþarabildiðini düþünmektir. Ýzedebiyat’ta yýllardýr yazýyorum. Her yazý eklediðimde ayný heyecaný yeni baþtan yaþýyorum. Yeni paylaþýmlar, yeni yorumlar, dokunulan yeni yürekler… Türkiye’nin en iyi yazar ve okur kitlesinin buluþtuðu bu site benim bir parçam haline geldi zamanla. Eksik hissettim kendimi satýrlarým buradaki gözlerle buluþmayýnca. Þimdi yeni bir gündoðumunda kelimelerim. Ýki kýzýmdan sonraki üçüncü çocuðumun doðum sevincini yaþar gibiyim. “Ýmzamý Býraktým Teninde” adýný verdiðim minik bebeðim artýk kucaðýmda. Bu güzel doðumu paylaþmak istedim sizlerle. Çünkü beni destekleyen, bana yazma gücü veren dostlar sayesinde kavuþtum bu kitaba. Okuduðum, beni okuyan, yorum yapan, yazýlarýmý kütüphanesine alan tüm Ýzedebiyat dostlarýna teþekkürler!

yazardan son gelenler

bu yazýnýn yer aldýðý
kütüphaneler

yazarýn kütüphaneleri

| Þiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleþtiri | Ýnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babýali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratýcý Yazarlýk

| Katýlým | Ýletiþim | Yasallýk | Saklýlýk & Gizlilik | Yayýn Ýlkeleri | ÝzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Giriþi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © Funda BÝLGÝLÝ, 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.