..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Ýnsanlar yalnýzca yaþamýn amacýnýn mutluluk olmadýðýný düþünmeye baþlayýnca, mutluluða ulaþabilir. -George Orwell
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Yazar Kütüphaneleri

Þu Anda Ne Yazýyorsunuz?
Ýnternet ve Yazarlýk
Yazarlýk Kaynaklarý
Yazma Süreci
Ýlk Roman
Kitap Yayýnlatmak
Yeni Bir Dünya Düþlemek
Niçin Yazýyorum?
Yazarlar Hakkýnda Her Þey
Ben Bir Yazarým!
Þu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm baþlýklar  

Arama Motoru

ÝzEdebiyat > Þiir > Aþk ve Romantizm > Orhan ELLÝSEKÝZ

5 Ocak 2005
Gülüþünden Bir Yudum Ver Ömrümden Yedi Yýl Al  
Orhan ELLÝSEKÝZ

:AEEGC:
Þiirlerinin ilk hecesi yap,
Yeniden doðuþ sebebimi.
Cümlelerinle ýsýt,
Ýhanetlerin soðuttuðu yüreðimi.

Bittiðimde yeni baþlangýcým,
Çýkmaz sokaklarýmda yeni bir yol,
Terini akýt ellerime damla damla,
Yalnýzlýðýmýn ilacý ol.

Üþüdüðümde gamzelerini ser,
Sahipsiz gamzelerimin üzerine.
Gülüþünden bir yudum ver,
Ömrümden yedi yýl al...

.Eleþtiriler & Yorumlar

:: asude bir güzellik
Gönderen: halil karabacak / Gaziantep/Türkiye
15 Temmuz 2007
duygularýmýn ifadesi ancak bu kadar olurdu yüreðinize saðlýk.

:: merhaba
Gönderen: þebnem ferah / istanbul/Türkiye
28 Nisan 2006
izedebiyatla yeni tanýþtým ve sizin þiirleriniz çok ilgimi çekti.Þirrleriniz çok derin anlamlar taþýyor ve çok güzel.Kaleminizin hiç tükenmemesi dileklerimle...

:: saygýlar....!
Gönderen: Þükran Karahan / Uþak/Türkiye
26 Nisan 2006
'Gülüþünden Bir Yudum Ver Ömrümden Yedi Yýl Al' Ne kadar güzel bir söyleyiþ olmuþ,þiir olmasa bile, bu onca yazýlan dizelere bedel görünüyor. Yüreðinize saðlýk.. Sevgiyle kalýn....

:: "Ah Atilla ÝLHAN ahh"
Gönderen: Ali BÝLGÝLÝ / Kars/Türkiye
28 Kasým 2005
Atilla ÝLHAN bana nice þiirkoliðe þiiri sevdiren adam ölümü sarstý beni ve tüm sevenlerini...Þiirinizi defalarca okudum ama Atilla ÝLHAN'ý kaybedince daha bir anlamlý geldi bana..."TEÞEKKÜRLER"

:: ...
Gönderen: yasemin cankaya / Ankara/Türkiye
25 Kasým 2005
okumaya doyamadýðým bir þiir bu... ve ezberlemeye kýyamadýðým...

:: takýldým
Gönderen: gülzade alacý / Ýzmir/Türkiye
10 Kasým 2005
gülüþünden bir yudum ver ömrümden yedi yýl al..ne güzel bi sözdür bu..yüreðine saðlýk orhan

:: ...
Gönderen: Özgür UÇAKÇIOÐLU / Ýstanbul/Türkiye
19 Eylül 2005
þu serdar ortaçvari fantazi þarkýlarýnda yer alabilecek kadar düzensiz ve özensiz yazýlmýþ þarký sözü mantýðýndaki bu þiire, bu denli beðeni kitlesi, benim karnýmý tutarak kahkahalar atmamý saðladý. hay yaþayýn arkadaþlar. mutlu kardeþim ne kadar da güzel söylemiþ "uçurumdan atlayan koyunlar" diyerek...

:: Aðýr aðýr çýkacaksýn bu merdivenlerden
Gönderen: Mutlu HASPOLAT / istanbul/Türkiye
16 Eylül 2005
Uzun zamandýr yorum yazmýyorum bu sitede. Ama þiirinizi ve ona atfen yazýlan yorumlarý görünce dayanamadým. Yorumlarý okurken birbirinin ardýndan uçuruma atlayan koyunlar geçti gözlerimin önünden. Olsun gözüm, yine de teþvik þairin ilacýdýr. Teþvik edelim ki herkes yazsýn birkaç kelime. Yine de aðýr aðýr çýkmalý bu merdivenlerden. Eteklerinde edebiyatýn olgunlaþmýþ meyveleri olmalý. Ama yurdumun insaný asla böyle bir þeye izin vermez. Býrakmaz aðýr aðýr çýkasýn bu merdivenlerden. Eteklerinden tutup zirveye taþýmaya çalýþýr. Birden bire ulaþýnca o noktaya, ya dengeni kaybedersin ya da kendini. Kulaklarýn patlayacak gibi olur, gözlerin pörtleyecek gibi. Ama yine de çýkarýrlar seni oraya. sonra da "saman alevi" diye bir tanýmlama yaparlar seninle ilgili. Ardýndan da "baþlýk þairi" diye bir tamlama. Olsun, þair olsun yeter ki. Baþlýk þairi ya da kalpak þairi, ne farkeder ki? Sen de yaz... Bir kaç hüzünlü mýsraya, bir kaç gözyaþý akýt ve bir þir de senin olsun. Ama baþlýðýný iyi düþün. Çünkü o zaman þiire de gerek kalmaz... Olsun gözüm... Böyle olsun. Evet, sevgili Orhan.... Ne sen bu þiiri yazmakla hata ettin, ne de ben bu eleþtiriyi yazmakla... Býrakmazlar ki insan Kýzýl havalarý seyretsin bir yudum; ve usulca atsýn adýmýný bir sonra ki basamaða... sevgiler ve selamlar...

:: baþlýða takýlalým ama doðru yönde...
Gönderen: hazan ayaz / Antalya/Türkiye
7 Eylül 2005
neden herkes þiirin baþlýðýna çok güzel yada bu þiiri okutur þeklinde yorumlar yapýyor? bencede çok ilginç bir baþlýk.ilginç bir karþýlýklý anlaþma bir yudum gülüþe yedi yýl...neden yedi yýl???üstüne basa basa söylemek zorunda hissettiðim birþey varki: "bu sadece bi yorum :)" yüreðinize saðlýk

:: Ellisekiz kere
Gönderen: nida / Ýstanbul/Türkiye
9 Mayýs 2005
Bu þiir deðil. Dizeleri kat, kýtalara. Yanyana yaz. Üç ve daha fazla kelimeyi çýkart. Anlam deðiþmiyor. Saygýlar.

:: Bu dizeler bir ömre bedel
Gönderen: gürcan erbaþ / Ýstanbul/Türkiye
13 Nisan 2005
Yabancý bir sözcükle Fantastik,çok anlamlý, güzel ve belleklerden çýkmayacak bir þiir. Þiiriniz ve ömrünüz uzun olsun. Tebriklerimi sunuyorum. Gürcan Erbaþ/ Erenköy-Ýstanbul

:: Baþlýk bitirmiþ olayý
Gönderen: Evren ÝÇENER / Bursa/Türkiye
4 Nisan 2005
Baþlýk yeterli þiire gerek yoktu yani :) Tebrikler.

:: Muhtesem..
Gönderen: Tulin Bozkurt / Stockholm/Ýsveç
22 Mart 2005
Siirin ismi insana bu siiri begendirir,cok icten ve guzel..basarili calismalarinizin devamini dilerim..

:: Harika...
Gönderen: Özgür Çekmer / /
21 Mart 2005
Þiirin ismi bile tüylerimi diken diken etti... Þiir bittiðinde baþka bir dünyadaydým... Fazla mý duygusalýz bizler bu dünyaya göre?..

:: Güzel bir þiir....
Gönderen: Kâmuran Esen / Bolu/Türkiye
17 Ocak 2005
Merhaba Sevgili Orhan Ellisekiz; Þiirin sadece baþlýðý bile yeterli.....Güzel bir þiirdi...Sevgiyle kal....Kâmuran ESEN

:: ..
Gönderen: Guvercin / Ankara/Türkiye
10 Ocak 2005
Tebrikler kaleminize, yüreðinize saðlýk. Güzel þiir. Sevgi ve saygýlarýmla.

Söyleyeceklerim var!

Bu yazýda yazanlara katýlýyor musunuz? Eklemek istediðiniz bir þey var mý? Katýlmadýðýnýz, beðenmediðiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düþündüðünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazýlarý yorumlayabilmek için üye olmalýsýnýz. Neden mi? Ýnanýyoruz ki, yüreklerini ve düþüncelerini çekinmeden okurlarýna açan yazarlarýmýz, yazýlarý hakkýnda fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloða geçebilmeliler.

Daha önceden kayýt olduysanýz, burayý týklayýn.

ÝzEdebiyat yazarý olarak seçeceðiniz yazýlarý kendi kiþisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluþturmak için burayý týklayýn.

Yazarýn aþk ve romantizm kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
Ýçimde Senin Hislerin
Her Gün Yeniden Aþýk Olmalýyým Sana
Seni Sevmenin Zamaný
Gitmelerimde Ayak Ýzlerin Var
Gözyaþlarýmla Çaðlýyorum Sana
Tozlu Aþk Raflarýndaki En Ýnce Kitabýn Önsözüyüm Artýk
Yasal Cinayet
Ýçten Ýçe
Kan Tutar mý Hiç Kurþununu?
Ötesi Yok...

Yazarýn þiir ana kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
Ben Olsam Gözlerinin Sureti
Ey Hayat,ben Hiç Senin Olmadým Ki!
Yalnýzlýðýmda Alýkondum
Yüreðimin Þifresini Sakladým Aþklarýmýn Her Bir Hücresine
Bu Hüzne Yakýþmýyor Yüzün
Yasak Þiir
Bu Defa Sigaranýn Dumaný Kaçmadý Gözlerime
Bir Delinin Hatýra Defterindeki Herhangi Bir Sayfayým Ben
Adýmý Hatýrlayabiliyorum Hala
Silinmez Düþlerdeki Beyaz Sevdalarýn Tadý

Yazarýn diðer ana kümelerde yazmýþ olduðu yazýlar...
Kaðýt Kesiði [Deneme]
Yazdým Yine Yazarým [Deneme]

Orhan ELLÝSEKÝZ kimdir?

. . . . .

yazardan son gelenler

bu yazýnýn yer aldýðý
kütüphaneler

| Þiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleþtiri | Ýnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babýali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratýcý Yazarlýk

| Katýlým | Ýletiþim | Yasallýk | Saklýlýk & Gizlilik | Yayýn Ýlkeleri | ÝzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Giriþi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © Orhan ELLÝSEKÝZ, 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.