..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Dünyayý isteyen bilime sarýlsýn, ahireti isteyen bilime sarýlsýn; hem dünyayý hem ahireti isteyen yine bilime sarýlsýn" -Hz. Muhammed
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Yazar Kütüphaneleri

Þu Anda Ne Yazýyorsunuz?
Ýnternet ve Yazarlýk
Yazarlýk Kaynaklarý
Yazma Süreci
Ýlk Roman
Kitap Yayýnlatmak
Yeni Bir Dünya Düþlemek
Niçin Yazýyorum?
Yazarlar Hakkýnda Her Þey
Ben Bir Yazarým!
Þu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm baþlýklar  

Arama Motoru

ÝzEdebiyat > Þiir > Bireysel > Kâmuran Esen

15 Þubat 2005
Dönüþü Olmayan Gidiþ  
Kâmuran Esen

:AJJHC:
Giderken
Ne bir uðurlayan var
Bu evde beni
Ne / döndüðümde
Karþýlayan bakýþlar.
Sadece
Özleminin
Yalnýzlýðýmla kesiþtiði yerde
Asýlý duran hüzün var.

Kalkmýþ göçün
Yükünü indirdiðin
Her duraktan.
Bana kalan
Fýrtýnaya yakalanmýþ
Kuru çiçekler yýðýný / hatýralar.

Kayýp gidiyor toprak
Ayaklarýmýn altýnda
Nereye bassam.
Irmakta / suya düþen öpüþlerimiz
Kýraðý düþmüþ saçaklarda
Gülüþlerimiz üþümekte.

Adý batsýn
Yazgýsý deðiþsin
Bu / dönüþü olmayan gidiþin.
Ya da / öðretsin sabrý
Nafile
Çaresiz
Yüreðime daðlarý deviren bekleyiþin.

.Eleþtiriler & Yorumlar

:: o gidiþler...
Gönderen: soner soner / Düzce/Türkiye
6 Mayýs 2007
Hocam þiir gibi þiir. Bu kadar bile çok yorum olacak. Þapka çýkartýyorum ve sizi seviyorum...

:: doðru
Gönderen: arsenur þahin / Sinop/Türkiye
24 Mart 2007
haklýsýn aslýnda giderken sabrý öðretsin de gitsin.ne kadar zor yanlýzken sabrý öðrenmek..ama karamsarlýkta zor þey..yüreðine saðlýk

:: YALNIZLIK
Gönderen: Bilal Esen / Ankara/Türkiye
23 Mart 2007
Yalnýzlýk kadar kötü ve zor bir yaþam yoktur sanýrým. oysaki sizi karþýlam ve sizi uðyrlamak iteyen, o þerefe nail olmak isteyen belki yüzlerseci olduðunu sanýyorum ama neden sizdeki bu karamsarlýk.? yine çok harika bir þiir, yine hayatýn içinde yaþadýðýmýz bir üzgünün anlatýmý. elinize ve yüreðinize saðlýk. kaleminiz daima çaðlasýn efendim. Bilal Esen

:: :)
Gönderen: Erdorum ACAROÐLU / Balýkesir/Türkiye
26 Ocak 2006
bu oylumlu ve duru () lezzet için teþekkürler.

:: ölüm adýn kalleþ olsun
Gönderen: asivemavi / ege/Türkiye
13 Aralýk 2005
ya o güzelim hatýralarý kalmasaydý??.. vefa bu kadar güzel anlatýlýr.. ...her gün bir þiirini buluyorum ablam ve her gün yeni bir þey öðrenip... ben þair olacam galiba :)).. güzel kal lütfen ablam o güzel yüreðinle hoþça kal...

:: Dönüþü Olmayan Gidiþ
Gönderen: M.Nazým Güler / Diyarbakýr/Türkiye
6 Eylül 2005
Sevgili hocam,yüreðine saðlýk.Vedalardaki duygu anaforlarý dehþetengizdir.. Dost vedasýnýn verdiði acý, derinden gelen duygu selinin oluþturduðu dalgalarla gelip boðazda düðümlenirken, akmasý gereken göz yaþý selinin önünde baraj oluþturmakta ve kahrolasý ayrýlýklarýn fýrtýnasýnda,bir gýrdaba sürükleyen duygularý harlamaktadýr.Ýnsan uçurum bir boþlukta asýlý kalýyor adeta.Þiirinde bunun yaþadým. Yüreðin ayrýlýk görmesin. Saygýlar.. Selam ve sevgi ile kalýn.

:: Dizelerin sýrlanýþý
Gönderen: meltem / Ýstanbul/Türkiye
31 Aðustos 2005
Dizelerin sýralanýþý uygun olmamýþ. Daha uygun bir sýrlamayla daha güzel bir þiir haline gelebilirdi. Þiirsellikten biraz uzak buldum.

:: Sizi seviyorum
Gönderen: Nells / Ýstanbul/Türkiye
19 Aðustos 2005
Ah Hocam, caným Hocam .. Kaç yýl oldu sizi tanýyalý? Bu konuda zaman kavramýmý yitirmiþ durumdayým. Ama yitirmediklerim, sevginiz, saygýnýz, sizin yüreðime kattýklarýnýz. Yýllardýr okuyorum yazdýklarýnýzý, yýlllardýr konuþuyoruz birer telefonun ucunda. Yýllardýr paylaþýrýz birbirimizin küçük de olsa dertlerini. Ama bunca zamandýr, hala size sýmsýký sarýlamamanýn eksikliðini yaþarým. Yaþadýðým bir çok eksiklik içinde, bu þiirinizi okuyunca, sizinle baþbaþa bir bardak demli çay tadýnda birlikteliðin eksikliðini çok hissettim. Sizi seviyorum ve o kalem tutan ellerinizden öpüyorum. Sevgimle kalýn, yani benimle :) Nells

:: bu ne
Gönderen: emre coþkun / ankara/Türkiye
12 Mayýs 2005
þiir nereye gdiyor belli böyle þiir olmaz saygýduymak lazým ama býrak böyle iþleri þai olunmz doðulur

:: Tebrikler.
Gönderen: nida / Ýstanbul/Türkiye
8 Mayýs 2005
Þiir koktu. Sqaygýlar.

:: selam
Gönderen: uður inal / /
29 Nisan 2005
yalnýzlýk! Yaþamayý bilen anlatabilir bu duyguyu. Bu kervandan kim geçerse senin hanenin odalarýnda bir yalnýlýk kalýntýsý görebilir, bu izleri taþýmak gerçekten çok zordur, bir duygu binlerce kez anlatýlabilir; ama hiç bir söz bir defa kullanýldýðý gibi deðildir artýk. teþekkürler

:: böyle yazabilecek tek kiþi siz deðilsiniz
Gönderen: ahmethan vural / Karabük/Türk ve Caicos Adalarý
28 Nisan 2005
þiir menemen yapmaya benzemez kamuran abla.menemen yaratýcýlýktan uzak yapýlabilecek bir çok yemekten biridir.týpký sizin þiiriniz gibi.domates hazýr soðan hazýr siz sadece üzerine iki yumurta kýrmýþsýnýz.ki bunuda pek baþarmýþa benzemiyorsunuz.çünkü ilk okuduðumda aðzýma yumurta kabuðu geldi.þiir basit ezberlerden ibaret deðildir.baþý sonu belli ve insanlara biþey katmktan çok uzak.çok yazýk...olmamýþ...

:: Gidenin ardýndan......
Gönderen: gönül sevinç / türkiye/Türkiye
18 Þubat 2005
Kamuran Ablacýðým burnumun direðini sýzlattý gözyaþlarým þiirinizi okurken.halende aðlýyorum. ne yazacaðýmý bilemiyorum ama birþeyler yazmak ihtiyacýnda hissediyorum kendimi. insan hayatý iþte ne acý bir varmýþ bir yokmuþ misalih.ölümün en acý hissi ise özlemek.Özlemek fakat sadece rüyalarda buluþmak görüþmek bilirim.azmý yattým rüyalara bir kerecikte olsa yüzünü göreyim diye sabýr diliyorum hayat devam ediyor elbet bizlerde birgün buluþacaðýz mahþer deniler o kocam yerde sevdiklerimizle.... seni çok seviyorum hoþçakal/Gönül SEVÝNÇ

:: merhaba
Gönderen: zeliha gökkan / Urfa/Türkiye
17 Þubat 2005
göz pýnarlarýmdan süzüldü bir damla yaþ aktý ve son buldu. bir canlý doðdu aktý yaþamýn içinde ve sonsuzluðu buldu. hangimiz baki kalacaðýz ki fani dünyada, hepimiz sonsuzluk yolunun yolcularý deðil miyiz? gidenin ardýndan yapýlacak en güzel davranýþ , onun yapmak istediði þeyleri gerçekleþtirmek ve sizi nasýl görmek isteyeceðini düþünerek öyle davranmaktýr. elbette mutlu ve huzurlu olmanýzý isterdi.sevgide kalýn..selamlar ve sayðýlarýmla...zeliha gökkan

Söyleyeceklerim var!

Bu yazýda yazanlara katýlýyor musunuz? Eklemek istediðiniz bir þey var mý? Katýlmadýðýnýz, beðenmediðiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düþündüðünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazýlarý yorumlayabilmek için üye olmalýsýnýz. Neden mi? Ýnanýyoruz ki, yüreklerini ve düþüncelerini çekinmeden okurlarýna açan yazarlarýmýz, yazýlarý hakkýnda fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloða geçebilmeliler.

Daha önceden kayýt olduysanýz, burayý týklayýn.

ÝzEdebiyat yazarý olarak seçeceðiniz yazýlarý kendi kiþisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluþturmak için burayý týklayýn.

Yazarýn bireysel kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
Bensiz Yaşamaya Alışacaksın
Uykularýn Kaçarsa Gece
Ýnci Tanem / Kýzýma
Yalnýz / Bir Hüzün Alabilirim
Anlatmasý Zor / Yokluðunu
Yalnızlık
Aþk Kazaya Kalmaz
Caným Ýçimde Deðil
Sakýn Anne!
Uçurumlarým

Yazarýn þiir ana kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
Seni Özlemenin Kitabýný Yazabilirim
Ýþte Gidiyorsun
Gelseydin Eðer
Ne Zaman Seni Düþünsem
O Beklenen Hiç Gelmeyecek
Çek Beni Ýçine Bir Nefeste
Sýðýnacaðým Baþka Yürek Yok
Uykularýnda Sev Beni
Sarmaþýk
Albümdeki Resimler

Yazarýn diðer ana kümelerde yazmýþ olduðu yazýlar...
Farzederek Yaþayamazsýn [Öykü]
Yanmayan Bir Ampulden Nasýl Mutlu Olunur [Öykü]
Kiralýk Evin Þartlarý........... [Öykü]
Bir Doðum Günü Öyküsü [Öykü]
Sen Bir Garip Çingenesin / Nene Gerek Gümüþ Zurna ! [Öykü]
Bir Boyama Kursu Öyküsü [Öykü]
Aðýr Misafir [Öykü]
Çocukluðumdaki Çerçiciler Ve Düðünler [Öykü]
Kadýn Hastalýðý [Öykü]
Yaðmur , Güneþ , Rüzgâr ve Babam [Öykü]

Kâmuran Esen kimdir?

Okumak ve yazmak bir tutkudur benim için. Yazdýklarýmý okuyucularla paylaþmak amacýyla buraya gönderiyorum. Yýllardýr, yerel bir gazeteye haftalýk köþe yazýyorum. Mudurnu Belediyesinde gönüllü kültür müdürü olarak çalýþýyorum. Yayýmlanmýþ Kitaplarým: -Þiirlerle Öyküler - þiir / Milli Eðitim Bakanlýðý Öðretmen Yazarlar Dizisi ( 1988). . . . . . . . -Sevgi Yumaðý - þiir ( 1997 ). . . . . . . . . -K. Esen'in Kaleminden Mudurnu - derleme / Mudurnu Kaymakamlýðý Kültür Hizmetleri Dizisi ( 2002 ). . . . . . . . . . . -Oynatmayalým Uðurcuðum- deneme , aný / --Senfoni Yayýnlarý ( Haziran / 2004 ) -Mudurnulu Fatma Nine'nin Günlüðü - Baskýya hazýrlanýyor

Etkilendiði Yazarlar:
Okuduðum her yazardan veya yazýdan etkilenirim. Bende bir etki býrakmayacak, herhangi bir þey öðretmeyecek bir yazý düþünemiyorum.

yazardan son gelenler

bu yazýnýn yer aldýðý
kütüphaneler

yazarýn kütüphaneleri

| Þiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleþtiri | Ýnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babýali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratýcý Yazarlýk

| Katýlým | Ýletiþim | Yasallýk | Saklýlýk & Gizlilik | Yayýn Ýlkeleri | ÝzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Giriþi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © Kâmuran Esen, 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.