..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Bir ülke baðýmsýz olmadan, baðýmsýzlýk da erdem olmadan ayakta duramaz. -Rousseau
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Yazar Kütüphaneleri

Þu Anda Ne Yazýyorsunuz?
Ýnternet ve Yazarlýk
Yazarlýk Kaynaklarý
Yazma Süreci
Ýlk Roman
Kitap Yayýnlatmak
Yeni Bir Dünya Düþlemek
Niçin Yazýyorum?
Yazarlar Hakkýnda Her Þey
Ben Bir Yazarým!
Þu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm baþlýklar  

Arama Motoru

ÝzEdebiyat > Öykü > Beklenmedik > Mustafa

1 Nisan 2005
Bayat Mevsimler Taze Damlalarda  
Mustafa
bayat mevsimlerin ortasýndayým resimler yitik, taze damlalar suratýmda bu akþam !!!!

:BBDD:
kan revan içindeyim mevsimler bayat,almýþ götürmüþler saçlarýndan karanlýklar aydýnlýklarý;
bir hazan sabahý idi vuslata ererken bahar ve bir aralýk gevelemesiydi hayat tekrar; bedenimde aðýr yükler var, küçülen beynimde varýp gitmeler, kurtarmýyor cehennemler bugun baþka bir yangýn; yorulmuþ seviþmelerin sabahýndayým þimdi gönlüm karyolanýn köþesinde kalmýþ, kan revan içindeyim mevsimler bayat;
bir akdeniz meltemi yoktu geliþlerde bir garip pusu vardý ören yerlerinde; diz dize oturmanýn verdiði uysallýk ve müzik sesleri sislerin aydýnlattýðý pencerelerde;
çalý sesleri vardý dikenli bahçelerimde, bell idi biri gezinirken gizli bahçelerde, yakalanma korkusu vardý köþe baþlarýnda, kaçma korkusu vardý kaldýrým taþlarýna;
hayat pusu atmýþ, ne gitmeler gördüm ben geliþlerde bitmiþ, alným ak kaldýrýmlar lekeli; kaybetmelerimi bulduðum tepe, aslýnda hiç olmayan sabah, film þeridim kopuk, olmayanlarýmýn içinde bir garip beste, söylenmemiþ bu þarkýlar hepsi yalan, seni benden neden alýkoyar zaman, kapýlar kapalý; sesler camlarda, ömrüm aynalarda;
bir soðuk gece sabahý, güneþ ala bürünmüþ, hayallerim þimdi duvarda resimler solmuþ, kan revan içindeyim mevsimler bayat mý bayat !!!

Söyleyeceklerim var!

Bu yazýda yazanlara katýlýyor musunuz? Eklemek istediðiniz bir þey var mý? Katýlmadýðýnýz, beðenmediðiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düþündüðünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazýlarý yorumlayabilmek için üye olmalýsýnýz. Neden mi? Ýnanýyoruz ki, yüreklerini ve düþüncelerini çekinmeden okurlarýna açan yazarlarýmýz, yazýlarý hakkýnda fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloða geçebilmeliler.

Daha önceden kayýt olduysanýz, burayý týklayýn.

ÝzEdebiyat yazarý olarak seçeceðiniz yazýlarý kendi kiþisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluþturmak için burayý týklayýn.

Yazarýn beklenmedik kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
Kaçý Gecenin

Yazarýn diðer ana kümelerde yazmýþ olduðu yazýlar...
Akrep & Yelkovan (Soyut Ölmek) [Þiir]
Hol ve Rol [Þiir]
Sigara Dumaným [Þiir]
O An! [Þiir]
Sessizlik ve Sensizlik [Þiir]
Deneme [Þiir]
Sislerin Aydýnlandýðý Pencere [Þiir]
Kitabeler [Deneme]

Mustafa kimdir?

zevk almayý öðrendikçe hayattan; daha bi acý gülümsemeye baþladý gözlerim

Etkilendiði Yazarlar:
yolumun dikine giden yazarlar

yazardan son gelenler

bu yazýnýn yer aldýðý
kütüphaneler

| Þiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleþtiri | Ýnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babýali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratýcý Yazarlýk

| Katýlým | Ýletiþim | Yasallýk | Saklýlýk & Gizlilik | Yayýn Ýlkeleri | ÝzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Giriþi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © Mustafa, 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.