..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Egoistlerin en güzel yaný baþkalarý hakkýnda konuþmuyor olmalarý. -Lucille S. Harper
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Yazar Kütüphaneleri

Þu Anda Ne Yazýyorsunuz?
Ýnternet ve Yazarlýk
Yazarlýk Kaynaklarý
Yazma Süreci
Ýlk Roman
Kitap Yayýnlatmak
Yeni Bir Dünya Düþlemek
Niçin Yazýyorum?
Yazarlar Hakkýnda Her Þey
Ben Bir Yazarým!
Þu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm baþlýklar  

Arama Motoru

ÝzEdebiyat > Deneme > Sevgi ve Aþk > Hamaz Yaþar

7 Haziran 2005
Acý  
Hamaz Yaþar
Sevgi içerikli bir yazý olup, sevgisini kaybetmeden küçükte olsa sitem içerikli, ama umutlarýný kaybetmemeyiönerir...

:AFFC:
Acý..

Yýllar yýlý acý çekmiþtik, istemediðimiz bir ortamdaydýk ve bize ters düþtüðü halde yanlýþ þeyler yapmýþtýk. Acýna, yaþam mücadelene ortak olup, yüreðimi yüreðine, ömrümü ömrüne katýp seni mutlu edecektim. Ben senden sadece sana verdiðim sevgiyi kabullenip, bu sevgiyi yaþamaný istemiþtim. Yalnýz senin de, beni sevebileceðin kadar sevmeni. Ama bu günler o kadar sert davranýyorsun ki bana, çok acý çekiyorum. Çok sevilmek bu kadar kötü müydü? Gerçekten böylesine aðýr mýydý ki?

”Sevgiye hasretim” dediðin günleri düþünüyorum da...Hayatýma bilmediðim anlamlar getirmiþtin. Gözüm kapalý hayatýmý ortaya koyduðum bir kumar oynamýþtým. Ya seni kazanacaktým, ya da kendimden VAZGEÇECEKTÝM. Hem seni kaybediyorum, hem de kendimden çoktan VAZGEÇTÝM.

Var mýydý böyle kimsesiz darmadaðýn olmak, biçare kalmak, var mýydý? Keþke beni böyle ödüllendireceðine, hiç ödül vermeseydin. Onca yüreði senin yüreðine feda ettiðim halde, yüreðin kocaman sevdamý alabilecek kadar büyük olduðu halde...Ben de sana büyük bir sevgiyi vermekte diretiyordum. Bu kadar direttiðim için beni baðýþla.

Beni kýrgýnlýklarla, çeliþkilerle, cevabý sende olan bir sürü soruyla ve bitmek tükenmek bilmeyen "keþke"lerle býraktýn, bana onca acý verdin ama yüreðim düþmanýn olamýyor. Her gün alabildiðine yanýyor, istesem de istemesem de seni özlüyor, seni istiyor ve bu böyle devam edecek sen istemesen de...Yüreðimi koparýp atmak mümkün olsaydý hiç düþünmeden koparýp atardým. Ama artýk kendime sözüm geçmiyor.

Baþýmý ellerimin arasýna ne ilk ne de son alýþým. Ýlk acým deðil ama en büyük acýmsýn.

Bir limandayým ve senin geminin gelmesini bekleyeceðim. Sensizliði kabullenemiyorum, zoruma gidiyor, canýmý acýtýyor.

Sen yüreðimdeki hasret. Yarým kalmýþlýðým, unutulmazýmsýn..

Söyleyeceklerim var!

Bu yazýda yazanlara katýlýyor musunuz? Eklemek istediðiniz bir þey var mý? Katýlmadýðýnýz, beðenmediðiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düþündüðünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazýlarý yorumlayabilmek için üye olmalýsýnýz. Neden mi? Ýnanýyoruz ki, yüreklerini ve düþüncelerini çekinmeden okurlarýna açan yazarlarýmýz, yazýlarý hakkýnda fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloða geçebilmeliler.

Daha önceden kayýt olduysanýz, burayý týklayýn.

ÝzEdebiyat yazarý olarak seçeceðiniz yazýlarý kendi kiþisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluþturmak için burayý týklayýn.

Hamaz Yaþar kimdir?

Merhaba, Ýnsanlarýn bazen akýllarý doðrultusunda bazen yürekleri doðrultsunda koþturmaca oynadýklarý birdüzlemde bir nokta olmaya ne dersiniz?

Etkilendiði Yazarlar:
Yüreðinin sesiniaktaran her kalem mutlaka birilerini etkiler

yazardan son gelenler

| Þiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleþtiri | Ýnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babýali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratýcý Yazarlýk

| Katýlým | Ýletiþim | Yasallýk | Saklýlýk & Gizlilik | Yayýn Ýlkeleri | ÝzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Giriþi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © Hamaz Yaþar, 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.