..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Gençliğinde müzik öğrenen, felsefeyi daha iyi anlar. -Platon
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Arama Motoru

İzEdebiyat > Öykü > Gülmece (Mizah) > Cengiz Arabacı

14 Haziran 2006
Başracon  
Cengiz Arabacı
Hikayede adı geçen kişi ve yerler tamamen hayal ürünüdür, gerçekle uzaktan yakından alakası bulunmamaktadır... Valla...

:BFEJ:
-Şşşşt, bak lan bi buraya...
-Buyrun efendim
-Ne lan artist gibi geziyon ortalarda, bi daha bu yoldan geçmeyeceksin anladın mı?
-Anladım efendim, peki efendim, siz nasıl emrederseniz sayın Başbakanım.
-Sen herşeyi böyle hemen kabullenir misin, lan ne biçim adamsın sen
-Haklısınız efendim, ben hemen gidiyorum efendim.
-Ben sana git dedim mi bakalım, git bana bi çay kap gel, koş.
-Peki efendim, siz nasıl buyurursanız.
-Eeeeeh, yok olmuyor Lütfullahçım, bu adamlarla racon kesilmiyor, ne dersem yapıyor bunlar, hiç istediğim gibi olmuyor.
-Aman efendim, bu racon kesme isteğinizi bir şekilde dizginlemeliyiz, yoksa siz üzülüyorsunuz, basın üslubunuz nedeniyle çok üstünüze geliyor.
-Yahu n’apayım, ben böyle gördüm, biri sana laga luga yaparsa haddini bildireceksin. Alacaksın façasını aşağıya, çizeceksin icabında. Vereceksin analarını da yanına, göndereceksin.
-Doğrusunuz Sayın Başbakanım lakin, konumunuz itibari ile üslubunuz çok önemli, o nedenle Meclis bahçesinde sayın vekillerimiz ile olabildiğince bu isteğinizi tatmin edebilirsek emin olun siz de daha memnun olacaksınız.
-İyi de güzel kardeşim, bu heriflerle olmuyor ki, hadi muhalefetten birilerine sataşayım dedim, onlar da tırsıyor, kimse bana karşı çıkmıyor, böyle de olmuyor ki, benim dişe diş kana kan dalaşmam lazım. Aha biri geliyor, şşşt lolipop gel bakayım buraya
-Buyrun efendim.
-Sekreterinden şikayet var, devamlı rahatsız ediyormuşsun bacımızı
-Aman efendim haşa, iftiradır efendim.
-Sen bana yalancı mı diyosun?
-Estafurullah efendim, benim sekreterim erkek de, ben o yüzden zatıalinize istemeden karşı çıkmak durumunda kaldım
-Yapma ya, tüh allah kahretsin, defol... Yok Lütfullahçım olmuyo, çok feci doldum, gideyim de muhalefet liderlerine dalaşayım bari.
-Aman efendim, sakın ha, zaten malzeme istiyorlar, ellerine koz vermiş olursunuz, siz hiç merak etmeyin ben arkadaşlarla size diklenmeleri ile ilgili konuşurum.
..................................................................
-Lütfullahçım, ne iyi ettin de konuştun vekillerle, ulan bi aydır grup toplantısı bile yapamıyoruz, beni gören kaçıyo, bi aydır sen hariç bi allahın kulu yanıma gelmiyo. Şu düştüğümüz hale bak, soteye yatmış bi vekil yakalayıp racon kesicez diye maymun olduk burada
-Haklısınız efendim, ancak bu kez başarılı olacaksınız buna inanıyorum.
-Valla ben anlamam, o kadar doldum ki, bu gün de olmazsa ilk uçakla Avrupa’ya gidiyoruz, karşıma çıkan ilk başbakana kafa göz giricem
-Aman efendim, gözünüzü seveyim, bakınız karşıdan bir vekil gelmekte, hazırsanız saldıralım.
-Hooop dur bakalım, nereye gidiyon lan böyle selamsız sabahsız.
-Amanın, eeee efendim öncelikle az sonra söyleyeceklerim için çok özür dilerim. İnanın içimden gelerek söylemiyorum. Çok özür dilerim ama zatıalinize ne!
-Ne diyon oğlum sen
-Efendim demek istiyorum ki, intikal etmekte olduğum mekanın muhterem zatınızın ilgi ve alakaları içerisinde olduğunu pek düşünmüyorum. Arz ederim.
-Lan doğru düzgün konuşsana, nereye gidiyosun diyorum
- Ühühühü, efendim çok özür dileyerek söylüyorum: Size ne!
-Ne dedin?
-Sana ne be adam!
-Hah, şöyleeee. Bana ne ha? Ulan burası benden sorulur, sen ne biçim konuşuyon lan benle, zibidi.
-Aman efendim, çok özür dilerim, tamamen Lütfullah Bey’in direktifleri doğrultusunda zatıalinize karşı densizlik etmek durumunda kaldım. Ben ettim siz etmeyin. Benim elime bakan üç karım on iki çocuğum var. Çok rica ederim, affedin beni...
-Tüh allah kahretsin, kabahat bende, Lütfullah’ın lafına uyup bunlarla uğraşıyorum, en baştan yapmam gereken yapmalıydım, Lütfullah hazırlan Avrupa’ya gidiyoruz.
-Otur lan yerine, oturtmayım seni!
-Kes Lütfullah, hiç inandırıcı değilsin.
-Peki efendim, ben hemen uçağınızı hazırlatıyorum...

.Eleştiriler & Yorumlar

:: :)
Gönderen: Derya Köse / İstanbul/Türkiye
9 Eylül 2006
Güzell. Atilla Atalay`a benziyor tarzınız. hoş gerçekten...

Söyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.

İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın gülmece (mizah) kümesinde bulunan diğer yazıları...
Böcük
Bir Issız Adaya Düşseniz Yanınıza Alacağınız Üç Bakan
Ak Kreş
Neden Ben Allahım, Neden?
Satan Satana
500 Milyar Gitti Gider
Lütfullah'ın Hakkı Üçtür
İstanbul'a Giiiiiiiiiit!
Bono Beni!
Fotosentez

Yazarın öykü ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Oyun Bitti! Tekrar Oyna?
Kabus
Bitkisel Hayat
45 Dakika
Söz
Nerdeyim?

Cengiz Arabacı kimdir?

Okur - Yazarım, Yazarım - Okursun, Yazarsın - Okurum, Okursan - Yazarım.

Etkilendiği Yazarlar:
Atilla Atalay, Aziz Nesin, Alain Paris, Amin Maalouf,

yazardan son gelenler

bu yazının yer aldığı
kütüphaneler

yazarın kütüphaneleri

| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2024 | © Cengiz Arabacı, 2024
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.