..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Dünyanýn her tarafýndan öðretmenler insan topluluðunun en fedakâr ve muhterem unsurlarýdýr. -Atatürk
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Yazar Kütüphaneleri

Þu Anda Ne Yazýyorsunuz?
Ýnternet ve Yazarlýk
Yazarlýk Kaynaklarý
Yazma Süreci
Ýlk Roman
Kitap Yayýnlatmak
Yeni Bir Dünya Düþlemek
Niçin Yazýyorum?
Yazarlar Hakkýnda Her Þey
Ben Bir Yazarým!
Þu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm baþlýklar  

Arama Motoru

ÝzEdebiyat > Deneme > Yüzleþme > hayal

13 Temmuz 2006
Gitmek Geliyor Ýçimden...  
hayal
Acaba anne karnýna mý geri dönsem? Yoksa cinsiyetimi belirleyen babamýn hayalarýna mý? Galiba hiç doðmamýþ olmak istemek biraz fazla kaçar, kaderi deðiþtirmek olurdu.

:BJIC:
Gitmek geliyor içimden…

Gitmek geliyor içimden… Belli bir mekâna deðil, belli bir zamana. Teknoloji bu kadar geliþirken, uzayýn derinliklerine gidilip, kim var kim yok diye araþtýrýlýrken, neden zamaný geriye alma giriþiminde bulunmaz ki bilim adamlarý. Bu mucizenin gerçekleþebileceðini düþününce heyecanlanýyorum. Bir an ne kadar geriye gitmek istediðimden emin olamýyorum.
Acaba anne karnýna mý geri dönsem? Yoksa cinsiyetimi belirleyen babamýn hayalarýna mý? Galiba hiç doðmamýþ olmak istemek biraz fazla kaçar, kaderi deðiþtirmek olurdu. Eyvah! Kader, yazgý! Ben bunlarý geriye dönüþ heyecaný içinde atlamýþým. Onlar devreye girince yaþanmýþlýk ayný olacak. Fotokopisi gibi. Ama bu geri dönüþlüðün, ayný þekilde bir yaþanmýþlýðý olacaksa; acýsý, hüznü, hayal kýrýklýðý çok, sevinci, mutluluðu az…
Ya bir de kaybettiklerim ve kazandýklarým. Geçmiþe intikal eden akrabalarým, arkadaþlarým, eþim, dostum. Kaybettiðim deðerlerim, gururum, umutlarým. Ya kazandýklarým? Nerdeyse yarým asra ulaþacak yaþým her þeye raðmen beklemeyi ve umut etmeyi öðrenmek ve çocuklarým.
Hayýr hayýr! Artýk emin deðilim, baþýmý alýp gitmekten. O yorgunluðu bir daha yaþamaktan. Yaþanmýþlýðýn terazisini ayarlamak zor. Ne yaparsak yapalým kaybettiklerimizin kefesi aðýr geliyor.
Galiba en güzeli kahvemi elime alýp, bir de sigara yakýp Hüsnü Þenlendirici’den ‘Kimseye etmem þikayet aðlarým ben halime’ klarnet taksimini dinleyerek geçmiþe yolculuk yapmak. Hüznü, sevinci, heyecaný, ayrýlýklarý anýmsarken o günlere geri dönmek ve özeleþtiri yapýp geleceðe yön vermek. Yolculuk uzun sürse de eminim buna deðecek. Çünkü iþin içinde gelecek için beklentiler, umutlar, geçmiþteki keþkeler var.
Umarým keþkelerin olmadýðý bir yön bulurum geleceðime. Kahveler, sigaralar ve klarnetten yayýlan ses bir çok kez tekrarlansa da…

Söyleyeceklerim var!

Bu yazýda yazanlara katýlýyor musunuz? Eklemek istediðiniz bir þey var mý? Katýlmadýðýnýz, beðenmediðiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düþündüðünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazýlarý yorumlayabilmek için üye olmalýsýnýz. Neden mi? Ýnanýyoruz ki, yüreklerini ve düþüncelerini çekinmeden okurlarýna açan yazarlarýmýz, yazýlarý hakkýnda fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloða geçebilmeliler.

Daha önceden kayýt olduysanýz, burayý týklayýn.

ÝzEdebiyat yazarý olarak seçeceðiniz yazýlarý kendi kiþisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluþturmak için burayý týklayýn.

Yazarýn deneme ana kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
Bir Tebessüm Et...
Saçlarý Bal Renkli Kýz
Nerden...
Bekliyoruz...

Yazarýn diðer ana kümelerde yazmýþ olduðu yazýlar...
Kýrgýným... Çok Kýrgýným... [Þiir]

hayal kimdir?

kýrkbir yaþýnda, hayatý mücadele ile sürdüren,adý gibi hep hayal olarak kalan biri. . .

Etkilendiði Yazarlar:
cezmi ersöz, iclal aydýn, ayþe kulin

yazardan son gelenler

yazarýn kütüphaneleri

| Þiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleþtiri | Ýnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babýali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratýcý Yazarlýk

| Katýlým | Ýletiþim | Yasallýk | Saklýlýk & Gizlilik | Yayýn Ýlkeleri | ÝzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Giriþi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © hayal, 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.