..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Ama gene de dünya dönüyor! -Galilei
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Yazar Kütüphaneleri

Þu Anda Ne Yazýyorsunuz?
Ýnternet ve Yazarlýk
Yazarlýk Kaynaklarý
Yazma Süreci
Ýlk Roman
Kitap Yayýnlatmak
Yeni Bir Dünya Düþlemek
Niçin Yazýyorum?
Yazarlar Hakkýnda Her Þey
Ben Bir Yazarým!
Þu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm baþlýklar  

Arama Motoru

ÝzEdebiyat > Þiir > Halk > Kâmuran Esen

27 Temmuz 2006
Sen Gideli  
Kâmuran Esen

:DDEB:
Sen gideli kaç kýþ geçti, kaç bahar
Sormasýnlar, sayamýyo'm sevdiðim.
Yýðýldý dertlerim dað gibi gibi
Kimselere diyemiyo'm sevdiðim.

Neredesin, nicedesin acaba
Her gün yeni tuz basýyo'm yarama
Koþarak yanýna varaca’m ama
Yollarýný bilemiyo'm sevdiðim.

Hangi deniz kucaklýyor suyunu
Gece, kimle uyuyorsun uykunu
Kim sarýyor senin fidan boyunu
Utanýyo'm, soramýyo'm sevdiðim.

Dün tarlada seni ektim topraða
Kokun sinmiþ aðaçtaki yapraða
Köpr’olmuþsun geçitteki ýrmaða
Üzerine basamýyo'm sevdiðim.

Her gün ayný azap, hep ayný tasa
N'olurdu dünyada hasret olmasa
Hasretinle böyle yaþamaktansa
Öle'm diyom, ölemiyo'm sevdiðim.

Feleðin bizimle acep derdi ne?
Aþkýmýzý iþ - güç etti kendine
Düþtüm dolaþýk bir yumak içine
Çöze'm diyo'm çözemiyo'm sevdiðim.

Derdinden büküldü, kýrýldý belim
Yüzümde yel olsan, evimde kilim
Ancak bu kadarcýk dönüyo' dilim
Fazlasýný bilemiyo'm sevdiðim.

.Eleþtiriler & Yorumlar

:: yorum
Gönderen: Oktay Ertuðrul / Afyon/Türkiye
23 Mart 2007
kurallar tamam, diyecek birþeyim yok, kurallarýn uygulanýþý konusunda baþ eðerim, diz bükerim... yazarýn bilgili olmasý konsunda diyecek sözüm yok... ama, þiirde yeni bir konu-fikir-duygu yok, Rahmetli Özay Gönlüm'ün "yiyom yiyom doymuyom/doktor bey" deyiþine benzettim... En çok okunanlar listesinin birinci sýrasýna sanýrým sadece "sen gideli" baþlýðý yüzünden oturdu... Buradan Kamuran esen kötü yazýyor anlamý çýkmasýn, iyi yazýyor ama bu þiiri Sayýn Kamuran Esen'den bekledðim kalitede deðildi... Birileri söylemesi lazýmdý ve her üretenin yaptýðý iyi olacak diye birþey yoktur... Velhasýl Sayýn Kamuran Esen'in bu þiirini beðenmedim... Saygýlarýmla ( amatör bir yazar ve þiir okuyucusu olduðum gözardý edilmemeli...)

:: Bu topraðýn aþký
Gönderen: özgür yenigün / Kýrýkkale/Türkiye
23 Ocak 2007
Hocam, Çok güzel bir þiirdi. Yöre aðzýný kullanmanýz gerçekten çok güzel. Bu topraðýn aþký böyle olur iþte. Anadolu'nun çok büyük istekleri olmayan, sade insanlarýnýn adeta bir hýrka, bir lokma misali aþklarýdýr bunlar. Yaþanýr yýllardan beri. "Dün tarlada seni ektim topraða Kokun sinmiþ aðaçtaki yapraða Köpr’olmuþsun geçitteki ýrmaða Üzerine basamýyo'm sevdiðim." dörtlüðü her an sevgiliyi düþünme duygusunu vermiþ. Duygunuza, kaleminize saðlýk. Saygýlar.

:: merhaba
Gönderen: zeliha gökkan / Urfa/Türkiye
28 Aralýk 2006
ölçülü þiir ve bir de halk aðýzý ile yazaýlmýþsa bir baþka güzel..çok sevdim þiirinizi hocam..tþk ederim ..saygýlarýmla.. bu arada yeni yýlýnýzý ve bayramýnýzý kutlarým..þiirsel bir yaþam geçirmenizi dilerim

:: Hayata Gülümsetmek Sanatý...
Gönderen: Ebubekir GÜL / istanbul/Türkiye
16 Aðustos 2006
Aslýnda bu þiire nasýl bir baþlýk bulayým diye epeyice düþündüm. Zira diðer okurlarýn "Sen Gideli" yapýtýnda yakaladýðý edebi etkilerin yada ustalýklarýn yanýnda ben þiiri yaþýyorum. heyecan dolu dört yýlýmýn geçtiði Mudurnu'da nostalji rüzgarýný Fatma Ninenin Mektubunun ardýndan bir kez daha ustalýkla yaþattýðýnýz için teþekkür ederim. Hocam hayat dolu oluþunuzu,üretkenliðinizi, dýþa yansýyan pozitif enerjinizi ve daha bir çok þey... Tüm güzelliklerin buluþma noktasýndaki Kamuran Esen'i sevmek bambaþka güzel. Yüreðine saðlýk..

:: ..
Gönderen: yusuf kayan / Bursa/Türkiye
29 Temmuz 2006
Ne kadar özlemiþi(m)z yüreðinizi....

Söyleyeceklerim var!

Bu yazýda yazanlara katýlýyor musunuz? Eklemek istediðiniz bir þey var mý? Katýlmadýðýnýz, beðenmediðiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düþündüðünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazýlarý yorumlayabilmek için üye olmalýsýnýz. Neden mi? Ýnanýyoruz ki, yüreklerini ve düþüncelerini çekinmeden okurlarýna açan yazarlarýmýz, yazýlarý hakkýnda fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloða geçebilmeliler.

Daha önceden kayýt olduysanýz, burayý týklayýn.

ÝzEdebiyat yazarý olarak seçeceðiniz yazýlarý kendi kiþisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluþturmak için burayý týklayýn.

Yazarýn halk kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
Anladým ki / Anadolum Yar Bana
Türkülerin Dili
Bahçývan ve Çiçekler...
Bir Dað Köyünde Tanýdým Seni
Türk Olmanýn Bedeli
Haydi Halaya!
Gözlerimi Kapatamam
Çocuk ve Tual
Folklör / Anadolumun Dilleri
Fatma Nine'nin Þiiri - 3

Yazarýn þiir ana kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
Dönüþü Olmayan Gidiþ
Seni Özlemenin Kitabýný Yazabilirim
Bensiz Yaşamaya Alışacaksın
Ýþte Gidiyorsun
Gelseydin Eðer
Ne Zaman Seni Düþünsem
O Beklenen Hiç Gelmeyecek
Çek Beni Ýçine Bir Nefeste
Sýðýnacaðým Baþka Yürek Yok
Uykularýnda Sev Beni

Yazarýn diðer ana kümelerde yazmýþ olduðu yazýlar...
Farzederek Yaþayamazsýn [Öykü]
Yanmayan Bir Ampulden Nasýl Mutlu Olunur [Öykü]
Kiralýk Evin Þartlarý........... [Öykü]
Bir Doðum Günü Öyküsü [Öykü]
Sen Bir Garip Çingenesin / Nene Gerek Gümüþ Zurna ! [Öykü]
Bir Boyama Kursu Öyküsü [Öykü]
Aðýr Misafir [Öykü]
Çocukluðumdaki Çerçiciler Ve Düðünler [Öykü]
Kadýn Hastalýðý [Öykü]
Yaðmur , Güneþ , Rüzgâr ve Babam [Öykü]

Kâmuran Esen kimdir?

Okumak ve yazmak bir tutkudur benim için. Yazdýklarýmý okuyucularla paylaþmak amacýyla buraya gönderiyorum. Yýllardýr, yerel bir gazeteye haftalýk köþe yazýyorum. Mudurnu Belediyesinde gönüllü kültür müdürü olarak çalýþýyorum. Yayýmlanmýþ Kitaplarým: -Þiirlerle Öyküler - þiir / Milli Eðitim Bakanlýðý Öðretmen Yazarlar Dizisi ( 1988). . . . . . . . -Sevgi Yumaðý - þiir ( 1997 ). . . . . . . . . -K. Esen'in Kaleminden Mudurnu - derleme / Mudurnu Kaymakamlýðý Kültür Hizmetleri Dizisi ( 2002 ). . . . . . . . . . . -Oynatmayalým Uðurcuðum- deneme , aný / --Senfoni Yayýnlarý ( Haziran / 2004 ) -Mudurnulu Fatma Nine'nin Günlüðü - Baskýya hazýrlanýyor

Etkilendiði Yazarlar:
Okuduðum her yazardan veya yazýdan etkilenirim. Bende bir etki býrakmayacak, herhangi bir þey öðretmeyecek bir yazý düþünemiyorum.

yazardan son gelenler

bu yazýnýn yer aldýðý
kütüphaneler

yazarýn kütüphaneleri

| Þiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleþtiri | Ýnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babýali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratýcý Yazarlýk

| Katýlým | Ýletiþim | Yasallýk | Saklýlýk & Gizlilik | Yayýn Ýlkeleri | ÝzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Giriþi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © Kâmuran Esen, 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.