..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
"Küle deðil, ateþe üflemelidir." -Divanü Lügat-it Türk, Savlar
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Yazar Kütüphaneleri

Þu Anda Ne Yazýyorsunuz?
Ýnternet ve Yazarlýk
Yazarlýk Kaynaklarý
Yazma Süreci
Ýlk Roman
Kitap Yayýnlatmak
Yeni Bir Dünya Düþlemek
Niçin Yazýyorum?
Yazarlar Hakkýnda Her Þey
Ben Bir Yazarým!
Þu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm baþlýklar  

Arama Motoru

ÝzEdebiyat > Deneme > Yaþam > Burcuuu

11 Haziran 2007
Sayýklarken Gece Oldu  
Burcuuu
Kendime yazacakken, sana kurulmuþ cümleler yazýldý bu kez. Sayýklarken gece olmuþ, bense hala seninleyim, yazýyorum..

:BACE:
...Güneþli havalarýn karabasanlarý, yaz mevsimin geldiðini haber veriyorlar bana. Okuldaki son günlerimi taþkýnlýða vurarak geçiriyorken bir yandan da kendimi okumaya, okudukça da kendimden ve hayatýmdan uzaklaþmaya verdim. Sanki baþkalarý tarafýndan kurulmuþ satýrlarýn karanlýk ve serin boþluklarýnda yaþamýmýn bu zor evresinin üstesinden gelebilecekmiþim gibi. Geriye dönüp herhangi bir zamanýma baktýðýmda çocukluðumdan kaynaklanan zulmedici kederin kokusunu duyuyorum burnumda. Çok uzun süredir aðlamýyorum, aðlamama neden olacak kadar beni sarsan baþka hiçbir olay olmadý þimdiye kadar.

Yeteri kadar güzel ol-a-madýðýmý da düþünüyorum kimi zamanlar. Kimi zamanlar ki geçmiþten bir zýplayýþta karþýma diziliveren çeþitli aný karýþýmlarýný içeriyorlar. Umut, içimdeki tek umut ilkin para kazanmakla ilgili, sonrasý çorap söküðü gibi kolayca geliverecekmiþ gibi.

Sanatçý bellek yapay anýlarýný ürettiðinde bünyemi bir yorgunluk, bir titreme, tanýmlanamaz bir boþluk içinde çýrpýnma alýyor. Bilincim hala yerinde olduðu için üretilen o yapay anýlarý bir süre, ta ki zamanla eriyip kendiliðinden yok olana kadar, uzak bölgelerimde tutuyorum. Sonra titremelerim geçiyor, rahatlýyorum. Yokluyorum, yapay anýlar gitmiþ. Eriyip bir kez daha beni gerçekliðin ellerine býrakmýþlar.

Bazý gecelerse yataðýma uzanýr gibi uzanýyorum boþluða. Sýrtýmda, omurgamýn en huylandýrýcý, en edepsiz bölgelerinde hissediyorum zamaný. Kulaðýma çalýnýyor dünyanýn kendi halinde týngýr mýngýr dönerken çýkardýðý sesler. Sadece ben dolduruyorum o zaman aralýklarýný. Benim kokum, benim bedenim, benim uzuvlarým, benim duygularým, benim rüyalarým ile...

Þimdi olmayan insanlara hikayeler diziyorum zihnimin baþucuna. Bazense hiç tanýk olmadýklarý ama onlara anlatmadan edemeyeceðim anýlarýmý, fotoðraflarýmý, zihnimde biriktirdiðim manzaralarý sýralýyorum peþi sýra.

Bir tek kendi sesim yankýlanmýyor. Kendimle konuþmayý bile yasakladým burada. Sadece yazýyorum veya düþlüyorum. Burasý atölyem. Burasý düþlerin paragraflarla örüldüðü biricik atölyem. Yalnýzca benim bilebileceðim bir yerde, benim bulduðum bir þekilde.

Þimdi olmayan insanlarýn hayallerinin de var olabildiði bu yerde, bu gece az da olsa yazabilmenin verdiði coþku içindeyim.

O halde içelim, þimdi var olmayanlar için...

Söyleyeceklerim var!

Bu yazýda yazanlara katýlýyor musunuz? Eklemek istediðiniz bir þey var mý? Katýlmadýðýnýz, beðenmediðiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düþündüðünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazýlarý yorumlayabilmek için üye olmalýsýnýz. Neden mi? Ýnanýyoruz ki, yüreklerini ve düþüncelerini çekinmeden okurlarýna açan yazarlarýmýz, yazýlarý hakkýnda fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloða geçebilmeliler.

Daha önceden kayýt olduysanýz, burayý týklayýn.

ÝzEdebiyat yazarý olarak seçeceðiniz yazýlarý kendi kiþisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluþturmak için burayý týklayýn.

Yazarýn yaþam kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
Deliliðin Kýlýfý

Yazarýn deneme ana kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
Hala Seninleyim!
Öyle Zor ki
Bir "Son" Krizi
Hýr Çýktý

Yazarýn diðer ana kümelerde yazmýþ olduðu yazýlar...
Oyuncak Sepetinde Monolog [Þiir]
Son Kadeh [Þiir]
Cümle Gölgecikleri [Þiir]
Ezber [Þiir]
Kýymýk [Þiir]
Duvarlara Anlatmalý [Þiir]

Burcuuu kimdir?

çok bilinmeyenli. .

yazardan son gelenler

yazarýn kütüphaneleri

| Þiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleþtiri | Ýnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babýali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratýcý Yazarlýk

| Katýlým | Ýletiþim | Yasallýk | Saklýlýk & Gizlilik | Yayýn Ýlkeleri | ÝzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Giriþi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © Burcuuu, 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.