..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Iþýk verirseniz, karanlýk kendiliðinden yitecektir. -Erasmus
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Yazar Kütüphaneleri

Þu Anda Ne Yazýyorsunuz?
Ýnternet ve Yazarlýk
Yazarlýk Kaynaklarý
Yazma Süreci
Ýlk Roman
Kitap Yayýnlatmak
Yeni Bir Dünya Düþlemek
Niçin Yazýyorum?
Yazarlar Hakkýnda Her Þey
Ben Bir Yazarým!
Þu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm baþlýklar  

Arama Motoru

ÝzEdebiyat > Deneme > Sevgi ve Aþk > Talar

7 Ekim 2007
Sevmek mi Zor, Sevilmek mi?  
hayatýmýz boyunca cevabýný bulamadýðýmýz sorulardan biri,,,

Talar

cevabýný birçoðumuzun bilmediði bir denklem

:BEBD:

Sevmek mi? Sevilmek mi?

Hangisi zor diye sorsalar, var mý bir cevabý olan… herkes mutlaka farklý bir cevap verir. Kimi sevmek, kimi sevilmek zor diyecektir. Asýl zor olan ne biliyor musunuz? Ýkisini birden baþarabilmek.
Hayat hiçbir zaman adil deðildir. Ýnsanlara her þeyi o kadar zor ve farklý sunar ki bizler sadece bir þeylere ulaþmak için, bir yudum mutluluk için çýrpýnýr dururuz. Ve her zaman þu soruyu sorarýz ben nerede hata yaptým. Mutluluk benim hakkým deðil mi diye…
Aslýnda her kes bir damla mutluluðu bulur tabi ki ama nasýl…
Ýþte bütün zorluk burada baþlýyor. Kim bilir kaçýmýz mutlu olabileceðimiz kýsacýk bile olsa bir an için neler vermeye hazýrýzdýr. Ama o her zaman bizden hep bir adým önde gider, bizse onu kovalamak uðruna helak oluruz ardý sýra… hayat aslýnda boþ bir kuyu gibidir ne kadar doldursanýz da o hep boþtur. Ne kadar kovalarsanýz o da bir o kadar kaçar. Ýnanýn ki hayat denen þey gözümüzden düþen bir damla yaþýn yere düþüþü kadar kýsadýr.

Ve hayat hiçbir zaman boþa geçirilmeyecek kadar deðerlidir. Ama öyle hayatlarda vardýr ki bir nebze sevgi uðruna harcanýr gider…
Ne deðer vereni vardýr sevginin nede kaybetmemek için mücadele edeni. O kalp dediðimiz varlýkla birlikte çeker acýsýný. Kalp ezilir, aðrýr sessizce çýrpýnýr bulunduðu kafesin içinde sevgi de çaresizce seyreder bunu. Elini uzatýp alamaz avuçlarýnýn arasýna bir türlü, çünkü ihanet ve yalan keser yolunu. Ýkiyüzlülük de menfaatle birleþip eþlik eder onlara. Sevgi ise aþkýn yamacýnda hýrpalar kendini bu dörtlünün karþýsýnda ayakta durabilmek için son nefesine kadar savaþýr, hýrpalanýr, örselenir, horlanýp alay edilir. Ama nedense bir türlü pes etmek bilmez sürekli direnir…
Sonunda ise galip geldiði çok azdýr. Çünkü o hep tek tarafýn kalbinde savaþýr…
Eðer karþýsýndaki kalbin içine girebilirse o zaman iþte ulaþýr zafere…
Oysa öyle hayatlarý ezer geçer ki, eskitir ki geri dönüþü olmaz. Dönüp arkamýza baktýðýmýzda ise bir ömrün en güzel zamanlarý çürüyüp gider bu deðirmenin çarkýnýn arasýnda. Belki de en güzel yýllarýdýr hayatýmýzýn ya da hayatý en dolu yaþamak istediðim anlar uçup gitmiþtir elimizden… geride kalan ise yorulmuþ bir kalp ve tükenmiþ bir ömür olarak dikilir karþýmýza…
Artýk o kadar geçtir ki bir þeyler yapabilmek için çünkü ne istek kalmýþtýr ne de gençlik denen o cevher.
Zaman o kadar çabuk biter ki, geride acýlar ve sýzýlarla dolu bir yürek atar göðsümüzün içinde ama artýk eskisi kadar ne hýzlýdýr ne de istekli...
Þimdi bir kez daha düþünün sevmek mi zor, sevilmek mi…

Söyleyeceklerim var!

Bu yazýda yazanlara katýlýyor musunuz? Eklemek istediðiniz bir þey var mý? Katýlmadýðýnýz, beðenmediðiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düþündüðünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazýlarý yorumlayabilmek için üye olmalýsýnýz. Neden mi? Ýnanýyoruz ki, yüreklerini ve düþüncelerini çekinmeden okurlarýna açan yazarlarýmýz, yazýlarý hakkýnda fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloða geçebilmeliler.

Daha önceden kayýt olduysanýz, burayý týklayýn.

ÝzEdebiyat yazarý olarak seçeceðiniz yazýlarý kendi kiþisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluþturmak için burayý týklayýn.

Yazarýn deneme ana kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
Ah! Ýstanbul
Bir fýsýltýyla kucaklaþmak
Gecenin Bir Yarýsý!
Yarýna Ne Kaldý...

Yazarýn diðer ana kümelerde yazmýþ olduðu yazýlar...
Ben Orda Olacaðým [Þiir]
Senden Hiç Vazgeçmedim ki [Þiir]
Sevdim Diyee! [Þiir]
Suskunluðum [Þiir]
Yitirdik [Þiir]
Ýste yeter! [Þiir]
Meyhane [Þiir]

Talar kimdir?

Yazmayý, okumayý, insanlarý ve gerçek dostluklarý çok seven biri olarak herkesle birþeyler paylaþmak ve bir þeyler verebilmek isteyen; Ayný zamanda yazdýklarýmla insanlara birþeyleri anlatabildiðimi düþünüyorum.

Etkilendiði Yazarlar:
Bazý birkaç sitede yazý ve þiirlerimi yayýnlýyorum. Ayrýca bir kitap çalýþmasýna baþladým. Etkilendiðim kiþilere gelince en iyi dostum, H. Cýdal, Ýþ arkadaþlarým, çocuklarým ve bütün hayatýmý paylaþtýðým insanlar. Yazar Olarak özellikle Cezmi Ersöz,, Ahm

yazardan son gelenler

yazarýn kütüphaneleri

| Þiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleþtiri | Ýnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babýali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratýcý Yazarlýk

| Katýlým | Ýletiþim | Yasallýk | Saklýlýk & Gizlilik | Yayýn Ýlkeleri | ÝzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Giriþi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © Talar, 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.