..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Bu kitap çok gerekli bir açýðý dolduruyor. -Moses Hadas
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Yazar Kütüphaneleri

Þu Anda Ne Yazýyorsunuz?
Ýnternet ve Yazarlýk
Yazarlýk Kaynaklarý
Yazma Süreci
Ýlk Roman
Kitap Yayýnlatmak
Yeni Bir Dünya Düþlemek
Niçin Yazýyorum?
Yazarlar Hakkýnda Her Þey
Ben Bir Yazarým!
Þu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm baþlýklar  

Arama Motoru

ÝzEdebiyat > Öykü > Aný > ELA YILDIRIM

7 Kasým 2007
Akvaryum  
YÝNE ANLATAMADIM

ELA YILDIRIM

YÝNE ANLAÞAMADIK. YÝNE BENÝ YANLIÞ ANLADIN.

:AGAC:
Beni yanlýþ anladýn yine. Yine anlaþamadýk seninle. anlatamadým sana aslýnda anlatmak istediðimi, manasýný getiremedim sözcüklerle dilime. Söyledim havada asýlý kaldý herþey. Sen de yanlýþ anladýn, yanlýþ anlamaya, alýnmaya hep müsaitsin. Yardým etmedin bana, anlamaya çalýþmadýn, istediðin gibi anladýn yine. Yüzündeki kýrgýnlýðý gördüðümde, kendime mi üzüleyim anlaþýlamadým sen tarafýndan diye yoksa sana mý üzüleyim kendini gereksiz üzdün diye bilemedim. Senden iyi bilemez kimse iþ duygulara geldi mi ben nasýl beceriksizimdir, ketumumdur. Senden iyi bilemez kimse, benim yüzümden üzüldüðünde ben af dilemekte beceriksizimdir çünkü benim daha çok içim kanar aðzýmý açmaya kalksam dökülür gözyaþlarým, daðýlýr giderim dalga vurmuþ kumdan kaleler gibi. Üzmek istemeyeceðim, yerine üzülmeyi tercih edeceðim sayýlý insanlardan biri olduðunu senin, senden iyi kimse bilemez ya da sen bunlarýn hiçbirini bilmezsin sahiden ama senden iyi kimse bilmemeli, sen bilmelisin. Bilmen gerekir. Ben anlatamasam da, beni yanlýþ anladýðýn anlarda, yaptýðýn sitemlerin ardýndan aðlamamak için dudaklarýmý ýsýrmamdan anlaman gerekir. Gözbebeklerimdeki acýyý neden görmek istemezsin o anlarda. Neden bu kadar benzeriz birbirimize ikimiz, birden içimize gömülürüz o anda. Ama tek bir farkla; sen alýnýrsýn bana, deðer vermediðimi düþünürsün sana, kendine dönersin hemen, ben sen üzüldün diye üzülür gözyaþlarýmý bastýrmaya çalýþýrým susarak. Bir gülüversen o anda " ben anladým" desen bana, "sen þunu söyledin aslýnda" desen, ben bir mucize görmüþ gibi sevineceðim, çünkü hiç bu türlü çözmedin boðazýmdaki düðümleri, hep yanlýþ anladýn, hep üzüldün boþ yere. Seni en çok sevenin seni üzmek isteyebileceðini düþünerek, hep o anlarda içine gömülerek, kabuðuna çekilerek saniyenin onda birinde, havada asýlý býraktýðýn cümlelerimi tamamlamama izin vermeden, gereksiz vicdan muhasebeleri ile beni baþbaþa býrakýp çekildin hep. Bana yapmamalýsýn bunu, haketmiyorum, senin bana haksýzlýk ettiðini düþünmeye bile cesaret edemezken ben, sana bunu kondurmaya kýyamazken sen böyle her seferinde kör bir kuyunun iki ayrý taþ arasýna ikimizi birden alýp gömmemelisin. Küsebileceðin insanlar arasýnda ben olmamalýyým, olamam.

Söyleyeceklerim var!

Bu yazýda yazanlara katýlýyor musunuz? Eklemek istediðiniz bir þey var mý? Katýlmadýðýnýz, beðenmediðiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düþündüðünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazýlarý yorumlayabilmek için üye olmalýsýnýz. Neden mi? Ýnanýyoruz ki, yüreklerini ve düþüncelerini çekinmeden okurlarýna açan yazarlarýmýz, yazýlarý hakkýnda fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloða geçebilmeliler.

Daha önceden kayýt olduysanýz, burayý týklayýn.

ÝzEdebiyat yazarý olarak seçeceðiniz yazýlarý kendi kiþisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluþturmak için burayý týklayýn.

Yazarýn öykü ana kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
Kara Yaz
Sarý Sýkýntý

ELA YILDIRIM kimdir?

Önemli olan seni tamamlayacak ruhu bulmandýr. . . Her peygamberin verdiði öðüt aynýdýr: Sana ayna olacak insaný bul. . . ! HZ MEVLANA . . .

yazardan son gelenler

| Þiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleþtiri | Ýnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babýali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratýcý Yazarlýk

| Katýlým | Ýletiþim | Yasallýk | Saklýlýk & Gizlilik | Yayýn Ýlkeleri | ÝzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Giriþi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © ELA YILDIRIM, 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.