..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Bilen sever. -Leonardo da Vinci
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Yazar Kütüphaneleri

Þu Anda Ne Yazýyorsunuz?
Ýnternet ve Yazarlýk
Yazarlýk Kaynaklarý
Yazma Süreci
Ýlk Roman
Kitap Yayýnlatmak
Yeni Bir Dünya Düþlemek
Niçin Yazýyorum?
Yazarlar Hakkýnda Her Þey
Ben Bir Yazarým!
Þu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm baþlýklar  

Arama Motoru

ÝzEdebiyat > Deneme > Unutulamayan Dönemler > mehmet ali bozgeyik

12 Ocak 2008
Sen Benim Güneþimsin  
mehmet ali bozgeyik
Sen benim güneþimsin diyen dilinin nasýl bu kadar kolayca dönüverdiðini anlamaða çalýþýyorum þimdi. Aylarca konuþacak mý diye yüreðim aðzýmda bekledikten sonra þimdi söylediklerin,yüreðimi aðzýmýn kýyýsýna getirip duruyor.

:BAII:

Sen benim güneþimsin diyen dilinin nasýl bu kadar kolayca dönüverdiðini anlamaða çalýþýyorum þimdi. Aylarca konuþacak mý diye yüreðim aðzýmda bekledikten sonra þimdi söylediklerin,yüreðimi aðzýmýn kýyýsýna getirip duruyor. O önemli sözleri hiç umurunda olmadan söyleyiveriþindeki inanýlmaz gerçeklik algýlarýmý karýncalandýrýyor. Yüreðim bir ilkbahar güneþi aydýnlýðýna kavuþuyor. Bütün dallarým yeþile,altýn sarýsýna dönüveriyor. Küçücük ellerini avucumun içine usulca yerleþtiriþin, ayaklarýmý yerden kesiyor. Dünya kederliymiþ,hayat pahalýymýþ,savaþ ve terör toplumsal hayatý felç ediyormuþ umurumda olmuyor bir an. Sanki dünyada bir sen,bir de ben. Gerisi yalan…

Nelerle mutlu olduðumu þimdi sana anlatsam hiç anlam veremeyeceksin biliyorum. Bir insan “kapýyý kapatýr mýsýn caným” cümlesiyle nasýl kendisini dünyanýn en bahtiyar adamý hisseder? “Seni çok seviyorum” cümlesinin bir ömre bedel týnýsýný bana tattýrdýðýn için, tanrýya her gün nasýl içten gelen bir minnet duyduðumu anlatamam. Daha önce de çok sevilmiþtim kuþkusuz; ama seninki bambaþka. Senin sensizliðin dayanamayacaðým tek sensizlik bunu þimdi anlýyorum. Baþýndaki külahýn,boynundaki atkýn ve yeþil eldivenlerin ruhumu bütün kederlerden arýndýrýyor aþkým. Neden deyiþindeki meraksýzlýk bile güzel. Elinin kalem tutuþunda ben varým bunu bilmek güzel. Bazen kaleminin ucundayým yanlýþ çiziktirilmiþ de olsam. Ama en güzel resmimi sen çiziyorsun bunu bilmelisin. Ben senin en güzel ve en korktuðun düþlerinin bekçisiyim. Adýmý söylediðinde kanatlanýp uçasým geliyor nerede olsam. Bana ihtiyaç duyman ömrüme anlam katýyor. Daha önce hiç olmadýðý kadar.

Þimdi seni kreþe býrakýrken annenle,arabamýzýn koltuklarý arasýndan bana öpücük vermek için sokuluþunu düþünüyorum da,belki de ben hiçbir þeyi elde etmek için bu kadar mücadele etmedim diyorum kendi kendime. Zorlanarak dudaklarýný uzatýþýn ve öpücüðü aldýktan sonraki seviniþin hayatýmýn en güzel bayramý. Bunu her gün yaþattýðýn için sana ve tanrýya her gün teþekkür ediyorum bir tanem. Caným kýzým. Annenin ve senin gözlerinizdeki sevgidir benim her gün koþtuðum yolum. Ben de bu yolun çocuðuyum. Düþe kalka yürümeyi öðreneceðim bir gün. Ama içim hep umut dolu…seni çok seviyorum,sen benim güneþimsin…

Söyleyeceklerim var!

Bu yazýda yazanlara katýlýyor musunuz? Eklemek istediðiniz bir þey var mý? Katýlmadýðýnýz, beðenmediðiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düþündüðünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazýlarý yorumlayabilmek için üye olmalýsýnýz. Neden mi? Ýnanýyoruz ki, yüreklerini ve düþüncelerini çekinmeden okurlarýna açan yazarlarýmýz, yazýlarý hakkýnda fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloða geçebilmeliler.

Daha önceden kayýt olduysanýz, burayý týklayýn.

ÝzEdebiyat yazarý olarak seçeceðiniz yazýlarý kendi kiþisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluþturmak için burayý týklayýn.

Yazarýn deneme ana kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
Ýhanet,liyakat,sadakat
Hoþçakal
Senin Kokun
Buluþma
Seni Düþündüm

Yazarýn diðer ana kümelerde yazmýþ olduðu yazýlar...
Bugün Benim Doðum Günüm [Þiir]
Þehla [Þiir]
Ýçinde [Þiir]
Yalnýzým [Þiir]
Yollar [Þiir]
Öksüz [Þiir]
Senin Gidiþin [Þiir]
El Gibi [Þiir]
Kýrgýnlýk [Þiir]
Papatya [Þiir]

mehmet ali bozgeyik kimdir?

Yazdýklarým öyle matah þeyler deðil ama yazýlmadýklarýnda benim huzurumu kaçýracak kadar önemli þeyler.

Etkilendiði Yazarlar:
Okuduðum bütün yazarlardan etkilendiðim doðrudur ama bir yada bir kaç kiþiye indirgeyemem.

yazardan son gelenler

yazarýn kütüphaneleri

| Þiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleþtiri | Ýnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babýali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratýcý Yazarlýk

| Katýlým | Ýletiþim | Yasallýk | Saklýlýk & Gizlilik | Yayýn Ýlkeleri | ÝzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Giriþi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © mehmet ali bozgeyik, 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.