..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Bir ülke baðýmsýz olmadan, baðýmsýzlýk da erdem olmadan ayakta duramaz. -Rousseau
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Yazar Kütüphaneleri

Þu Anda Ne Yazýyorsunuz?
Ýnternet ve Yazarlýk
Yazarlýk Kaynaklarý
Yazma Süreci
Ýlk Roman
Kitap Yayýnlatmak
Yeni Bir Dünya Düþlemek
Niçin Yazýyorum?
Yazarlar Hakkýnda Her Þey
Ben Bir Yazarým!
Þu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm baþlýklar  

Arama Motoru

ÝzEdebiyat > Þiir > Erotik > Tayyibe Atay

28 Haziran 2002
Yýkansam Seninle  
Tayyibe Atay

:CFGGF:
kelebekleri bilirsin sen..
incecik kanatlarý benekli..
pervane olurlar ýþýk baþlarýnda,
çiçek yapraklarýnda...

ben
en mavisini severim ama,
beyazýna da tutkunum; sana benzediði için..
kara benekleri kara gözlerin gibidir;
aþk taþýr uzaklara...
benden alýr sana getirir,
senden alýr bana getirir,
zamaný sorma!
zaman bahar deðilse deðil.

oysa ben,
hep hazana takýlan aklýmýn
þaþkýnlýðýný yaþarým bahara dokunuþlarýmda..
sana dokunuþlarýmda sevgili!..

‘neden þimdi?’ desem, yanýt bulamam ki!..
bulsam da fark etmez nasýlsa,
çünkü sana öyle alýþtým ki,
çünkü sana öyle vurgunum ki!....
ne baharý hesaplayacak zaman,
ne de,
hazaný solduracak güneþ gelir aklýma; unuturum!..
bir seni unutmam!

yüreðime usulca giriþindeki süzülüþü,
dudaðýma astýðýn gülüþü,
umuda açtýrdýðýn çiçeði unutmam...

arkasý yarýnlarý eskiden de severdim ben,
þimdi daha iyi anladým, hala seviyormuþum...
çünkü umut taþýyan bir yaný vardý bunun.
benim sana kavuþmam umudu gibi!
'yarýn 'deyip gülsem de þimdi,
aðzýma küfrünü iliþtirdim sensizliðin:
vaz geçemediðim sevgili!

yalandý bu iþte!
ben hiç sensiz deðildim ki..
hep benimle oldun sen!..
hep bendeydin, kimseye benzemeden..
hep ‘hiç kimseydin’ bende ki!:
korkularýmda yüreðim,
acýlarýmda afyonum,
hüzünlerimde gözyaþým,
sevinçlerimde müjdem,
yýkýlýþlarýmda direðim,
uzaklarýmda yolum,
özlemlerimde elim,
sevdalarýmda koynum oldun ýsýndýðým ..
teþekkür ederim sevgili!...

þimdi gece!
ve ben karanlýðý bile sever oldum seninle..
çünkü;
korkularýmý unutuyorum,
çünkü;
bitiyor yalnýzlýðým,
çünkü;
yýldýzlarý topluyorum,
çünkü;
seni severken çoðalýyorum...
sokakta yürüyoruz iþte: el ele...
sofrada yan yanayýz,
yatakta göz göze....
ister bir çöle serilmiþ olsun yataðýmýz,
ister bir denize...fark etmez ki!..

her seferinde,
tutamadýðým bir pýrýltý sýyýrýp gider bedenimi..
serap olur,
yakamoz olur uzak denizlerde...
ah!..bir binebilsem gemilere...
FORA!...diye baðýrsam,
susuverse martýlar...
balýklar deðse ellerime;
senden kalkýp bana yalpalanan yüzüþlerinde...
kayýp gitseler diplere doðru...

birde,
utanmasam cümle alemden!
yýkansam, yýkansam, yýkansam...
seninle!...

.Eleþtiriler & Yorumlar

:: þiirin harika
Gönderen: serdar sayýl / , Türkiye
3 Eylül 2010
slm atiye haným bu þiirin harikaydý tebrikler slm baþkent ankaradan

:: güzeldi
Gönderen: Özcan Ýþler / , Türkiye
29 Mayýs 2010
Güzel þiirdi..

:: sevgili...
Gönderen: mehtap calgýc / , Türkiye
27 Mayýs 2010
parmak uçlarýnla bileyle tenimdeki fazlalýk senleri...

:: ------------
Gönderen: Emel Sude Serence / , Türkiye
5 Ocak 2009
çok hoþ bir anlatým...

:: tuhaf
Gönderen: mazhar kýlýçer / , Türkiye
31 Ekim 2008
Her sayfada ismini gördüðüm için dikkatimi çekti.Þiir yazmak güzel.Bir nehrin kaynaðý gibi hissedersin kendini,yazmanýn tadýda burdadýr zaten.Ama birde þu var,okuyucu,o nehrin içinde susuzluðunu gidermek,yuvarlanmak,ýslanmak ister,en güzelinde boðulmak, yada durulmak ister........... (þiirin okuyucu sayýsýna baktýðýmda ve de gelen yorumlarý deðerlendirdiðimde;þiirin içinde, okurlarýn bir þeyler bulduklarýna inanýyorum sayýn Kýlýçer...kimi ýslanýp gidiyor,kimi de durulanýp gidiyor..bundan eminim...siz,þiiri güzel bulmayabilirsiniz;bu sizin bileceðiz iþ!..güneþin doðuþu ya da batýþý herkese ayný þeyi anlatmaz çünkü...þiir de böyledir sonuçta...kiþi neyi ararsa,onu bulur aradýðý þeyde...aramadýklarýyla karþýlaþýnca da "beðenmedim" der geçer... teþekkür ederim,saygýlarýmla...

:: Susuyorum
Gönderen: david durak arslan / metz/Fransa
13 Aðustos 2007
Güzel... desem eksik kalir, Cok güzel... desem abarti sanir, en iyisi susmak. Susuyorum !

:: Yaþanmýþtýr.
Gönderen: Yaþar Piþgin / Kütahya/Türk ve Caicos Adalarý
8 Mayýs 2006
Merhaba hanýmefendi akýcý bir þiir okudum.Duygularýza yüreðinize saðlýk.Aþk kör kuyuda ilk bahar.Açýlýrsa ney sesinde yar.Karanlýklar gizemleri saklar.Islak dudaklarda neler var.Doymadým bunca yýldýr,Baldýr arý oðul yar

:: Þaþtým Bu iþe
Gönderen: Ali BÝLGÝLÝ / ISPARTA/KARS/Türkiye
25 Nisan 2006
Þiirinizi neredeyse ezberledim. Bugün okurken yorumlara göz attým. Oðlum Ali dedim kendi kendime sen neredeyse ezberlediðin bir þiirin sahibine bugüne kadar niye teþekkür etmedin dedim. Özür dilerim sizden her okuduðumda dahada hoþuma giden bir þiirin sahibine teþekkür etmekte geciktiðim için...Teþekkür ederim.

:: Ýlk kez yorum yazýyorum.
Gönderen: Volkan / Ýstanbul/Türkiye
21 Ocak 2006
Merhabalar, bu siteye üye olalý bir hayli oldu, bir çok kez okuduðum þiirlerde hayal kýrýklýðý yaþadým. Ýnanýn önemsemediðim bir þiirimi bile silmek istedi ellerim bu sayfalardan. Her yazýlana saygý duyar, her hissedilene olumlu yaklaþýrým. Bazen lanet okumamak için "bu da þiir mi?" dediðim bir çok þey okudum burda. Kýrýcý olmamak adýna yorum yapmaktan kaçýndým. Ýlk kez yorum yapýyorum ve sizi tebrik ediyorum, en azýndan bunu hak edecek güzellikteydi hislerinizin satýrlara dökümü. Hayatýnýzda baþarýlar...

:: sessiz denizler
Gönderen: sessiz denizler / ankara/Andorra
10 Aðustos 2005
'simge'nin yazilimlarin,bilimce,anlatim tarzi

:: SONSUZ AÞK ANCAK BÖYLE ANLATILIR.
Gönderen: Mehmet OZSARAC / Gaziantep/Türkiye
15 Haziran 2005
Selam sana þiirlerin sultaný. Selam sana sonsuz aþklarýn mihmandarý Selam sana bana bir þiiri defalarca okutup okutup doyamadýðým için. Sanki kana kana þiir içtim. KUTLARIM.

:: Merhaba,
Gönderen: Rahmi Çeçen / Ankara/Türkiye
27 Mayýs 2005
Harikulade.Kutluyorum

:: Seninle....
Gönderen: Azime Akbaþ / Ýzmir/Türkiye
29 Mart 2005
''her seferinde, tutamadýðým bir pýrýltý sýyýrýp gider bedenimi.. serap olur, yakamoz olur uzak denizlerde...''...her seferinde ayný keyifle okuduðum ender þiirlerden biri sevgili Tayyibe...seviyorum kalemini her daim...selam olsun nefeslendiðin yere...sevgim Ege' den...karþýla... sevgim hep...

:: oktay dalgýçlar
Gönderen: oktay dalgýçlar / Edirne/Türkiye
19 Mart 2005
afedersiniz size sormadan þiir baþlýklarýnýzdan,antolojide birþeyler yazdým.bakarsýnýz;dilerseniz hemen silerim ama hoþuma gitti yazdým..affýnýzla..

:: merhaba
Gönderen: zübeyde ünlü / Ankara/Türkiye
28 Kasým 2004
...dudaða gülüþ astýran;umuda çiçek açtýran biriyle yýkanmazsa o zaman utansýn insanoðlu cümle alemden.elinize ,yüreðinize saðlýk; aþký bu kadar sýcak anlattýðýnýz ve bana ilk kez bir þiir için yorum yapma ihtiyacý hissettirdiðiniz için teþekkürler...

:: yýkansam seninle ..bundan daha iyi ne anlatýr aþký
Gönderen: aynur özbek uluç / Ýstanbul/Türkiye
23 Kasým 2004
Sevgili Tayyibe; þiirini okudukça okudukça yüreðim kabardý. Sanýrým bu duygu çok hoþuma gitmiþ olmalý ki; bir kez daha okudum o coþkuya deðmek adýna..Bu kocaman sevgiyi taþýmayý bilen, yansýtmayý bilen ve bizlere de akýtmayý bilen o kocaman yüreðe sevgiler benden de.. :)

:: Baþka Bir Yaklaþým Benimkisi
Gönderen: harun küpeli / Gaziantep/Türkiye
8 Aðustos 2004
Baþka bir yaklaþým benimkisi þiire diyecek, üretecek tek kelime yok ancak bu kadar olur cümlelerin buluþma noktasý.Aslýnda bütün yazarlarý vede yapýtalarýný severim ama her zaman bayan yazarlarýn yeri bende bir baþkadýr bunun sebebi ise kadýnýmýzýn her alan da kendini gösterme cesaretini bulamamasý bunun örneði benim yaþadýðým bölgede çok bu yüzden böylesine yüreði kar fýrtanýsý esen kadýnlarý gördüm mü bir baþka olurum týpký Kamuran ESEN gibi hayatýmýn her alanýn da ondan örnek verebilirim inþallah bu akým kendi anlat isteyip anlatayaman kadýnlarýmýza kýzlarýmýza kýsaca herkese yansýr ama en çok kadýnlarýmýza yansýsýn gurur verici bir tablo.

:: hissetmek diye biþi varya
Gönderen: abdullatif / istanbul
30 Mart 2004
sevgili þiirozan hissettiriyorsunuz ...satýrlarýnýz titretiyor ve yaþatýyor...gönlünüze saðlýk

:: çok hoþ...
Gönderen: reþat / antalya
3 Kasým 2003
birde, utanmasam cümle alemden! yýkansam, yýkansam, yýkansam... seninle!... cümle alem utanmadý hiç bir zaman sizden... tebrikler...

:: Benden asla daha çirkin, asla daha yaþlý olmayan
Gönderen: Kâmuran Esen / Bolu / Mudurnu
31 Aralýk 2002
Merhaba Tayyibe; Duygularýný böylesine akýcý, böylesine çarpýcý ifadelerle anlatabilmen, gerçekten övgüye deðer.Hani benden daha yaþlý olduðunu söylüyordun ya!.Bak þu yaþlý (!) bayana.Nelr de yazmýþ.Baþýnda hâlâ kavak yelleri esiyor...Bedenin ne olursa olsun, gönlünün ne kadar genç olduðu, dizelerinden belli.Önemli olan gönül yaþý zaten. Bak þu dizelere, senin çýlgýnlýðýný ne güzel anlatýyor: bir de utanmasam cümle alemden! yýkansam, yýkansam, yýkansam... seninle!... N.Karaçizmeli\'nin, eleþtirdiði bir þiirde söylediði gibi:"Peh!"....Baþka ne denir! Not: Demek sen erkek olsaydýn, tv\'deki güzel bayanlarý görünce beni boþardýn, öyle mi?Ayný þeyi, senin eþin düþünürse ne olacak?.....Neyse, þakayý býrakalým....Baþarýlý þiir çalýþmalarýnýn devamýný dilerim.Nice paylaþýmlara....Sevgiler....

Söyleyeceklerim var!

Bu yazýda yazanlara katýlýyor musunuz? Eklemek istediðiniz bir þey var mý? Katýlmadýðýnýz, beðenmediðiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düþündüðünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazýlarý yorumlayabilmek için üye olmalýsýnýz. Neden mi? Ýnanýyoruz ki, yüreklerini ve düþüncelerini çekinmeden okurlarýna açan yazarlarýmýz, yazýlarý hakkýnda fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloða geçebilmeliler.

Daha önceden kayýt olduysanýz, burayý týklayýn.

ÝzEdebiyat yazarý olarak seçeceðiniz yazýlarý kendi kiþisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluþturmak için burayý týklayýn.

Yazarýn erotik kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
Grup Seks
Daya Aðzýný
Deðdikçe Ellerine
Öp Beni
Soyun Biraz
Uzat Dudaklarýný
Beni Sev Diye
Leke
Eros'tu Yýkanan
Çýlgýným

Yazarýn þiir ana kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
Damlacýklar 3
Çulluk
Semazen
Damlacýklar 1
Makas
Nohut
Adsýz Alfabe
Çek As
Mektup
Týrnak Ýçi Söylence

Yazarýn diðer ana kümelerde yazmýþ olduðu yazýlar...
Hortum [Öykü]
Kediler [Öykü]
Karanlýða Doðru [Öykü]
Saðdan Yürü (!) [Öykü]
Ýmam Olacaðým [Deneme]
Hýyar [Deneme]
Acý Tatlý [Deneme]
Türlü Yaptým Türlü [Deneme]
Selam Efendim [Deneme]
Çocuk ve Et [Deneme]

Tayyibe Atay kimdir?

Yeni þiirin,uzun yýllar yazmama raðmen yeni þairiyim. Ýnternet ortamý sayesinde okuyucu önüne çýktým henüz. Ne kadar þair olduðumun yanýtýný ise okuyucuya býrakýyorum. Bayan yazarlarýn çok az olduðu bir ülkede,duygu ve düþüncelerimi,þiirin ruhu okþayan ,elleyen tarafýyla anlatmaya çalýþýyorum.

Etkilendiði Yazarlar:
Ahmet Arif,Behçet Necatigil,Nihat Behram...

yazardan son gelenler

bu yazýnýn yer aldýðý
kütüphaneler

yazarýn kütüphaneleri

| Þiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleþtiri | Ýnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babýali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratýcý Yazarlýk

| Katýlým | Ýletiþim | Yasallýk | Saklýlýk & Gizlilik | Yayýn Ýlkeleri | ÝzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Giriþi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © Tayyibe Atay, 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.