..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Þiir, seçmek ve gizlemek sanatýdýr. -Chateaubriand
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Yazar Kütüphaneleri

Þu Anda Ne Yazýyorsunuz?
Ýnternet ve Yazarlýk
Yazarlýk Kaynaklarý
Yazma Süreci
Ýlk Roman
Kitap Yayýnlatmak
Yeni Bir Dünya Düþlemek
Niçin Yazýyorum?
Yazarlar Hakkýnda Her Þey
Ben Bir Yazarým!
Þu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm baþlýklar  

Arama Motoru

ÝzEdebiyat > Öykü > Aþk ve Romantizm > MUSTAFA ARASAN

25 Mayýs 2008
Mabedimdir Kalbinin Yedi Adým Gerisi  
7 adýmlýk yol

MUSTAFA ARASAN

Yelkenlerini aç. Ýnce bir fýrtýna tutacak bizi. Sürükleniriz bir yerlere belki... Ben seninle yaþýyorum, mabedimde, senin kalbinle, 19 yaþýmda. Ben sana geliyorum her gece, yerini yurdunu bilmesem de geliyorum sana her gece.

:AIBG:
MABEDÝMDÝR KALBÝNÝN YEDÝ ADIM GERÝSÝ

Yelkenlerini aç. Ýnce bir fýrtýna tutacak bizi. Sürükleniriz bir yerlere belki...

Duydun mu þimdi dalga seslerini, köpürmeye elveriþli, köpürmeye yüreðimizden. Taþacak birazdan ne kadar can varsa kalbimizde. Dökülecek ve ne kadar kan varsa göz çanaklarýmýzdan. Dün sýfýr - beþ yaþ arasý aþý vurulurken, bu gün 19 yaþýndayým. Bu gün dünden daha küçüðüm. Dün avuçlarýma bile sýðmazken ellerin, bu gün gönlümden damla, damla sýzar oldun. Sen > >> sen kafamda bir ur gibi kimi zaman, kimi zaman, kimi zaman daralan nefesimsin.

Fýsýltýlar deliyor artýk kulaklarýmý. Leyla gibi o da Leyla gibi yok olacak. Duyacaðýn ýstýrap, duyacaðýn acý ve çile. Bulacaðýn huzur deðil, bulacaðýn Leyla deðil, sensin kýrmýzý göklü kýzgýn çöllerde.

Senin için döktüðüm her gözyaþý için bir mýsra yazdým. Senin için ettiðim her dua için bin bedel ödedim. Seni görmek için týrnaklarýmla duvarlara þiirler yazdým.

Kalbine iniyorum ben her gece, kalbin gördüðüm kuyulardan çok derin.

Çocukluðum geliyor aklýma ilk adýmýmda. Ýkinci adýmýmda ise seni ilk gördüðüm günü olduðu gibi yaþýyorum. Üçüncü adýmým, seni sevmeyi kabullendiðimde çektiðim sancýlarý yaþatýyor bana. Dördüncü adýmým ise korkmadan gözlerine baktýðým aný hatýrlatýyor, iliklerime kadar. Sonra beþinci adým, farkýna varýyorum ben 19 yaþýndayým. Altýncý adým, Allah’ým neden her gece ömrümden bir yýl gidiyor. Ve yedinci adým, kalbin avuçlarýmda. Göðsüm geniþliyor. Ferahlýyorum yalancý bir huzurla. Bir kaç saniye sonra kýyamet kopuyor sanki. Çýðlýklar, çýðlýklar, çýðlýklar... Kovuyorlar beni kalbinden, sersefil, bitkin çýðlýklar. "kimdi onlar?" her gece ayný soru. Ve kaç adým attýðýmý bilmeden, dönüyorum mabedime.

Ben seninle yaþýyorum, mabedimde, senin kalbinle, 19 yaþýmda. Ben sana geliyorum her gece, yerini yurdunu bilmesem de geliyorum sana her gece.

Bir fýrtýna tuttu iþte beni. Sürükledi beni kalbine. Kalbinden yedi adým gerisi mabedimdir benim...

Söyleyeceklerim var!

Bu yazýda yazanlara katýlýyor musunuz? Eklemek istediðiniz bir þey var mý? Katýlmadýðýnýz, beðenmediðiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düþündüðünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazýlarý yorumlayabilmek için üye olmalýsýnýz. Neden mi? Ýnanýyoruz ki, yüreklerini ve düþüncelerini çekinmeden okurlarýna açan yazarlarýmýz, yazýlarý hakkýnda fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloða geçebilmeliler.

Daha önceden kayýt olduysanýz, burayý týklayýn.

ÝzEdebiyat yazarý olarak seçeceðiniz yazýlarý kendi kiþisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluþturmak için burayý týklayýn.

MUSTAFA ARASAN kimdir?

mahlasým kaçak kurban. sözlükde bir anlamý yoksada kendimce edebi anlamý var: þair talebesi. çocukluðumdan beri þiirle uðraþýrým. çocukluk þiirlerim þuan çok saçma gelsede þuanki bulunduðum konuma beni getirdikleri için onlara kýymet veririm. ayrýca HÝLKAT ARAYIÞI adýnda bir edebiyat dergisinin genel yayýn yönetmeniyim. dergimizin ulaþým aðý ihtiyacýmýz doðrultusunda düþünecek olursak oldukça geniþtir. bazý sabit temin yerleri þuralardýr: baðcýlar belediyesi kültür merkezi, baðcýlar lisesi karþýsý kardelen kýrtasiye, tabya hicret kitap evi, sahaflar çarþýsý vs. bir çok þairi ve yazarý okurum ve kýymet veririm ama kendimce üstad dediðim ve kendisini örnek aldýðým özel bir þair var: N. FAZIL KISAKÜREK.

Etkilendiði Yazarlar:
N. FAZIL KISA KÜREK M.AKÝF ERSOY SEZAÝ KARAKOÇ ARÝF NÝHAT ASYA BAHATTÝN KARAKOÇ RACÝ ÞAÞMAZ VS.

yazardan son gelenler

| Þiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleþtiri | Ýnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babýali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratýcý Yazarlýk

| Katýlým | Ýletiþim | Yasallýk | Saklýlýk & Gizlilik | Yayýn Ýlkeleri | ÝzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Giriþi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © MUSTAFA ARASAN, 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.