..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Bilim þaþkýnlýkla baþlar. -Aristoteles
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Yazar Kütüphaneleri

Þu Anda Ne Yazýyorsunuz?
Ýnternet ve Yazarlýk
Yazarlýk Kaynaklarý
Yazma Süreci
Ýlk Roman
Kitap Yayýnlatmak
Yeni Bir Dünya Düþlemek
Niçin Yazýyorum?
Yazarlar Hakkýnda Her Þey
Ben Bir Yazarým!
Þu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm baþlýklar  

Arama Motoru

ÝzEdebiyat > Roman > Karakterler Üzerine > Muna Genç

24 Eylül 2008
Terapistin Olmadýðý Yerde VII  
Þehirdeyim, ne farkeder

Muna Genç

Bir þeyler yaparken, baþarýlý bulundun baþkalarýnca, eðrisiyle doðrusuyla yol aldýn, gerçeðe yaklaþtýðýný hissettin. Bu muymuþ, dedin sonra. Birini mi kaybetmek üzereydin, Tanrý sakladý sizi? ya da baþýna bir þey geldi diye çok korkuttun herkesi…

:CHHD:
Çok seviyorsun birini,
Kalbini yukarýlardan indirmiyor!
evlenmek üzeresin, derim…

Bir þeyler yaparken, baþarýlý bulundun baþkalarýnca,
eðrisiyle doðrusuyla yol aldýn, gerçeðe yaklaþtýðýný hissettin.
Bu muymuþ, dedin sonra.
Birini mi kaybetmek üzereydin, Tanrý sakladý sizi?
ya da baþýna bir þey geldi diye çok korkuttun herkesi…

Bunlarý düþünebilirim;
havuz derin, seçenek çok, ama Phelps toz duman etti ya ortalýðý,
sýrf bu yüzden ne okuduysam ona cevap vereceðim Cathrine.

Hatýrlýyorum onu;

Gülüþünün tonunu, konuþurken arada takýlan kýhkýhkýhlarýný, peynirden ve çektiði dumandan sonra daha lezzetli gelen sorular sorduðunu… Zeytinyaðýnda fasulyesini… Konutkentspor tadýnda yürüyüþlerimizi, temizlik sonrasý içeriye aldýðýmýz dünyayý,
tüm o travellance müzikleri… Logolu mutfaðýn saðýnda, yüzümü ‘far’layan ellerini…
Evin duvarlarýna sinen yazýlarý, kahveyle tiyatral canlanýþýný, eli ruhunda bekleyiþlerimizi, çat kapý býraktýðýmýz haber özetlerini…

I remember Goesthey.

Arada da, sadece bunlar flashback yapýyor, gülümsüyorum. Eðlendiðimizi, ‘pak’ bir aile olduðumuzu, birbirimize farklý bir þekilde uyum saðladýðýmýzý vs..
Deðiþtiðimi de biliyorum. O zaman hele, bilsem de oriente edemeyecek kadar saldaydým. Mýþýl mýþýldým ben ya. Pozitif karamele sepetiydim (þimdi yoga sepeti miyim, quantum bohçasý mý bilemiyorum).
Ýlk zamanlarýmýza göre, bende olmayan bir þeydim, ya da çok az görünen... Deðiþtim, karanlýðým gitti; hislerim varmýþ, vücudum varmýþ, saçlarým, elbiselerim baharmýþ...
Bir akþamda olmadý ya. Puzzle’ýmsý mübarek. Bunlar da öz be öz cevaplarý deðil,
daha ziyade, “nedeni bu olabilir”in odasý… Biraz daðýnýk kalmýþ…

Anladýðým kadarýyla b u g ü n o o d a d a y ý z . Bildiðimiz gibi kalan odada.
Giriþteki resme bakalým o zaman... Deðiþmek tabii ki fark yaratacaktý, ama ‘iyi’ denilenlerden, suya sabuna dokunurlardan olacaktý. Ben her zaman bendim. Yalnýzlýðý seven de, sýrf bu yüzden çatýþan da… Büyük lokmayý baþkasýna versem de, nefes aldýðým alanda dünyayla baþ baþayým. Ama biriyle nasýl yaþanýlýr, ne kadar yaþlanýlýr onu da öðrendim.
Beni býrakalým. Ben unuturum, görmeyince hepten unuturum. Sadece þaþýrdým zaten,
insan gibi. Merak dýþýnda, fazlasý yok içinde. Farkýndaysan anlatýyorum. Bilmiyorum ve aslýnda kesinleþtirmek de istemiyorum. Kaç gündür iþ yoðunluðum vardý, bugün, madem iftara da gitmiyorum, yalnýzým, ahh dedim, Cathrine’e yazayým. Konuya mý gireyim?
Durumu sen de zorlayamazdýn daha fazla, gýcýk olmuþtun iþte. Goesthey’liðin tuttu, konuþtun sadece. E n’olmuþ üst üste, birkaç yerdeyse… Önemsizleþtirmek bu olsa gerek… Bunu anlayabiliyorum, þimdi düþününce… D ü þ ü n m e m i z i i s t e d i ð i n i ç i n .

Yorgundun ve motive edilmeye ihtiyacýn vardý, her köþeden eðlence çýkmasýna, kýran kýrana dalgasýna, hayatýn uçurtmadan olmasýna ihtiyacýn vardý. Aþkýn sinus kosinus haliyken ben, paylaþtýklarýmýzý bunlarla besleyemiyordum. Araç gereçlerimiz deðiþti. Ben havalarda, paraþütlerim açýlsa da açýlmasa da, uçaktan atlýyor, seviyordum. Sen, kaymaya gidiyordun, üþüyordun ama gidiyordun. Keramet gitmek de… Sonra severim belki, diyordun.
Karþýlaþamaz olduk. Sonra da karþýlaþmamak için kaçar…
Üstelik hiç böyle bir þey olasý deðilken, ne olmuþtu birden, ben gelin güvey olmuþ, sen inhilal?

However maybe, su üzerinde olsa bile bunlar; okul bitirmekti, sonrasýydý, nefesimizi kesenlerdi derken oturup düþünülmedi. Düþünülecek kadar deðerli durmuyordu çünkü. Þahsiyetini ayýramýyorduk içinden artýk. Araþýyor muyduk? Unutuyor muyduk? Daha da saçmasý, baþkalarý biliyordu cevabý. Damlaya damlaya magma hesabý…

Sonbahardayýz þimdi. Yaðmur bekliyorum. Ýstanbul yýkansýn, ben görüneyim. Ýhtiyaç duyduðun yerde...

Istanbully,
Muna Genç T.

Söyleyeceklerim var!

Bu yazýda yazanlara katýlýyor musunuz? Eklemek istediðiniz bir þey var mý? Katýlmadýðýnýz, beðenmediðiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düþündüðünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazýlarý yorumlayabilmek için üye olmalýsýnýz. Neden mi? Ýnanýyoruz ki, yüreklerini ve düþüncelerini çekinmeden okurlarýna açan yazarlarýmýz, yazýlarý hakkýnda fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloða geçebilmeliler.

Daha önceden kayýt olduysanýz, burayý týklayýn.

ÝzEdebiyat yazarý olarak seçeceðiniz yazýlarý kendi kiþisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluþturmak için burayý týklayýn.

Yazarýn karakterler üzerine kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
Terapistin Olmadýðý Yerde
Terapistin Olmadýðý Yerde III

Yazarýn roman ana kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
Bugün Bile Henüz Bugün...
Terapistin Olmadýðý Yerde IX

Yazarýn diðer ana kümelerde yazmýþ olduðu yazýlar...
Muhbirler Sayesinde Panzehir Bulundu II [Deneme]
Aþkýmýz, Büyüyünce de Büyüðüm Kalacak [Deneme]
Babam'dan Mektuplar [Deneme]
Saat 09: 04 (Dokuzu Dört Geçiyor) [Deneme]
Kuyruðu 5cm [Deneme]
Teþekkür Ederim [Eleþtiri]
Ne Demezsin... ! [Eleþtiri]
Eli Titremiþ Yazýda - An Sýzýsý [Ýnceleme]

Muna Genç kimdir?

Günlerden bu gün. . RüyalarýMý nihai kýlacak piyonu yemen için oynuyorum. artýk yemen tunus noktasýndasýn

Etkilendiði Yazarlar:
Yaþam ile ölüm arasýnda bütün araþtýrmacý gazeteciler, yazarlar, ruhlar ve çocuklar ♪♪♫♫ ♫♫ ♪♪♫♪♪ ♪♫ ♫ ♫♪ arafta dublör arar mý?

yazardan son gelenler

yazarýn kütüphaneleri

| Þiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleþtiri | Ýnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babýali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratýcý Yazarlýk

| Katýlým | Ýletiþim | Yasallýk | Saklýlýk & Gizlilik | Yayýn Ýlkeleri | ÝzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Giriþi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © Muna Genç, 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.