..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Dünyayý isteyen bilime sarýlsýn, ahireti isteyen bilime sarýlsýn; hem dünyayý hem ahireti isteyen yine bilime sarýlsýn" -Hz. Muhammed
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Yazar Kütüphaneleri

Þu Anda Ne Yazýyorsunuz?
Ýnternet ve Yazarlýk
Yazarlýk Kaynaklarý
Yazma Süreci
Ýlk Roman
Kitap Yayýnlatmak
Yeni Bir Dünya Düþlemek
Niçin Yazýyorum?
Yazarlar Hakkýnda Her Þey
Ben Bir Yazarým!
Þu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm baþlýklar  

Arama Motoru

ÝzEdebiyat > Deneme > Ýliþkiler > ESRA BAYKAL

24 Temmuz 2002
Sizin hiç sýfýr kilometre sevdanýz oldu mu?  
ESRA BAYKAL

:EJEC:

“Sende tüm aþklarýmý temize çektim” demiþ birileri,bir gün,bir yerlerde...
Siz hiç böyle bir aþk yaþadýnýz mý? Geçmiþten kopuk ve sadece geleceðe dönük...Ýntikamlardan ve kýrgýnlýklardan arýnmýþ, güven dolu ve sýcak. Her dokunuþta ilkmiþ gibi geldi mi hiç size? Yaþanmýþ hatalardan korkmadan yaþayabildiniz mi hiç?

Sizin hiç sýfýr kilometre sevdanýz oldu mu? Tertemiz bir þanzýman, cillop gibi bir motor yaðý, sýfýr lastikler?Yolda kayar gibi giden,süper kaçan bir aþkýnýz oldu mu?Acaba bunun neresinde bir maraza çýkacak diye düþünmediðiniz bir sevdanýz oldu mu?
“Geçen seferde böyle baþlamýþtý ama...”demediðiniz bir sevdanýz oldu mu?
“O da böyle demiþti ama sonra...” demeden,saf saf inanarak ve saf kalarak bir sevda yaþadýnýz mý siz?

Siz koskoca bir bozkýra ilk tohumu attýðýnýz mý hiç? Tek ve ilk filizlenen aðaç sizin oldu mu hiç? “Dizgin” kelimesini kullanmadan,düþünmeden geçen bir gününüz oldu mu? Kimde kalacaðýna karar vermeden ve hatta bunu düþünmeden,aþkýnýzý veya egemenliðinizi kanýtlamaya ihtiyaç duymadan geçirdiðiniz bir sevdanýz oldu mu hiç?

Veya bunlarý düþünmeye dahi gerek duymadýðýnýz ve sadece gülümseyerek yaþadýðýnýz bir sevdanýz oldu mu?

Sizin hiç sýfýr kilometre,birinci el aþkýnýz oldu mu?
Veya hiç bunu aradýnýz mý?
Yaþadýnýz mý? Düþündünüz mü? Gerek gördünüz mü?
Yaþadýysanýz bana da masal anlatsanýza...
Siz anlatsanýz da ben yazsam ya...

.Eleþtiriler & Yorumlar

:: Çok hoþ
Gönderen: aybike_umay / , Türkiye
24 Ekim 2009
Gerçek aþký hissettim yazýnýzý okudukça iliklerimde adeta...Yüreðinize saðlýk.Nice sýfýr kilometreli aþklara...

:: evet valla oldu:)
Gönderen: Elem Tilev / Eskiþehir/Türkiye
15 Eylül 2006
hatta þöle diyeyim, yaþadýðým aþk sýfýr kilometreymiþ. bu yazýný okuyunca farkettim. böyle biþey demekki sorgulama gereði bile duymamýþtým daha önce. þimdi bakýyorumki saf birþey yaþýyorum en safýný belkide. inanýlmaz gelmesi normaldir bana da anlatsalardý bende inanmazdým. oluyo gerçekten. mesela telefonu kapalý olduðunda "acaba nerde kiminle" diye düþünmüyorum. "seni seviyorum" demediði anlarda "acaba sevmiyomu" diye kendimi kurmuyorum. gözlerinden okuyabiliyorum bütün düþüncelerini. þanslý olduðumu düþünüyorum ve hayatýma anlam katan erkeðin sürekli söylediði "bi insaný ancak bu kadar seversin, bi insanda seni ancak bu kadar sever" þeklindeki aþkýmýza getirdiði açýlýmý yaþayabilmenin onuruyla mest oluyorum. çok severek okuduðum yazýlarýna bi hikayemi sýkýþtýrmak istedim:) izedebiyatýn asi kýzý ellerine saðlýk...

Söyleyeceklerim var!

Bu yazýda yazanlara katýlýyor musunuz? Eklemek istediðiniz bir þey var mý? Katýlmadýðýnýz, beðenmediðiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düþündüðünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazýlarý yorumlayabilmek için üye olmalýsýnýz. Neden mi? Ýnanýyoruz ki, yüreklerini ve düþüncelerini çekinmeden okurlarýna açan yazarlarýmýz, yazýlarý hakkýnda fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloða geçebilmeliler.

Daha önceden kayýt olduysanýz, burayý týklayýn.

ÝzEdebiyat yazarý olarak seçeceðiniz yazýlarý kendi kiþisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluþturmak için burayý týklayýn.

Yazarýn Ýliþkiler kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
Korkak Erkeklerden Sýkýldým
Kadýn Olmanýn En Güzel Tarafý Erkeklerdir
benimle
One Night Stand nedir, ne deðildir?
Hiç Uðraþma, Sen Artýk Benimsin
Ayrýlýk Mizanseni
Aðýr Yalan....
Cinayet Planý
Bir Küçücük Fýçýcýk Ýçi Dolu Turþucuk
Kadýnlarýn En Büyük Yanýlgýsý

Yazarýn deneme ana kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
Size Aþýk Olabilir Miyim?
Bugün Seni Her Zamankinden Çok Özledim
Nefesimi keseceksin biliyorum!
Aþk, askerlik, erkekler...
Her Sabah Ayný Adamla Uyanmak...
Red Kid
Korkak Erkeklerden Sýkýldým - 2
Bir gün size ahlak-sýz bir teklifle geleceðim...
Hatun Kaçmýþ Sen Hala…
Yine Geç Kaldým...

Yazarýn diðer ana kümelerde yazmýþ olduðu yazýlar...
Gelme Bu Gece [Þiir]
Nehir, Deniz, Sen vs. [Þiir]
Aþký Küstürdük! [Þiir]
Bir Islýk [Þiir]
Aþktan Korkan Adam [Roman]
Kurtlar Vadisi [Eleþtiri]
Ýlk Gece Birlikte Olmayacak Hatun Aranýyor [Eleþtiri]
Sevmedende Olur Diyorlar! [Eleþtiri]
Benim Kocam Ab"ye Karþý [Eleþtiri]
Reklamcýlar ve Topluma Ettikleri [Eleþtiri]

ESRA BAYKAL kimdir?

Arýza hallerin dýþa vurumu

Etkilendiði Yazarlar:
Ahmet Altan,Murathan Mungan, Sait Faik, Alain De Paton

yazardan son gelenler

bu yazýnýn yer aldýðý
kütüphaneler

yazarýn kütüphaneleri

| Þiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleþtiri | Ýnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babýali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratýcý Yazarlýk

| Katýlým | Ýletiþim | Yasallýk | Saklýlýk & Gizlilik | Yayýn Ýlkeleri | ÝzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Giriþi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © ESRA BAYKAL, 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.