..E-posta: ifre:
zEdebiyat'a Üye Ol
Ska Sorulanlar
ifrenizi mi unuttunuz?..
Ik verirseniz, karanlk kendiliinden yitecektir. -Erasmus
iir
yk
roman
deneme
eletiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
yelik
Yazar Katlm
Yazar Ktphaneleri

u Anda Ne Yazyorsunuz?
nternet ve Yazarlk
Yazarlk Kaynaklar
Yazma Sreci
lk Roman
Kitap Yaynlatmak
Yeni Bir Dnya Dlemek
Niin Yazyorum?
Yazarlar Hakknda Her ey
Ben Bir Yazarm!
u An Ne Okuyorsunuz?
Tm balklar  

Arama Motoru

zEdebiyat > Deneme > Modernizm > ERDEN ERKN

28 Ocak 2009
imdiki Aklm Olsayd...  
ERDEN ERKN
imdiki aklm olsayd,"Bir dnp baktm ki gemi seneler, iimde birikmi neler neler olmu krdm, aynadaki gzlerimde grdm, hala senin iin yanmakta ve alamaktaym," demez ve bo bir ie iinde baar kutlamazdm. ERDEN ERKN...

:BCFGE:

imdiki aklm olsayd; dnn acsn, bugnn sancsn, yarnn kaygsn yaamazdm. Ulalmaz aklarn tartlmaz stnlne inanmaz, tel rgye taklarak pantolonumu yrtmazdm.

imdiki aklm olsayd; akn,"Sen benim eriilmezim, vazgeilmezim, unutulmazmsn" diyenlerin dayandklar palavradan ibaret bir payanda olduunu bilir ve ulalmaz sandmz yldzlarn gerekte bir ta ve kum yn olduunu, yllarca beni oyalayan aynann arkasnn katranl katla kapl olduunu anlardm.

imdiki aklm olsayd; yllar sonra, "yle deil, yle davransaydm sonu daha deiik olurdu"nun muhasebesini yapmann faydasz olduunu, dua ieklerini alatmann, gkkuann canl renklerini soldurmakla edeer olduunu anlardm.

imdiki aklm olsayd; bir bakasyla asla derken, sevdiinizi bir bakasyla grdnzde, bu kadar da fazla demenin kendimi aldatmaktan baka bir ie yaramayacan, yeryzndeki btn yollarn denize kmadn, btn nehirlerin ummanna akmadn renmek olduunu bilirdim.

imdiki aklm olsayd; iimde derin bir hzn, kumsalda yrrken uzun uzun, bir sarhoun kafasnda gemiteki sanclarn bilanosunu hesaplarken bu med ve cezir bilekesinin kimyasn bir simyac gibi dnmekten baka birey olmadn anlardm.

imdiki aklm olsayd; nm grmeden hep geriye bakmaz ve istasyonda oturup, giden trenin dnmeyeceini bile bile dnmesini beklemezdim.

imdiki aklm olsayd,"Bir dnp baktm ki gemi seneler, iimde birikmi neler neler olmu krdm, aynadaki gzlerimde grdm, hala senin iin yanmakta ve alamaktaym," demez ve bo bir ie iinde baar kutlamazdm.

imdiki aklm olsayd; en yal totemi bu gece yaantmdan karacam derken, tapnaa her zamankinden daha ok gitmezdim.

imdiki aklm olsayd; milyonlarn yaad bu kentte, yamatan inen huzursuz akamlarn koynunda yalnzlm paylaacak bir dost bulamamak, caddeden geen aralarn motor grltsyle sabahlamak, yeni bir gne balarken, bir gn dneceksin diye ka yl a ve muhta kaldm sevgiye demek yerine, yeryzndeki btn nehirlerin sevgidenizine akmasyla ve sevgi denizinin ummanna kavumasyla son bulacana asla inanmazdm.

imdiki aklm olsayd; kumsalda byk bir ate yakp, denizin yakamozlarn seyrederken sabahlamazdm, mart lklarn gitar mrlts sanp alamazdm, dalgalarn kumsal perken kard hrty ak ninnisi sanmazdm.

Ve gzelim imdiki aklm olsayd, seni sevmezdim, nefret etmem gerekirken seni vmezdim, denize bakp bakp svmezdim.

imdiki aklm olsayd...Ahh imdiki aklm olsayd...

ERDEN ERKN...
MDK AKLIM OLSAYDI...

Syleyeceklerim var!

Bu yazda yazanlara katlyor musunuz? Eklemek istediiniz bir ey var m? Katlmadnz, beenmediiniz ya da dzeltilmesi gerekiyor diye dndnz bilgiler mi ieriyor?

Yazlar yorumlayabilmek iin ye olmalsnz. Neden mi? nanyoruz ki, yreklerini ve dncelerini ekinmeden okurlarna aan yazarlarmz, yazlar hakknda fikir yrtenlerle istediklerinde diyaloa geebilmeliler.

Daha nceden kayt olduysanz, buray tklayn.

zEdebiyat yazar olarak seeceiniz yazlar kendi kiisel ktphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi ktphanenizi oluturmak iin buray tklayn.

Yazarn modernizm kmesinde bulunan dier yazlar...
Ak Nedir?
Boa Gemi Seneler

Yazarn deneme ana kmesinde bulunan dier yazlar...
Bitmeyen Dans...
Akta nc Kii Olmak...
Olmuyor Ak!
nternet Arkada
Benim Burada Ne im Var?
Severek Ayrlmak
Araylar
stanbul'da Son Dm (Romance)
Hzn Srtm Svazlad
Bir Deniz Yaard Buralarda

Yazarn dier ana kmelerde yazm olduu yazlar...
Seninle Akmz [iir]
Karanln Gzleri [iir]
Son Blm [iir]
imdeki Frtna [iir]
Yalnzlk [iir]
Sen de Gittin Oldun El [iir]
Armaan [iir]
Mutluluk Masallar... [iir]
Sabah Saat Beti [iir]
Doann Deien Dokusu [iir]

ERDEN ERKN kimdir?

Bilmiyorum imdi kiminlesin, nerde? Eer dmeseydim ayrlklarla derde, seninle ok mutlu olurdum, olur olmaz her yerde. . . Ne olur gitme, kal! Bitmesin bu masal. . . ERDEN ERKN Uluslararas Turizmci

Etkilendii Yazarlar:
Ak, mart kanadnn denize dedii andr; yitirilen, kumsalda beklemekle geirilen zamandr. ERDEN ERKN

yazardan son gelenler

yazarn ktphaneleri

| iir | yk | Roman | Deneme | Eletiri | nceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babali Ktphanesi | Yazar Ktphaneleri | Yaratc Yazarlk

| Katlm | letiim | Yasallk | Sakllk & Gizlilik | Yayn lkeleri | zEdebiyat? | SSS | Knye | ye Girii |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

zEdebiyat bir zlenim Yapm sitesidir. zlenim Yapm, 2024 | ERDEN ERKN, 2024
zEdebiyat'da yaynlanan btn yazlar, telif haklar yasalarnca korunmaktadr. Tm yazarlarnn ya da telif hakk sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadr. Yazarlarn ya da telif hakk sahiplerinin izni olmakszn sitede yer alan metinlerin -ksa alnt ve tantmlar dnda- herhangi bir biimde baslmas/yaynlanmas kesinlikle yasaktr.
Ayrntl bilgi icin Yasallk blmne bkz.