..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Aþkýn aldý benden beni. -Yunus Emre
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Yazar Kütüphaneleri

Þu Anda Ne Yazýyorsunuz?
Ýnternet ve Yazarlýk
Yazarlýk Kaynaklarý
Yazma Süreci
Ýlk Roman
Kitap Yayýnlatmak
Yeni Bir Dünya Düþlemek
Niçin Yazýyorum?
Yazarlar Hakkýnda Her Þey
Ben Bir Yazarým!
Þu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm baþlýklar  

Arama Motoru

ÝzEdebiyat > Deneme > Sevgi ve Aþk > erol

3 Mart 2009
Aðla Karanfil, Aðla...  
erol
Hasat zamaný heybeleri dolu olanlardý onlar, törensiz ve kefensiz ölüp varlýksýz ve bedensiz yaþayanlardý. Yürekleri kurban olsa da hayatlarý destan olmuþtu hani onlarýn.

:ADID:
Aðla karanfil, aðla..

Hatýrla...
Saadet çaðýnýn ilklerinden ilk ikisini hatýrla. Hani þehitlerin anasý, þehitlerin babasýydý onlar. Adlarý Sümeyye idi, Yasir idi... Sonra Uhud'da Hamza'yý yalnýz býrakmayýf koyun koyuna gömülen yetmiþ kutlu kulu hatýrla... Kosova'da Murat Hüdavendigar, Ýstanbul'da Ulubatlý Hasan, Zigetvar'da Sultan Süleyman'dý adý hani þehadetin. Sarýkamýþ'ta genç umutlarýn genç ekinler misali devriliþiydi hani... Bazen Erzurum'da Nene Hatun, Kocatepe'de Fatma Bacýydý; belkide Çanakkkale'de Seyit Onbaþýnýn inancýydý... Hasat zamaný heybeleri dolu olanlardý onlar, törensiz ve kefensiz ölüp varlýksýz ve bedensiz yaþayanlardý. Yürekleri kurban olsa da hayatlarý destan olmuþtu hani onlarýn.

Hatýrla...
Hani Hz. Ömer'in Ebu Süfyan'a: "Dünya'da bana arkadaþ kimse bulunmayýp bir küçük karýncayý kendime arkadaþ edinsem de yine sizinle muharebe ederdim:" kararlýlýðýyla baþlamýþtý, "Size savaþmayý deðil, ölmeyi emrediyorum!" diyen Gazi'nin inancýyla taçlanmýþtý... Yemen'de, Niðbolu'da, Galiçya'da son kalenin son burcu da düþmeden vermediler baþlarýný ve yýllar yýlý cenk meydanlarýnda aðarttýlar saçlarýný. Süt kokulu melalini sarp kayalarda parçalayan Mehmet'in ne bir servi dikilebildi baþýna, ne garip adý yazýlabildi taþýna...
Canan bildiler vatanlarýný, canla baþla savundular. Yitirilen canlarýn ardýndan "Canan sað olsun!" dediler...
"Vatan sevgisi imandandýr." bilirlerdi, bir karýþ toprak için seve seve ölürlerdi. Oysa "Onlara ölü demeyin, bilakis onlar dirilerdir.." buyurulmuþtu, iþte bu vatan bu inançla kurulmuþtu...

Aðla karanfil aðla...
Çanakkale içinde vurdular beni..

Söyleyeceklerim var!

Bu yazýda yazanlara katýlýyor musunuz? Eklemek istediðiniz bir þey var mý? Katýlmadýðýnýz, beðenmediðiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düþündüðünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazýlarý yorumlayabilmek için üye olmalýsýnýz. Neden mi? Ýnanýyoruz ki, yüreklerini ve düþüncelerini çekinmeden okurlarýna açan yazarlarýmýz, yazýlarý hakkýnda fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloða geçebilmeliler.

Daha önceden kayýt olduysanýz, burayý týklayýn.

ÝzEdebiyat yazarý olarak seçeceðiniz yazýlarý kendi kiþisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluþturmak için burayý týklayýn.

Yazarýn sevgi ve aþk kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
Mum ve Pervane
Selam Olsun...
Canlar Ölesi Deðil...

erol kimdir?

Mevlana Mesnevi için: Yazmasaydým yanacaktým, demiþtir. Benimkisi de öyle bir yangýn herhalde.

yazardan son gelenler

| Þiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleþtiri | Ýnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babýali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratýcý Yazarlýk

| Katýlým | Ýletiþim | Yasallýk | Saklýlýk & Gizlilik | Yayýn Ýlkeleri | ÝzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Giriþi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © erol, 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.