..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Bir önyargýyý yok etmek, atomu parçalamaktan daha zordur. -Einstein
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Yazar Kütüphaneleri

Þu Anda Ne Yazýyorsunuz?
Ýnternet ve Yazarlýk
Yazarlýk Kaynaklarý
Yazma Süreci
Ýlk Roman
Kitap Yayýnlatmak
Yeni Bir Dünya Düþlemek
Niçin Yazýyorum?
Yazarlar Hakkýnda Her Þey
Ben Bir Yazarým!
Þu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm baþlýklar  

Arama Motoru

ÝzEdebiyat > Öykü > Aþk ve Romantizm > Mehmet Ceylan

20 Nisan 2010
Zamansýz Gelen  
Mehmet Ceylan
-"Ýyi de beþ.." Sorumu tamamlayamamýþtým çünkü ürkütücü cevap zaten karþýmda duruyordu. Cevabýn etkisiyle elimdeki tepsi direk olarak yere düþmüþtü.Bý sýrada bir arkadaþýmýn ayaðýný yakmýþ olmalýsýn dediðini güç bela hatýrlýyorum

:BCEJ:

Kendimce internetten tarifini aldýðým deðiþik yemekler yapmayý deniyordum. Herhangi bir kimseyi beklemezken kapým çaldý ve gelenler arkadaþlarýmdý.Suratlarýnda anlam veremdeiðim dozda mutluluk ve gülümseme vardý ve hepsi de çok mutluydu.Daha ayakkabýlarýný çýkartýrken hadi bize beþ tane çay yap oturma odasýnda seni bekliyor olacaðýz dediler. Oyun bozan olup o mutlu tabloyu bölmek istemediðim için peki öyle olsun diyerekten mutfaðýma döndüm. Þanslýlardý ki yemek için ýsýtmýþ olduðum hazýr su vardý. Tek yapmam gereken sýcak suyu bardaklara doldurup çaylarý içine sallamaktý.Bu arada o çocuk gibi mutlu olan arkdaþlarýmýn oturma odasýna geçerken çýt dahi çýkarmamalarýna hayret ettim. Neyse diyip bardaklarý tepsiye düzerken gelen arkdaþlarýmýn dört kiþi olduðunu oysa benden beþ tane çay istediklerini hatýrladým. Önce acaba benim için mi diye düþündüm ama hepsi de benim kahve içeceðimi biliyordu. Beþinci ben olamazdým. Kabalýk etmek istemedðim için sormadým ve bana denilenle birlikte bir fincan kahvemi birkaç dakika içerisinde hazýrladým. Tepsiyi alýp oturma odasýna geçerken bir an kendimi o merak ettiðim beþinci kiþiyi sorarken yakaladým.
-"Ýyi de beþ.." Sorumu tamamlayamamýþtým çünkü ürkütücü cevap zaten karþýmda duruyordu. Cevabýn etkisiyle elimdeki tepsi direk olarak yere düþmüþtü bu sýrada bir arkadaþýmýn "ayaðýný yakmýþ olmalýsýn" diyerek ayaklarýma doðru eðildiðini güç bela hatýrlýyorum. Daha sonra çevremdeki bakýþlarýn benden bir cevap beklediðini hissetmek zor deðildi. Birþeyler söylemem lazýmdý ne kadar güçsüz olduðumu gizleyebilmem için. Birþeyler söylemem lazýmdý yere düþen bardaklarla birlikte kýrýlan gururumu toparlamak için. Hafif sendeleyerek en yakýn kanepeye oturdum ve tamamý devrik olan cümlelerimle hiçkimsenin konuþmasýna izin vermeksizin konuþmaya baþladým
-"Þey ben özür dilerim... Kendimi toparlar toparlamaz bunlarý da toparlayacaðým. Ben.. Ben aslýnda
Ben daha önce de çok kez görmüþtüm seni,
ama ne zaman baþkalarýný görsen yanýmda,
yok oluyordu silüetin,
bundandýr yanýma her gelene alýþamamam,
Ve yine bundandýr yalnýzlýðý bu denli seviþim.
ama bu defa;
bu defa kanýnla canýnla,
etinle kemiðinle,
Çektiðim acýlar kadar gerçeksin.
Ve sanki yaþattýðýn mutluluklar kadar sonsuz.
Dalgalý siyah saçlarýnýn arasýndan kocaman bakýþlarýn,
Mükemmelliyeti resmeden kusursuz yüz hatlarýn,
Tüm kompozisyon ayný bal aðýzla harika bir yerinden bölünmüþ masalý hatýrlatýyor..
Ne gerek var ki hatýrlatmana..
Nasýl unuturum o acýmasýz havaalanýndaki gamzenle süslenmiþ yorgun bakýþýný?
Nasýl düþünebilirdim o kömür gözlerinle ta içimde yanarken bu masalýn sonlanacaðýný?
Þimdi eski sevgilim
Þimdi ebedi aþkým
Þimdi çok soru var cevaplanmayý bekler,
Yarým kalmýþ bir masal var mutlu son ister.
Lakin canýmýn içi, biraz daha bekleyiversinler..
Bilirim uzaklardan geldin yorulmuþsundur sen.
Þimdi lütfen hiç bir soruya cevap verme,
Hiç bir þey anlatma bana.
Sadece gel þöyle yanýbaþýma sarýl boynuma.
Sadece uyu dinlen yüreðimin ateþi
Kollarýmýn arasýnda.."
Sonrasýnda tek hatýrladýðým temiz siyah saçlarla kaplý öptüðüm bir alýn.
Sabah uyanmýþým ayaðýmda bir yanýk izi ve kolaramýn arasýnda larcivert yastýðým..
Yanýk izi yastýðým ve ben
Böyle bahtiyarým.

Söyleyeceklerim var!

Bu yazýda yazanlara katýlýyor musunuz? Eklemek istediðiniz bir þey var mý? Katýlmadýðýnýz, beðenmediðiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düþündüðünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazýlarý yorumlayabilmek için üye olmalýsýnýz. Neden mi? Ýnanýyoruz ki, yüreklerini ve düþüncelerini çekinmeden okurlarýna açan yazarlarýmýz, yazýlarý hakkýnda fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloða geçebilmeliler.

Daha önceden kayýt olduysanýz, burayý týklayýn.

ÝzEdebiyat yazarý olarak seçeceðiniz yazýlarý kendi kiþisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluþturmak için burayý týklayýn.

Yazarýn diðer ana kümelerde yazmýþ olduðu yazýlar...
Ýstemiyorum [Þiir]
Eski Sevgili ile Muhabbet [Deneme]
"Çaresizlik" [Deneme]
Yeniden... [Deneme]
Sarhoþ Bir Bülbül Sesi, Kesik Bir Akasya Kokusu, Molotof Kokteyli, Panzerler, Göz Yaþartýcý Bombalar [Deneme]
Penceremin Altýna Uzanmýþken [Deneme]
20. Yy'a Bakýp 21. Yy'da Aynýsýnýn Olmasýndan Korkmak [Ýnceleme]

Mehmet Ceylan kimdir?

Ne zaman bu mütevazý çiftcamlý penceremin altýna uzansam, farkýna varamýyorum betimlemelerimin bu kadar abartýlý kaçtýðýný.

Etkilendiði Yazarlar:
Edgar Allan Poe, Elif Þafak, Orhan Pamuk

yazardan son gelenler

| Þiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleþtiri | Ýnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babýali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratýcý Yazarlýk

| Katýlým | Ýletiþim | Yasallýk | Saklýlýk & Gizlilik | Yayýn Ýlkeleri | ÝzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Giriþi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © Mehmet Ceylan, 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.