..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Yalnýzlýk güzel birþey, ama birilerinin yanýnýza gelip yalnýzlýðýn güzel birþey olduðunu söylemesi gerekir. -Balzac
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Yazar Kütüphaneleri

Þu Anda Ne Yazýyorsunuz?
Ýnternet ve Yazarlýk
Yazarlýk Kaynaklarý
Yazma Süreci
Ýlk Roman
Kitap Yayýnlatmak
Yeni Bir Dünya Düþlemek
Niçin Yazýyorum?
Yazarlar Hakkýnda Her Þey
Ben Bir Yazarým!
Þu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm baþlýklar  

Arama Motoru

ÝzEdebiyat > Deneme > Yaþam > Burcu SAN

11 Eylül 2010
Benim Hayatým  
Burcu SAN
Hayattan beklentinizin,ne yapýyorum ve neden yapýyorum gibi sorularýn kendi içinizde muhakemesini yaptýðýnýz zamanlar oluyorsa eðer bu da þahsýma ait bir sorgulama yazýsýdýr.

:AICB:
Hayatta 5 fiili gerçekleþtirmeyi severim;

Yazmayý, sevmeyi, dinlemeyi, izlemeyi ve konuþmayý.

Yazarken bir hikayenin içindeyimdir, severken huzurlu.. karþýmda konuþaný dinlerken, karþý çýktýðým noktalarda söz arasýna ister istemez girmeyi denerim karþýmdaki de dinlemeyi biliyorsa beni... Ýnsanlarý izlerken, türlü hikayelerde gezinme, sevgi ve belki de gýcýk olma duygusu kaplar beni. konuþurken de baþka yönlerim çýkar ortaya, konuþmak istersem eðer.

Hayatta 3 þeyi sokmam dünyama;

Nefreti, açgözlülüðü, iki yüzlülüðü.

Nefreti hissetmem, anlýk kýzgýnlýklarým vardýr, parlar sönerim.. Açgözlülük, bu hayatta isteyip de sahip olamadýðým hiçbir þey olmadýðýndan ötürü bulunmaz bünyemde. Ýki yüzlülük de belki olurdu , duygularým yüzümde daha da önemlisi gözlerimde belirmeseydi eðer.

Hayatta hatalarým oldu;

Savrulduðum ve beni dipsiz kuyulara düþüren hatalar. Belki tamamen bitebilirdim hatalarý telafi edip, ayaða kalkacak kadar güçlü olmasaydým eðer.

Hayatta sevmediðim insan türleri vardýr;

Gözlerinin içine baka baka yalan söyleyen, kendisi gibi olmayýp baþkalarýna özenen ve yakýnýndayken uzaklaþtýrmayý seçtiðiniz türden insanlar bunlar. Susarým, konuþmam, bir kere söylerim bir daha ikaz etmem, bu tavrým onlara ceza olacaksa eðer.

Hayatta mutluluklarým vardýr;

365 günün 360 günü hissettiðim ama sadece benim bildiðim mutluluklar. Aksini düþünenlere pek kulak asmam,ben kendimi biliyor ve tanýyorsam eðer.

Hayatta ne olduðumu, nerede olduðumu daha iyi anladýðým zamanlarým vardýr

Bir bebek kadar masum olmadýðýmý bilirim ya da insan/hayvan öldürecek kadar cani.. Sanýrým ceset olurdum, kim ve nerede olduðumu bilmeseydim eðer.

Hayatta önceliklerim vardýr;

Ailem, dostlarým ve iþim.

Aile, etrafýndan herkes gittikten sonra yanýnda kalandýr, güvendir. Dostluk, her ne olursa olsun açýk ve dürüst olmaktan geçer, kötü zamanýnda beraber aðladýðýndýr, bazen de birlikte karþýsýnda durmaktýr kavanoz dipli dünyanýn. Eðlencenin dibine vurup, mutluluðu birlikte paylaþmaktýr. Ýþ, zaman zaman zorlasa da bazen sevdiðin bazen yapmak istemediðindir . Belki tek kalabilirdim, ailesiz, dostsuz ve iþsiz; ben iþe yaramaz, duygusuz ve boþ biri olmayý seçseydim eðer.

Hayata bir kere daha gelsem yapmayacaðým 2. meslek olurdu þimdiki iþim;

Ýlki meslek sayýlýr mý bilinmez ama ikincisi þu ki bana göre deðil bu turizm. Belki yine yapmazdým telefonda duyduðum içten bir teþekkürü duymamýþ olsaydým eðer.

Hayattan 3 ihtimal dahilinde ayrýlmak isterdim;

Sevdiklerimle beraberken, yazarken ya da uyurken. Ýlk ikisi daha uzak diðerinden. Aksini iddia ederdim uyumayý sevmeseydim eðer.

Hayata bir kere daha gelsem gazetecilik okurdum;

Mumcu, Kýþlalý gibi cesur olmak için. O puaný tutturamamak ya da fikirlerinden ötürü suçlanýp sonunda sadece bir kaç gül yapraðýyla ödüllendirilmek koymasaydý eðer..

Hayatta tek bir þeye inanýp güvenirim;

Kendime,.

Yapabileceklerim, hayatýma alýp, hayatýmdan çýkaracaklarýmýn kararý ya da yapmayacaklarým .. Zavallý bir yaratýk olmaktan öteye geçemezdim hepsini kendi irademle bir arada tutamasaydým eðer.

Bu hayatta,

Yaþarken kendime duyduðum saygýyý yitirmediðim ve baþkasýnýn bunu yapmasýna da müsaade etmeyeceðim için

Önümde uzun ya da kýsa, mutlu bir hayatýn yaný sýra, acýlarýn, tarifsiz üzüntülerin de olabileceðini kabullendiðim için

Hayat herþeye raðmen yaþamaya deðer.

Söyleyeceklerim var!

Bu yazýda yazanlara katýlýyor musunuz? Eklemek istediðiniz bir þey var mý? Katýlmadýðýnýz, beðenmediðiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düþündüðünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazýlarý yorumlayabilmek için üye olmalýsýnýz. Neden mi? Ýnanýyoruz ki, yüreklerini ve düþüncelerini çekinmeden okurlarýna açan yazarlarýmýz, yazýlarý hakkýnda fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloða geçebilmeliler.

Daha önceden kayýt olduysanýz, burayý týklayýn.

ÝzEdebiyat yazarý olarak seçeceðiniz yazýlarý kendi kiþisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluþturmak için burayý týklayýn.

Yazarýn deneme ana kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
Aldatan Aldanandýr!
Aþk Öyle Bir Büyü ki...

Yazarýn diðer ana kümelerde yazmýþ olduðu yazýlar...
Soðuk, Issýz ve Yapayalnýz [Þiir]
Yine Çıkmazda Yine Çaresizim... [Þiir]
Düþlerimde Gizlenen Adam [Þiir]
Veda Senfonisi [Öykü]

Burcu SAN kimdir?

SADECE ÞUNU SÖYLEYEBÝLÝRÝM KÝ EN BÜYÜK ÝDEALÝM YAZAR OLMAK; ÝLERÝDEKÝ HAYATIMI KÝTAP OKUYARAK ÝDAME ETTÝRÝP, KÝTAPLAR ARASINDA ÖLMEK. . .

Etkilendiði Yazarlar:
DUYGU ASENA, W.C.ANDREWS, AYÞE KULÝN, ,ÜMÝT YAÞAR OÐUZCAN

yazardan son gelenler

yazarýn kütüphaneleri

| Þiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleþtiri | Ýnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babýali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratýcý Yazarlýk

| Katýlým | Ýletiþim | Yasallýk | Saklýlýk & Gizlilik | Yayýn Ýlkeleri | ÝzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Giriþi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © Burcu SAN, 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.