..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
"Bazen bir mýsra yaþamý deðiþtirir." -Kafka
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Yazar Kütüphaneleri

Þu Anda Ne Yazýyorsunuz?
Ýnternet ve Yazarlýk
Yazarlýk Kaynaklarý
Yazma Süreci
Ýlk Roman
Kitap Yayýnlatmak
Yeni Bir Dünya Düþlemek
Niçin Yazýyorum?
Yazarlar Hakkýnda Her Þey
Ben Bir Yazarým!
Þu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm baþlýklar  

Arama Motoru

ÝzEdebiyat > Deneme > Sevgi ve Aþk > Halil Býçakçý

22 Eylül 2010
Gülden Güzele  
2 mektup

Halil Býçakçý

Adadým kendimi sevdalara, erkekçe. Hayatýmý sundum sana –canýma- kalbimi söke söke delice, benim olmayacaðýný bile bile senin oldum. Mektuplar yazdým anlamayacaðýný bile bile hayalce, þiirler yazdým ölümüne savaþa gidiyormuþçasýna, þairce. Adadým sevdana kendimi erkekçe.

:BAFA:
“Bir Dönsen,
En güzel yerinde biten o rüya
Yeniden yaþanýr istesen
Yýldýzlarý sermez miyim ayaklarýna
Geldiðin yollara toz olmazmýyým
…..
Þarjörüne hasret sürdün sazýmýn
Þimdi hüzün iþgalinde yüreðim
Ve ben hala
O sokakta biraktýðýn yerdeyim.

Fatih KISAPARMAK

Ey Canýna Ruhumu Adadýðým Sevgilim,

Adadým kendimi sevdalara, erkekçe. Hayatýmý sundum sana –canýma- kalbimi söke söke delice, benim olmayacaðýný bile bile senin oldum. Mektuplar yazdým anlamayacaðýný bile bile hayalce, þiirler yazdým ölümüne savaþa gidiyormuþçasýna, þairce. Adadým sevdana kendimi erkekçe.

Neler çektiðimi bilmezsin, hastalandým, yorgun-bitkin düþtüm, geceler boyu öksürdüm ciðerlerimi sökerek, aðladým yýllarca, sabahlara deðin gezindim sokaklarda, her yerde seni aradým, her hayat belirtisine seni sordum. Her ýþýkta seni aradým. Dönmeyeceðini bile bile…

Her yerde sen vardýn sevgili, her sýkýntýda, her sevinçte, her coþkuda, her þiirde, her türküde sen gizliydin. Yýllar saklayamadý seni benden. Sýkýntýlar, ýzdýraplar, hainlikler, ihanetler çalamaz, alamaz seni benden.

Þiirlerde hala sen varsýn. Türküler sana okunur. Seninle çýldýrýr þarkýlar. Sen ilk günkü gibi bendesin. Seviyorum seni her þeyden fazla her þeyden daha coþkun.

Ve her zamanda seveceðim seni, ey vazgeçilmez sevdam. Evet her zaman seveceðim, çünki söz verdim kalbime. Bu kalbe baþkasý girmeyecek diye. Kalbimin ilk seni hissettiði andaki tozuyla, canlýlýðýyla, tazeliðiyle kýyametin ölümüne kadar seveceðim seni. Ýhanetini bile bile…

Ve söz verdim, sözler verdim þiirlerime. Hakim beye bilem, katil olma sebebimi sen olarak anlattým. Bu canýma son verip bu caný öldürüp, hakimin karþýsýna çýktýðýmda, seni anlattým sevgili,

Onsuz bu can zaten yok hakim bey dedim.
     O olmayýnca ne anlamý vardý yaþamýn dedim.
     O benim cansuyum dedim.
     O olmayýnca “ben” olmam. Ben olmayýnca onun “o” olmadýðý gibi hakim bey.
     Biz biriz hakim bey, bir tek canýz biz.
     Bir gün ayrýlma noktasýndaydýk ve iþte o zaman bu can çýktý bedenden ve bana katil damgasý vuruldu.

Ne yapabilirdim? Sen söyle hakim bey.

Karar: Gereði düþünüldü; Sonsuza dek esaret.

Bilesin sevdiðim sonsuza dek dilim dilim dilseler de beni, kalbimde hep sen, dilimde hep adýn olacak. Anla artýk seviyorum seni, zalimleri ve þeytaný çýldýrtacak kadar. Ve bütün kainat duysun.
     Seviyorum ben onu.

Söyleyeceklerim var!

Bu yazýda yazanlara katýlýyor musunuz? Eklemek istediðiniz bir þey var mý? Katýlmadýðýnýz, beðenmediðiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düþündüðünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazýlarý yorumlayabilmek için üye olmalýsýnýz. Neden mi? Ýnanýyoruz ki, yüreklerini ve düþüncelerini çekinmeden okurlarýna açan yazarlarýmýz, yazýlarý hakkýnda fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloða geçebilmeliler.

Daha önceden kayýt olduysanýz, burayý týklayýn.

ÝzEdebiyat yazarý olarak seçeceðiniz yazýlarý kendi kiþisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluþturmak için burayý týklayýn.

Yazarýn sevgi ve aþk kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
Sevgiliye Mektup
Gül Kokulu'ya (Sevgiliye)
Ýlk Aþk
Sevgiliye... Sev Diye...
Sevdiðim
Sevgilim'e

Yazarýn deneme ana kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
Altýndan Kamyon Tekeri Olmaz

Yazarýn diðer ana kümelerde yazmýþ olduðu yazýlar...
Hesaplaþma [Þiir]
Rengisu [Þiir]
Ölüm - Düðünüm (Þiir de Yazdýran da Çok Güzel) [Þiir]
Ýhtimal - Siz [Öykü]
Hayatýn En Güzel Dersi (Bir Köpekten) [Öykü]

Halil Býçakçý kimdir?

býçak gibi kesemem ama biley taþý gibi býçak bileylerim. . . bu zamandaki ben ve seni yaþar ve yazarým aþka ve hayata dair. . . kiþisel geliþimin bir adým ötesine merhaba diyorum, hayatýn perde arkasýndaki sýrlarla baþarýya koþuyoruz beraberce. . .

Etkilendiði Yazarlar:
victor hugo, halil ata býçakçý ve ben

yazardan son gelenler

yazarýn kütüphaneleri

| Þiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleþtiri | Ýnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babýali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratýcý Yazarlýk

| Katýlým | Ýletiþim | Yasallýk | Saklýlýk & Gizlilik | Yayýn Ýlkeleri | ÝzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Giriþi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © Halil Býçakçý, 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.