..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Öküzün rengini dýþýnda, insanýn rengini içinde ara. -Mevlânâ
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Yazar Kütüphaneleri

Þu Anda Ne Yazýyorsunuz?
Ýnternet ve Yazarlýk
Yazarlýk Kaynaklarý
Yazma Süreci
Ýlk Roman
Kitap Yayýnlatmak
Yeni Bir Dünya Düþlemek
Niçin Yazýyorum?
Yazarlar Hakkýnda Her Þey
Ben Bir Yazarým!
Þu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm baþlýklar  

Arama Motoru

ÝzEdebiyat > Öykü > Aný > Nadir Polatdemir

21 Nisan 2011
Yolcu Abbas  
Nadir Polatdemir
Eski dostlara vafa gerek.

:AFDJ:
YOLCU ABBAS
Belediyedeki ilk günümü bugün gibi hatýrlarým. Kurbanlýklar getirilmiþ davul zurnalar çalýnmýþtý. Kesilen kurbanlara üzülmüþtüm biraz ama sonuçta benim için kesilmiþlerdi. Gelenek olduðu üzere kanýndan bana da sürmüþlerdi.
Bu þehrin tüm caddelerinde dolaþtým yýllarca. Neler neler gördüm. Kimler geldi kimler geçti. Geçenlerde kimi gördüm bilir misiniz? Neren bileceksiniz daha anlatmadým ki. Elindeki elma þekeri, kýsa pantolonuyla annesinin yanýnda gelen o küçük adamý. Elma þekeri düþünce nasýl basmýþtý feryadý. Evet, onu gördüm. Kocaman adam olmuþ artýk. Saçlarýna beyaz bile düþmüþ. Sahi ne kadar zaman geçti o günlerden bu günlere. Hey gidi günler hey.
Bir keresinde, kaçýncý sefer olduðunu hatýrlamýyorum þimdi geçmiþ zaman, hamile bir kýzcaðýz gelmiþti. Arabanýn içinde doðum baþlamýþtý da hastaneye zor yetiþmiþtik. Nur topu gibi bir kýzýmýz olmuþtu. Adýný Elif koymuþlardý. Yaa iþte bak azýcýk düþününce neler neler gelir hatýrýma.
Bizim mahallenin okulunda okuyan öðrencilerle Çanakkale gezisine gitmiþtik. Hani kusanlar olmuþtu da bir güzel temizlemiþlerdi. Sonra þarkýlar söylemiþtik hep beraber.”Ömür geçer yollar bitmez. Bu yollara ömür yetmez.”
Gerçekten de yetmeni arkadaþ. Ýþte geldik gidiyoruz. Belediye garajýnda sýramýzý bekliyoruz hurdalýða gitmek için. Bizden sonra neler olur bilinmez. Yeraltý treni gelmiþ az harcayýp çok taþýyormuþ, dediler. Bakalým bizim dostluðumuzun yerini tutacak mý?
Ben kim miyim? Ben elli yýla yakýn hizmet vermiþ bir belediye otobüsüyüm.

Söyleyeceklerim var!

Bu yazýda yazanlara katýlýyor musunuz? Eklemek istediðiniz bir þey var mý? Katýlmadýðýnýz, beðenmediðiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düþündüðünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazýlarý yorumlayabilmek için üye olmalýsýnýz. Neden mi? Ýnanýyoruz ki, yüreklerini ve düþüncelerini çekinmeden okurlarýna açan yazarlarýmýz, yazýlarý hakkýnda fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloða geçebilmeliler.

Daha önceden kayýt olduysanýz, burayý týklayýn.

ÝzEdebiyat yazarý olarak seçeceðiniz yazýlarý kendi kiþisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluþturmak için burayý týklayýn.

Yazarýn öykü ana kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
Geyik Avý

Yazarýn diðer ana kümelerde yazmýþ olduðu yazýlar...
Erken Öten Horoz [Þiir]
Dut Aðacýna Sesleniþ [Þiir]

Nadir Polatdemir kimdir?

yazardan son gelenler

| Þiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleþtiri | Ýnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babýali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratýcý Yazarlýk

| Katýlým | Ýletiþim | Yasallýk | Saklýlýk & Gizlilik | Yayýn Ýlkeleri | ÝzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Giriþi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © Nadir Polatdemir, 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.