..E-posta: ifre:
zEdebiyat'a Üye Ol
Ska Sorulanlar
ifrenizi mi unuttunuz?..
Sorularla dolu bir kitap... hibir zaman eksiksiz olamaz. -Robert Hamilton
iir
yk
roman
deneme
eletiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
yelik
Yazar Katlm
Yazar Ktphaneleri

u Anda Ne Yazyorsunuz?
nternet ve Yazarlk
Yazarlk Kaynaklar
Yazma Sreci
lk Roman
Kitap Yaynlatmak
Yeni Bir Dnya Dlemek
Niin Yazyorum?
Yazarlar Hakknda Her ey
Ben Bir Yazarm!
u An Ne Okuyorsunuz?
Tm balklar  

Arama Motoru

zEdebiyat > Roman > Yazarlar zerine > mer Faruk Hsmll

16 Ocak 2014
Beytullah zilhan'dan Drt Kitap  
mer Faruk Hsmll
Kendi Kaleminden Beytullah zilhan:Beytullah zilhan, 1947 Erzincan ili Tercan kazasna bal Osmanlnn Hoik Cumhuriyetinin Gkce kynde dodum. Doum tarihim anamn yapt parmak hesabna gre kaydedilmitir. Yedi ocuklu ailenin iki numarasym. Harf denen eri br izgilerle ilk tanmam kymn toprak daml mektebinde oldu.

:BABB:

1-Kaval

Nerede, ne zaman kapmz alar ak? Bir misafir midir yoksa? Sonsuza dek kalacak bir trk mdr? Hibir zaman bilemeyiz bunlar ama ak hep bekleriz, bir yerlerden ksn gelsin diye.

Ve mutlaka gelir.

Ak ayn zamanda insann ac yandr. Cokusu bile hznldr. Hele ki trelerin cirit att yerlerde yaanyorsa ak, aresizliktir kanlmazdr.

Beytullah zilhan, ilk roman 'Kaval'da trelerin acmaszlnda filizlenmeye alan akn yol haritasn karrken birok geree de k tutuyor. Herey ak kazansn diyedir...
(Arka Kapak)
Yazar: Beytullah zilhan
Yayn Evi: Sone Yaynlar
Boyut: 14.0x20.0
Format: Kitap
Kalite: 2. Hamur Ciltsiz
Sayfa: 279
ISBN: 9786055941246
2-Bal
Kocas brahim'i yldrm arptnda, Glsm ana, el kadar iki ocukla, tek bana kala kalmt. brahim de kendisi gibi yetimdi. Dnyada; candan yanacak kimseleri yoktu birbirinden baka... "Gensin, ocuklarn yuvaya ver evlen, lenle kim lm ki" deseler de; Glsm ana "o defter kapand" deyip, ocuklarn a akta brakmamak iin, san sprge, ellerini krek yapmt. Dnyadan tek beklentisi, ocuklarna kszlklerini hissettirmemekti. nk kszln ateten gmlek olduunu kendisi de iyi biliyordu. O gmlei ocuklarna giydirmemek iin, onlara hem anne hem de baba olmutu.

Stok Kodu : 9786056317354
Boyut : 145-215
Sayfa Says : 319
Basm Yeri : stanbul
Basm Tarihi : 2013-04
Kapak Tr : Karton
Kat Tr : 2. Hamur
Dili : Trke

3-Koreli

Sonradan rendim ki o gece alayn yarsn arkamzda ehit bramz. Bu hengamede ahin'le de birbirimizi kaybettik. Sonunda geidi amtk. Peki kurtulmu muyduk? Nerdee! Dalardan aa ekirge srs gibi insan akyordu. t ulumas gibi pis pis sesler kartyorlard. Bizim, "Allah Allah!" naralarmzla, onlarn ulumalar birbirine karmt. sngye decek ekilde birbirimize girdik. Gecenin karanlnda lm lklar yanklanyordu. Zifiri karanlkta cesetlere basarak yryordum. Bir an birisinin srtma srt verdiini hissettim. O da ldrm gibi sngsn saa sola sallyordu. Kimdir diye dnp bakmaya bile frsat bulamadm. Srt verdiine gre bizden olmalyd. Onunla ilgilenmeyip nme kan herkese sngy can havliyle daldryordum. Kendimden gemitim. Gzlerim bir ey grmyordu. Duyduklarmla hareket ediyordum. Sngm hedefi bulduunda tok bir ses kartyordu. Sadece o sese odaklanmtm. O ses benim iin lm kalm sesiydi.

Stok Kodu : 9786055941901
Boyut : 145-205
Sayfa Says : 288
Basm Yeri : stanbul
Basm Tarihi : 2011-05
Kapak Tr : Karton
Kat Tr : 2. Hamur
Dili : Trke

4-Dii
Uzak kentin scak insan hikayeleri.

Bazen masal sanlp bazen gerein ta kendisi olduunu grmek artc, bir o kadar da srkleyici. Kk insanlarn hayata nasl smsk tutunduklarn ve aralarndaki ilikilerin srekliline dair kyasya bir mcadele var. Bir solukta okunan roman m yoksa masal m bilinmez. Hayat kk bir adamn avucunda, tad tuzuyla anlamlayor. Yaayan her insann hayat onun masaldr. Kimisi masalnn ba kahramann bakalarna kaptrp kendisi figran, seyirci olurken okuma yazma bilmeyen Musa Aa, tm fiziki olumsuzluklar adeta eksik parmaklaryla bir kenara itip kendi rolnn kimseye kaptrmadnn mcadelesini veriyor. Yazar bembeyaz patiskann zerine geleneklerin dilini, inancn ve yaamn zorluklarn nak gibi ilemi. Okurken acms bir tat veriyor. Romann iyi ya da kt adam yok. Kimi hayat kysndan kenarndan seyrederken, kimi de Musa Aa gibi birok olumsuzluu lehine evirerek sezdirmeden intikam alyor. Boyu ksa bir adam her eyini kaybediyor. Parmaklar eksik, ancak kendini masal kahraman rolne kaptrmad gibi asla srnn topal koyunu da olmuyor.

Keje Elif Orhan

Kendi Kaleminden Beytullah zilhan:

Beytullah zilhan, 1947 Erzincan ili Tercan kazasna bal Osmanlnn Hoik Cumhuriyetinin Gkce kynde dodum. Doum tarihim anamn yapt parmak hesabna gre kaydedilmitir. Yedi ocuklu ailenin iki numarasym. Harf denen eri br izgilerle ilk tanmam kymn toprak daml mektebinde oldu. Babam btn imknlarn kullanp iki ylda Tercandaki ta mektepte okuttu. Babamn istedii, omzu yldzl subay olmamd. mknszlklardan dolay babamn omzu yldzl subay olma hayelleri bir anda buharlap utu. 1960ta ta topra altn denen stanbula geldim. eitli ilerde alp emekli olana kadar her duyarl insan gibi ok da bedel dedim. Be kzm, drt torunum var. Halen stanbulda ikamaet etmekteyim.

Yazarn Kitaplarnn Temin Edilebilecei adresler:
http://www.pandora.com.tr/urun/disci/316996
http://www.kitapstore.com/Magaza/Kisi/Liste/42565/Beytullah-Ozilhan/
http://www.kitapadresi.com/beytullah-ozilhan-w15001.html
http://kitap.antoloji.com/beytullah-ozilhan/
http://www.kitapvitrini.com/beytullah-ozilhan-w48710.html

Syleyeceklerim var!

Bu yazda yazanlara katlyor musunuz? Eklemek istediiniz bir ey var m? Katlmadnz, beenmediiniz ya da dzeltilmesi gerekiyor diye dndnz bilgiler mi ieriyor?

Yazlar yorumlayabilmek iin ye olmalsnz. Neden mi? nanyoruz ki, yreklerini ve dncelerini ekinmeden okurlarna aan yazarlarmz, yazlar hakknda fikir yrtenlerle istediklerinde diyaloa geebilmeliler.

Daha nceden kayt olduysanz, buray tklayn.

zEdebiyat yazar olarak seeceiniz yazlar kendi kiisel ktphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi ktphanenizi oluturmak iin buray tklayn.

Yazarn yazarlar zerine kmesinde bulunan dier yazlar...
mer Seyfettin Eserlerini Nasl Yazard?

Yazarn roman ana kmesinde bulunan dier yazlar...
cretsiz Kitap Databileceim stanbulda Bir Mekan Aryorum
Dnemeyen Bir Dnme Dolap - 35 Son Blm
Bir Edebiyat Gzyle Maarann Kamburu - Yorum: 4
Bir Felsefecinin Kaleminden Maarann Kamburu Yorum: 6
Memleketimin Delileri - 2
Memleketimin Delileri - 1
Maarann Kamburu
Dnemeyen Bir Dnme Dolap - 33
Bir Romann Anatomisi: Maarann Kamburu
Dnemeyen Bir Dnme Dolap - 34

Yazarn dier ana kmelerde yazm olduu yazlar...
Siyasi Talama: Neezde - 2 [iir]
Siyasi Talama: Karamsarzde [iir]
Kusur"den Trtklama [iir]
Zam Zam Zam... [iir]
Trtklama (Kazak Abdal'dan) [iir]
Yoklar ve Varlar [iir]
stanbul,sana k Bu Kul [iir]
k Dertli"den Trtklama [iir]
Namuslu Karaborsac [iir]
Dostlarm [iir]

mer Faruk Hsmll kimdir?

Uzun sre Oru Yldrm adn kullanarak eitli forumlara yaz yazdm. ddiasz iki romanm var. ok sayda siyasi ierikli yazya ve biraz da denemelere sahibim. Emekli bir felsefe retmeniyim. Yazmaya alan her kiiye byk bir saygm var. nk yazlan her satr mrden verilen bir paradr.

Etkilendii Yazarlar:
Az veya ok okuduum tm yazarlardan etkilenirim.

yazardan son gelenler

| iir | yk | Roman | Deneme | Eletiri | nceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babali Ktphanesi | Yazar Ktphaneleri | Yaratc Yazarlk

| Katlm | letiim | Yasallk | Sakllk & Gizlilik | Yayn lkeleri | zEdebiyat? | SSS | Knye | ye Girii |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

zEdebiyat bir zlenim Yapm sitesidir. zlenim Yapm, 2024 | mer Faruk Hsmll, 2024
zEdebiyat'da yaynlanan btn yazlar, telif haklar yasalarnca korunmaktadr. Tm yazarlarnn ya da telif hakk sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadr. Yazarlarn ya da telif hakk sahiplerinin izni olmakszn sitede yer alan metinlerin -ksa alnt ve tantmlar dnda- herhangi bir biimde baslmas/yaynlanmas kesinlikle yasaktr.
Ayrntl bilgi icin Yasallk blmne bkz.