..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Ýnsan gülümsemeyle gözyaþý arasýnda gidip gelen bir sarkaçtýr. -Byron
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Yazar Kütüphaneleri

Þu Anda Ne Yazýyorsunuz?
Ýnternet ve Yazarlýk
Yazarlýk Kaynaklarý
Yazma Süreci
Ýlk Roman
Kitap Yayýnlatmak
Yeni Bir Dünya Düþlemek
Niçin Yazýyorum?
Yazarlar Hakkýnda Her Þey
Ben Bir Yazarým!
Þu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm baþlýklar  

Arama Motoru

ÝzEdebiyat > Öykü > Yeraltý > selim çok

26 Ocak 2017
Tanrýnýn Dönemeci  
selim çok
oklavayla yoðrulan bir bir nesil görüyorum.gözleri kanlý,akýllarý iltihaplý,düþleri harp malulu.ve kanlý basur kokuyor merdivenler.sansür tuzun üstünde eriyor.

:ADGH:
1.
Aylardýr yokum.aylardýr kafam yerinde yok.bir yýldýr yokum.bir yýldýr kafam yerinde sayýyor.yazmalýyým! pencere daralýyor.dünya üstüme geliyor sanki.ah! belinda!nerdesin? ve seni kimden sormalýyým.kumdan kalelere yazmalýyým ismini.sonra yýksam mý acaba o kaleyi.albert camus hala yaþýyor.bak orada pipo içiyor vebay pipo ölüyor.kaðýtlarý yanýyor.bira þiþeleri devriliyor varoluþuma.sokaktaki cocuklar ölü.yatýyorlar kumdan kaleler üzerinde.uyuyorlar.uyumalýyým ben de.ceketimi verir misin aþkým.saðol! saðolasýn dünya! Elektriksel varsayýmlara ceketini ters giydiren bir adam tanýrým.albert camus’un yakýn arkadaþýdýr ve onun varoluþuna tanýk olmuþtur.sanýk sýfatýndadýr ve aylardýr yoktur.bundan sonra sadece perde açýlýr ve konuþur hayaller.

Konuþur elektriksel varsayýmlara pardesü diken adam.

Titrer ve kendine döner adý türk olan bir adam.

Aylardýr yoktur oysa.

Aylardýr kafasý yoktur.

Kafasýný zati sungur çalmýþtýr.

Bir..iki..üç.. baþla!

2.
Ejderin cesedine baktým.bir türkü mýrýldandým.elimde defter kaðýdý kaplý bir sustalý vardý.ejderin suratý yanýk kokuyordu.o bir çinliydi,bense yalnýzca bir serseriydim.yazmam,çizmem yoktu.

Ejderin cesedine baktým.varsayýmlara pantolonlarýný ters giydirdim.hiphop dansý yapan varsayýmlara.bm güvenlik konseyi gibiydi sustalý býçaðýn ucundaki kýrmýzý.

Öldürüyordum!

Çünkü kusuyordum.çünkü susuyordum.çünkü hiçbir zaman bulamayacaðýmý arýyordum.benim bulantým bir peygamber varoluþu gibiydi.ben aylardýr yoktum.ejder ise mafyanýn peygamber devesiydi.niye vuruyordum? Çünkü hayat kesirli sayýlara benziyordu.yanýma yaklaþan polisler soruyordu.

“niye?”

“götürün beni.” Diyerek inliyordum.

Tanrý yanýmdaydý.ben oysa kusuyordum.çünkü kadýn beni aldatýyordu.kadýn kendini aldatýyordu.kadýn kendini maskeliyordu.

Ben kadýnýn cesedine bakmýyordum.

Aylardýr hiçbir gazeteye bakmýyordum.ben bir saçmalýktým.bulantým bir tanrý gibiydi

Off tanrým!

3.
Cezaevi

Çay üstüne çay.duvarda solmuþ posterler.ateþli hatunlar üzerine ediliyor yeminler.iþim ters gidiyor ve yumurta yerken kýrýlýyor diþim.üstüne bir de muhallebi geliyor.adým ruhsuza çýkýyor.asaletim kýçýný parmaklýyor hayallerin.”hayalsiz yaþanmaz” diyor namýk kemal.oysa yaþar kemal okuyorum içerde.

Koðuþ aðasý burnunu karýþtýrýyor.osuruyor.ben de osuruyorum.kendimi dangalak gibi hissediyorum.genç bir kýzý götürüyorum rüyamda.her gece aptal bir film çekiyor þu aptal beynim.

“koðuþ kalk!”

Birisi böyle baðýrýyor.askerliðimi anýmsýyorum.ayrlardýr yokum.sanki yýllardýr yokum askerliðin içinde.necasetten taharetlerde yokum.akaretler kavþaðýnda yokum.

Çüküme bakýyorum yerinde yok.

Kýsa film tadýnda yaþýyorum.tuvaletler aðlýyor burada.kýsa bir not düþüyorum. “kamuoyunu meþgul eden bir konunun tekrar gündeme gelmesini,gerilim aracý olmasýný istemem kesinlikle.”

Ben kusuyordum.bira þiþeleri devriliyordu yokoluþuma.

4.
Pencere

Dýþarda vals yapan insanlar var.dýþarda toplar,ibneler var.

Fatih dövüyor surlarý.askerleri köpek öldüren içiyor molalarda.hafsa sultan beni seviyor.pencere haremim olmuþ.hediyem olmuþ.ve derler ki! Ýþ,oluþ,hareket bildiren kelimelere fiil,fiili yapana fail derler.

Fail benim!

Ben bir yavþaðým.bitim,pireyim.ben bir harem aðasýyým.hýyar aðasýyým.ejder ölürken üzerine kumdan kaleler yapsaydým keþke.keþke onu doðarken vursaydým.

Dýþarýda bir çöp kamyonu.rölansa yapan bir ambulans.suratý kýzaran bir kadýn.belli ki ilk iþi.belli ki yokluk.ve bu dünya iðrenç bir yer.

Ah gece gelme gündüz gel! Tenhalarda bulayým ananý dünya!

5.
Felsefe

“hiç deðilse orada bilinçsiz insaný tanýrýz.ne olduðu bilinmeyen bir umuda doðru koþar durur.uyumsuz insan onun bittiði yerde,usun oyuna hayran olmayý býrakarak onun derinliðine girmek istediði yerde baþlar.bütün bu yaþamlara girmek,onlarý çeþitlilikleri içinde duymak,tam anlamýyla onlarý oynamaktýr”

Ne,nerede,neresidir? Nerde olacaðým? Çam yarmasý kokuyor düþlerim.belindalardan gelen o çam kokusu.tuhaf düþler.bir maviye çalýyor gökyüzü, bir griye.bir karþý kültür geçiyor boðaz köprüsünden.belindalardan gelen bir rüzgar.

Belinda kim? Eski bir sevgili,eski bir aðaç,odun belki.bana ne? Kime ne?

Hayat bazen acý,bazen tatlý gider.kimisi 31 aralýða kadar yaþar.kimisi aralýklarla düzenler hayatý.kimisi mürenbalýðý ýzgarasý yapar,mürekkep olur eli.bazý kadýnlar japane kol giyer.kocalarýna kol gibi geçirirler hesabý.kocalar uyur,duymaz.

Light erkeklerin garanti belgesi yoktur.oysa kimse karýsýnýn cesedine iþemez

Sex pistols topluluðu gibi iðrenç ve öfkeli bir kadýný aradým.hiç deðilse bilinçsiz insaný tanýdým.onu,belindayý,hüznü.

Bir söz: hayat benim hüsnü kuruntumdur.ve gazanferin damadý yine gazanferdir.

Pencere haremim olmuþ.hayata bir aspirin vermem gerek.

“her þey tek þeyle deðil,her þeyle açýklanýr.”

Üzerinde kurtlarý öldürdüðüm dünya.sen okuduðum kitaplarýn deðerini bilir misin? Sen insanlara soktuðum lafalarý tanýr mýsýn?

Kumdan kalelere yazmalýyým ismimi.

Cismimi bir maðazaya koymalýyým.

Pencere haremim olmuþ.ben göt olmuþum.tuhaf olmuþum.karným acýkmýþ.

“miyavv!”

“kedidir o kedi!” diyor bankadaki veznedar.

6.
Banknot

Abraham lincoln resmini kestim gözlerimle.bana parayý seven biri gibi geldi.yirmi milyonluklar niye yeþildi? Dolar niye yeþildi ve insanlar niye suskundu? Hayat bayattý ya!

Amerika niye vuruyordý ýrak’ý.amerika ejdere benziyordu.amerika dolgun kalçalara hastaydý.amerika saksafon çalan baþkanlarýn ülkesiydi.

Amerika þeytana papucunu ters giydirirdi.

Oysa ben hülyayý çok sevmiþtim.ne ilgisi var? Hülayanýn esas adý janetti.ona hülya ismini ben vermiþtim.hülyanýn sevgilisi ve isim babasýydým.

Ben de iðrençtim amerika gibi.atatürk bile yeþil geliyordu gözüme

Ben de vazgeçiyordum sakarya’dan

Sakarya’nýn cebimize bir faydasý mý vardý?

Yoksa bir lahana soðana “ben senden daha iriyim” mi demiþti?

yara bandý sistemiyle çalýþýyordu kafamdaki boktan fabrika.31 aralýða kadar yaþýyacaktým.ruhumun askere gitmesine henüz bir yýl vardý.ruhum çok gençti.

Ejder 13 yýl önce ölmüþtü.yanýnda bir kadýn vardý.çok güzeldi.

“hýrr!”

“ittir o it!” Diyor bankamatik soyguncusu.

7.
Anlatý

Düz duvara týrmana adamlarýn aklý çýkýntýlýdýr.bir atasözü gelir akýllarýna. “sakla samaný gelir zamaný” ölümün zamaný gelmedi mi?

Hiç unutmam.yýllardan 94.sevgilim beni terkediyor.

Ah bu kadýnlar.ölümü nasýl da hakediyorlar.

Gaipten gelen bir ses: “bir insanýn düþüncesi,herþeyden önce özlemidir.”

Belindada terketti beni.avuçlarým sýkýþtý.kan yedim.mýsýr avladým.aðaçtan körpe kuzu kopardým.macun yaptým.gerdeðe girdim.reklam arasý verdim.çünkü bazý puþtlar adamý gözetliyordu.

Polis tutanak tutuyordu.

Baþkomiser gizli homoseksüeldi.genç bir sevgilisi vardý.emniyet amirinin kayýnçosu borsacýydý.amirin bir evi,iki arabasý,randýmaný yüksek bir penisi,sevimli bir kedisi,jartiyerleri iç gýcýklayan bir karýsý vardý ve arada bir baþkomiserle takýlýyordu.

Karýsýnýn olanlardan haberi yoktu.karýsý yoktan yere hamileydi.

Ben yine faildim.

8.
Tutanak

Uzun boylu olan maktulun iki gözü oyulmuþ.aðzýna vibratör sokulmuþ.

Kýsa boylu maktülün beyni matkapla delinmiþ,yüz derisi alýnmýþ.

Tanýnmaz haldeler.

Arif solak ve ismet tutuk

Biri karslý,öbürü samsunlu.

Ve maktüllerin yanýnda bir not bulunmuþ.

“haydarpaþa garýnda yatmakta olan bir yoksul için acele yeþil dolar aranýyor!”

“bu da ne?”

Bütün komiserler rüþvetçidir

Ýki kýsa yazý.alt alta.

Kim bu kadar caný ve kemik olabilir hayatta.kim bu kadar röntgene düþman olabilir.

Medyanýn makasladýðý film sayýsý kaçtýr acaba.

Bir fail matkap kullanmayý biliyorsa kesin inþaatçýdýr.ve bodrum katýný dikizleyen iki genci öldürebilir.

Normaldir.

Pencere harem olmuþ.hayata novalgin vermek gerek.

9.
Matrix

Güneþ yükseliyor,yükseliyor.bir trafik polisi kesiyor makasla erotizm maðduru bir filmi.sansür sabunun üstünde eriyor.

Güneþ yükseliyor.aklýmýzý tavþana çeviriyor.tavþankaný çaylar içiyoruz.öksürüyoruz.boðuntu makaslýyor,boðazlýyor.

Bir inek fiberglas kaportayý afiyetle semiriyor.marks’ýn biblosunun üstünde bay pipo emir yaðdýrýyor.güneþe ters açýyla bakýyorum,ellerim kayýyor.bir anarþist lüks bir yata ateþ açýyor.

Güneþ yükseliyor.devrim adlý bir çocuk geliyor dünyaya.iki polis var.ikiside birbirinden merdane.oklavayla yoðrulan bir bir nesil görüyorum.gözleri kanlý,akýllarý iltihaplý,düþleri harp malulu.ve kanlý basur kokuyor merdivenler.sansür tuzun üstünde eriyor.

Fiberglas havaya savruluyor.havaya giriyoruz.ali yazýyor,veli bozuyor.keskin sirke turþuya zarar veriyor.

Sansür tuzun üstünde þaha kalkýyor.

“felsefenin nihai senetlerini buldum.”

Aylardýr yokum

Aylardýr kafam yerinde yok!

Dünya üstüme geliyor sanki!

...

10.
Veliefendi

Herhangi bir mart ayý.

Atlar start hakemi emrine girdiler.atlar gözlerime girdiler.atlar iþedi.atlar yeri eþeledi.31.piyade alayý yürüdü sanki.ellerim beygir sucuðu kokuyor.sur altýnda canlar gidiyor.

Izgara çekiyor birilerinin caný.

Ejder ikili basýyor.ejderin karadenizde gemileri batýyor.rölanti bir yaþam.ejder evini veliefendi’de býrakýveriyor.

Býrakýveriyor kollarýný.

Ölüyor..ölüyor..

Seyrediyorum.

Zevkle inleyen nameler.yarýþ atlarý gibi çýlgýn ve bahtsýz.türlü imgeler kuruluyor sofraya.türlü geliyor,patlýcan musakka geliyor,at sucuðu,kýmýz vs.

Yelelerimi yýkamak için þampuana ihtiyacým var.sana ihtiyacým var.kum piste saplanan hayallere ihtiyacým var.

..ve atlar start hakemi emrine girdi.

Start hakeminin hayallerimde gözü var.

Gözü çýksýn!

Alarm çalýyor karným.aþaðýda bir birahane var.birahanede ejder isminde bir sabýkalý.ejderin elinde kehribar tesbih..kýçýnda siyah,kumaþ bir pantolon.

Akýp gider oyunlar.güneþ bir el silah sesini yayar ýþýnlarýyla.97 yýlýna yýkýlan hayallerim deniz sularýna gömülür.kum pistte güneþlenirim.ben hepsini severim.onlar beni sevmezler.

Atlar beni sevmezler.

Ýlk ayaktan yattý altýlý ganyan.

Üzerinde iþediðimin dünyasý.sen okuduðum þiirlerin derinliðini bilir misin?

Sen bilirkiþi misin?

Sen komiserler kurulunu tanýr mýsýn?

...

11.
Titrer ve kendine döner mumýþýðý.beni hiç anlamaz þaheser ayýþýðý.hayatýmý söndürür günýþýðý.lafý baðlayamadýðým ve konuyu baðlayamadýðým nice tuhaf yazý.

Sen bilir misin cinayetlerin iþlendiði o tuhaf yazý?

Ben fail deðilim aslýnda.inanma! susma! Sustukça sýra yeraltýndaki suskunluklara gelecek.tahta sýralarda seri kültür cinayetleri iþleyeceðiz.

Titrer ve aylarca yoktur mumýþýðý.bir pencereden bakar bir çift gözýþýðý.

“kalktým.sýrtýmda çivi izi vardý,göðsümde çivi yazýsý vardý!” der adam.belki o adam benimdir ve adý selimdir.sevgilisi belindadýr.hayatý neþe,aklý tersköþedir.

Ya da herhangi biridir.örneðin,uysal,mutlu ve korkak biridir.adý mesela selahattin’dir.birilerinin eniþtesi ve dayýsýdýr.bir cukkacý milletvekilidir.

Veya pencereden bakan sevgisiz bir kýzdýr.adý nalan’dýr.bekareti hiç bozulmayacak gibi durmaktadýr.

Belki sendir.sorgulanan þahýstýr.ikinci þahýstýr.bira þiþeleri devrilir baþkaldýrýþýma.ölüdür sokaktaki çocuklar ve öldürür.bir güvercin konar pencereye.elektriksel varsayýmlara hýrkasýný ütületir.ütü çok kýzgýndýr ayrýca.

Bir kargadýr.aylardýr yok olan...

12.
Kýþ

Sustalý soðuktu.sustalýya baktým.nefesim boðuktu.býçaðý havaya sapladým.hava soðuktu.belindanýn teni buz gibiydi.giremedim içine.

Ruhum yanýyordu.çünkü ruhum buz gibiydi.belindanýn ruhu neþesizdi.

Her nedense sevgisizdik.

Karþý komþumuz nalan, masturbasyon yapýyordu.röntgenleniyordu.ahlak elden gidiyordu.aþk elden gidiyordu.

Karþýdan karþýya geçen bir otomobil kaza sonucu ölüyordu.ejderi ölüm bekliyordu.

Mafyatik hava ejderi seviyordu.

Sustalým bir sineði ikiye bölüyordu.ýþýklar açýktý.ayný penceredeydim.

Sustalým ejderi çok seviyordu.

Cesedini anýmsayabiliyordum.çünkü henüz yaþanmamýþtý.yaþanmayacaktý hiçbir gerçek an.

Bu cennetin,bu cehennemin momenti bozuktu.

Belindanýn içi orgazm kokuyordu,dýþý ise koca bir ölüm.kusuyordum.bulantýmla kozmopolit bir þehrin milletvekili adayý gibiydim.ayaklarým hükümetti.

Ruhumun pentagonu emrini vermiþti.

Þiddet sorgusuzdu.

Emir yoktu.emiri kesen demir vardý.ben herhangi bir kadýnýn cesedine bakamýyacaktým kar fýrtýnasý içinde.hiçbir gazeteye bakamýyacaktým.sýcaktim.hava soðuktu.yeni ölmüþ bir cesettim sanki.

Bir bardak çay aldý hararetimi.þaþkýn benzime benzin dökmek istedim.aylardan þubattý ve cinayet henüz çok uzaktý.

Ellerim elektrik tellerine yakýn,konuya uzaktý.commodore bilgisayarlar modaydý.

Sokaktaki bir polis birine söyleniyordu.

“neden?”

“hayýr bir vietnamlý deðilim ben!” diyordu adam.

“sana vietnamlý olduðunu soran oldu mu?”

“ama polisler insanlara hep anlamsýz sorular sorarlar”

“haltetmiþsin!”

“kes!”

“Neden?”

...

“komiserim.adamýn bakýrköy’den raporu var.bilgilerinize sunarým.büyük ihtimal serbest kalýr.”

Diyaloðun karþýsýnda pencerenin perdesi çekildi.hayat devam etti.

13.
Hayat

Kan kokan nehirlerde balýk avlayan bir suskunluk.avcý,sen de kimsin?

Oysa hayat,bayat bir ekmek içini andýrýr kimi zaman.dünya ise bir köftedir sanki.

Cezaevi müdürü konyak içer.yerlidir,tekeldir.tek eli vardýr müdürün.

Sanayi tekelleri yata yata et baðlar.koyunlar gezinir ve hava basar çimlere.

Oysa hayat koðuþlarýn boðuk havasýnda gizlidir.orda sucuklu yumurta bile özleme kokar.

Özlem! Sen de kimsin?

Çay üstüne çay.duvarda solmuþ posterler.solmuþ hayaller.adaletim kýçýný parmaklýyor hayallerin.benzim benzin kokuyor.yanýyoruz bir kibrit çöpüyle.

Vasati kýrk çöp.

Diþini karýþtýrýyor evren çöp bir adayla.bir çöple idare olan düzen ya da düzensizlik.nasýl yorumlarsanýz.

Cezaevi vitrininde masum hayaller sergilenir.içerde her türlü kesici asalet makbuldür.

Ýçeriði boþ,Yeni bir atýlýma hazýrdýr dýþarda yavþak iþadamlarý.

Yeni bir hadise çýkýnca dýþarýya.

Ýçerisi de,dýþarýsý da,kampanyalý,süslü bir cezaevi.

Boyut yok

Hayatýn eline çamur sürmek gerek!

14.
Karmaþa

Soðumuþ,yoðrulmuþ.

Parmaðým yeni bir hedefe gitti.terkettim sonra binayý.

Bir cinayet.iki adet jilet.

Düþlerim traþ oldu.afiyet oldu esaret.

94 yýlý

Beþ yýl ara,beþ kara cesaret.

Sayý üç,basket beþ.

Önümde 70’lik bir þiþe raký.yanýnda kavun,peynir.aylardan yaz.terliyim,dertliyim.televizyon bozuk.dýþarýsý terden aðlýyor.

Hayat devam ediyor.

Hayat sevince güzel.peki ya üzülünce?

O zaman da limoni,kurþuni.çýkarlarý oranýnda daðýlýyor izlenimler.kahve tonundaki patikalar fal bakýp yol gösteriyolar.

Karþýda bir barikat.atlar ona çarpýyor.

Birileri hala güzellere çarpýlýyor.

Hiç gelmeyen aþklarý arýyor birileri.birileri gezinir ve hava basar çimlerde.

Ahlak elden gidiyorum.

Aþk zaten yoktu.

Önsöz:cismini bir maðazaya koymalýydým.kumdan kalelere yazmalýydým ismini.pencere haremim olmuþ oysa hava ýsýnmýþ,pencere terlemiþ,soðumuþ,yoðrulmuþ.

Yeni bir atýlýma hazýrdýr rüzgar.

Potinlerini vurur yere bir çift bacak ve aþk hakkýnda bir yorum yapar.

Çift sarma içer siyah adamlar.küfür ederler.hayatlarý zevktir.

Bir tane de bana uzatýrlar.bir nefes.

Soðumuþ,yoðrulmuþ.

Yorgun.

Öksürüyorum.dünya bana çift penisli görünüyor.üç kulaklý görünüyor.

Sokaktaki adam hala üþüyor.yaz nasýl olsa bitecek.

Aylardýr yok.

Aylardýr kimse yoktur.

Penceredeki adamla sokaktaki adam ayný kavunun içidir.ekim ayýndan sonra yaþamazlar.

Failler genellikle renk vermez.onlar çamaþýr suyuyla yýkanmaz.flaþ patlar.

Hücum faulü alýr bütün ordular.bütün inançlar,hayaller.

Beni anlasaydýn belinda! Olmazdý bu! Dünya anlamsýzdýr.dünyalar çýkmazdýr.

Realite bir hücum faulüdür.

Mutluluk ise bir “anlýk”týr.

...

15.
Ejder cinayetinden sonra bir evde saklandým.

Aniden kapý zili çaldý,irkildim.

Gelen baþka bir cinayet miydi?

Yoksa uzak bir akrabam mý?

Tam iþerken bu zil neydi?

“merhaba.çöpünüzü almaya geldim.”

“al.”

“siz ahmet beyin nesi oluyorsunuz?”

“ben güneþim kayýnpederiyim”

“ne! Nasýl yani?”

“Baþka biþey var mý?”

“þey..yani sizi burda daha önce görmedim.”

“bir daha hiç görmeyeceksin zaten.”

Þaak, Diye kapanýr kapý!

Kapýcý döner gider.”ne tuhaf adam.” der.karýsýnýn doðumunu düþünür akabinde.

...

Pencereye gidip baktým.iki çocuk beni görüp “nah” iþareti yaptýlar.sonra gülp uzaklaþtýlar.

Aldýrmadým.

Kendimi dünya gibi hissettim.

Dünya anlamsýzdý.ben kireç gibiydim.þiddet anlamsýzdý.ama hep vardý.olumsuzdu.

Tüm bulutlar güneþin kayýnbiraderiydi.silahlar vuruyordu havayý.silahý önce havaya sonra kendime doðrultuyordum.

Kendimi vurmak istiyordum.

Þiddet içimize sinmiþti.soðan gini kokuyordu.atýk kokuyordu gerilmiþ sinirler.

Yapamadým.

Ýçimizde hala bir aydýnlýk vardý.ruhumuzun trenleri karanlýða yönelse bile.

Sýkýþmýþlýk.

Bir yat görüyorum.boðuluyor.yat ölüyor.

Yat! Kalk!

Savaþ çýðlýklarý.mutluluk çýðlýklarý.

Gelecek güzel günler,gururlar.

Cinayet.

Tam iþerken gördüðüm yýkýlýþ neydi?

Kapýdaki zil benim ölümüm müydü?

Ruhum antibiyotik olmuþ.

Bütün sokaklarýn iltihabý kurumuþ.

Ýçindeymiþik,yeþilmiþik,safmýþýk.

Belinda ile salya,sümük öpüþüyormuþuk.

One beer please.son söz yerine!

...

Polis! Açýn kapýyý!

...

Söyleyeceklerim var!

Bu yazýda yazanlara katýlýyor musunuz? Eklemek istediðiniz bir þey var mý? Katýlmadýðýnýz, beðenmediðiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düþündüðünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazýlarý yorumlayabilmek için üye olmalýsýnýz. Neden mi? Ýnanýyoruz ki, yüreklerini ve düþüncelerini çekinmeden okurlarýna açan yazarlarýmýz, yazýlarý hakkýnda fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloða geçebilmeliler.

Daha önceden kayýt olduysanýz, burayý týklayýn.

ÝzEdebiyat yazarý olarak seçeceðiniz yazýlarý kendi kiþisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluþturmak için burayý týklayýn.

Yazarýn yeraltý kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
Peygamber Devesi Yönelim Kuþaðý
Yýkýlýþ
Korsan Çýkmazý

Yazarýn öykü ana kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
Serbest Metinlerde Ýntihar Düþleri...
Gözlerim Sevdiðinde O Aðlýyordu
Zaman Aðladýðýnda
Dark 6. 11
Masada Pislik Var!
Dirahþan
Bir Alkoliðin Hipomanik Notlarý
Aþkýn
Deep 5. 10
Bekareti Bozulmuþ Kahkahalar Orkestrasý

selim çok kimdir?

sadece özgürlük.

Etkilendiði Yazarlar:
sürrealizm

yazardan son gelenler

| Þiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleþtiri | Ýnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babýali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratýcý Yazarlýk

| Katýlým | Ýletiþim | Yasallýk | Saklýlýk & Gizlilik | Yayýn Ýlkeleri | ÝzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Giriþi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © selim çok, 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.