..E-posta: ifre:
zEdebiyat'a Üye Ol
Ska Sorulanlar
ifrenizi mi unuttunuz?..
Doallk sahip olunan deil, kazanlmas gereken bir erdemdir. -Cervantes
iir
yk
roman
deneme
eletiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
yelik
Yazar Katlm
Yazar Ktphaneleri

u Anda Ne Yazyorsunuz?
nternet ve Yazarlk
Yazarlk Kaynaklar
Yazma Sreci
lk Roman
Kitap Yaynlatmak
Yeni Bir Dnya Dlemek
Niin Yazyorum?
Yazarlar Hakknda Her ey
Ben Bir Yazarm!
u An Ne Okuyorsunuz?
Tm balklar  

Arama Motoru

zEdebiyat > iir > Ak ve Romantizm > sa Kantarc

8 Mart 2024
Kimseyle Vurumayn  
sa Kantarc
kendini ezdirmeyen, siktirmeyen kzlar

:BIE:
Nezaket, elence olsun diye, bir gardiyan gibi alglanmamak iin konuuyordu yle, birka pis, ok baya, hayatn en iren seks yks anlatt. Sansrsz kelimelerle. Kzlar ok olmu, glmekten karnlar armt, Uslu grnen bu kyl kadnn barnda neler varm? Korkun!
Zarifeye byle eyler anlattm sakn sylemeyin. Ortama muziplik katmak iin anlatrm byle eyler. Bak tutmasn, savurmasn, sallamasn bilir misiniz? Yok; et kestiim iin, tavuk paraladm iin iyi bilirim. Gezeceksiniz filan, yannzda kendinizi savunacak bak, bir ey yok, size bak kullanmasn reteyim amck hoaflar.
Kzlar yeniden glmeye balad, aniden byle laflar atmas, hi beklenmedik anda.
Bekleyim.

Koarak iftlik evine gidip iki ekmek bayla geldi, yakndaki aacn yanna getirdi onlar ellerinden tutarak, aac dman gibi alglayn. Nezaket, yle hareketler yapmaya balad ki, hamleler yapp aaca ba biraz vurup geri ekiliyor, dans ediyordu, ayak dans Muhammed Alinin dans gibiydi, ba salam tutacaksnz.
ok komikti, kzlar glmemek iin kendini zor tutuyordu.
Ayla yanat; unun gte bak, nasl sallanyor, tam bir ebek bu ya.
Ya duyacak! Sus mal msn?!
Ne dedin ona?!
Aramzda bir espri.
Gtn keserim bak! Dediini biraz duydum!
Ya aka yaptm; gzel ablam.
Sulandrma; konuya dnelim, bu sizin hayatta kalma savanz. Bak kullanmay su imek gibi iyi bilmelisiniz, bir gn mutlaka lazm olur, olacaktr, o tecavz edilip ldrlen kzlar bak tasayd, bunu kollar gibi kullanmay renselerdi doramlar o sapklar, ok garip, hibir gen kz evine 200 metre kala tecavze urayp ba tala ezilip ldrleceini dnmez ama oldu, bunu hibir Trk yapmad yapmaz, bunu bir mlteci yapt, her gen kz Ninja gibi olmasa da kendini savunmay, sap birka hamleyle ldrmeyi becerebilir Banz yoksa evrede bir yerde silah gibi kullanabileceiniz bir cisim, nesne mutlaka vardr, cam, ie, odun paras, ta, toprak ya da kum, bir ivi, dal paras bile, tula paras, gazoz kapa bile. Yeter gibi dnerek, zekayla bakn, ahin gibi gzlerle. Cesur olun, korkuyla donup kalmayn, eliniz ayanz titremesin! Korkuyu atmak iin birka ok gl nefes alp verin, hrslann; korku igdseldir; dman etkisiz hale getirebileceinize inann! Bararak saldrn! Hrsla, fkeyle barn!

Kan ter iinde kalmt, ba Nura uzatt, sen dene bakaym.
Korkarm kaza olur ya! Yalvarrcasna; Nezaket ablam bo ver; malz biz
Brak ya! Hafif bir tokat att okama aras: Ne Nezaketi be! Ben senin kounum, koum de bana!
Nur ve Ayla glmeye balad.
Onlarn glmesi bitince nezaket harekete geti.

Nura ba uzatt yine: Korkma; dene! Karnda sana tecavz etmek isteyen bir sapk var, direnme, ldrrm diyor, zaten yine ldrecek seni, asla lm korkusuyla direnii brakmayacaksn! Tecavz vakalarnn ou byle gerekleir, ldrme tehdidiyle, araca bin yoksa ldrrm der mesela. Karna sapk ktysa, kim bilir, l sevime fantazisi arayan ve seni kafaya takm kar koca ifttir bu, arkana, belinde sakl olan ba karacaksn!
Onda da bak varsa?
Doru hamleyi yapacaksn. Gelen hamlelerden kamay bilip sen hamle yapacaksn.
Yere bakt Nezaket, beni dr dedi, Nur onu itti hafife, Nezaket yere dt, stme otur, bak elimden dt, teye savruldu, ba o tarafa drm gibi yapt, stme otur, Nur, onun stne oturdu, ba boazma saplamaya al ya da bir gzme, yapar gibi yap, Nezaket bu srada yerdeki ta eline ald, avu iine sacak kadar ta onun bana vuracak gibi sallad ar ekimde. Hemen sonra bada kurup oturdu, ba aaca frlatt, bak aaca sapland, dier ba da sallayp frlatt, be metre kadar bir mesafe vard, baklar aaca saplayabilmiti. Kzlar hayran kalmt bu harekete. Glyorlar, vg yadryorlard.
Filmsin sen Nezaket abla, pardon; ko! Filmlerde rol alsan dev bir hayran kitlen olur, seni ekip internete koyalm, bak numaras ok tutar, yapan da yok, yle rezil salak videolar milyonlarca kez izleniyor ki, kyl kadn, gladyatr kadn olarak nam yaparsn. Ayrca bu seks yks glmekten lr Trk halk. Am dnyann merkezi sanan yarak delisi gen kz yks sperdi. Ayrca niversalsn sen; yani o yky ngilizce anlatsan var ya, offff, dnya duyar seni. Ayak dansn sperdi! dedi Nur.
Ergenliimde bir ara halk danslar topluluundaydm, ilede en iyisi bizdik. Halk danslarnda ayaklarn nemi byktr, o dans hareketleri oradan kalma. Biraz da uydurdum, doalama yaptm yani. Ksa ya da uzun balta kullanmak, mzrak kullanmak, satr kullanmak, zincir kullanmak, ksa tahta ya da sopa kullanmak, kum ya da toprak kullanmak. Snr yok. zellikle onluk inaat ivisiyle stme gelen en az 15 adam ldrebilirim. Sa ve sol elimde iki onluk ivi olsun tamam.
Hadi ya! dedi Ayla, atma! On be adam yere sererim mi diyorsun?
Aynen!
Denedin mi?
Yapamazsn dediler ve 10 adam hastanelik ettim. Ayn anda stme ullandlar; ama mahvoldular, birinin bir gz kr oldu. Dierini bbreine denk geldi; ameliyat oldu.
On be adam bulalm ve cep telefonu kamerasna ekelim, internete koyalm; efsane ol!
Asla! Ben burada bir iiyim. yle eylerim duyulsa iime son verirler; bu iftlik saygn ve arlklar kabul etmezler Onlar benle iddialat tarlada, biriniz lrse, dedim ldrc vurma dediler, srar ettiler tamam dedim, yaralanrsanz ikayeti olmayacaksnz dedim, tamam dediler ama yaralannca ok kzp isyan ettiler, erkekliklerine yediremediler yenilmeyi. O zamanlar 25 yandaydm. Uzun yllar geti stnden.
Bu i nasl rendin?
Tarlalarda iiydim, domates topla, patatesyle ilerkaldm yere uzakt. Kilometrelerce yolu yryerek giderdim ve karanla kalrdm, bir ara bak tadm; ama tamas dertti, bir gn yolda birka onluk ivi bulunca onlarla pratik yapmaya baladm. iviyi tahtaya saplamak zordur, elin ok acr, ellerim iti, sonra bez koydum, zamanla altm, kararllk, baaracam inanc, irade ividen serttir, elimle iviyi tahtaya akmaya baladm. ok hrs yaptm ve ektiim acy unuttum ve sonra elim alt. Tekniini gelitirdim, elimdeki iviyi bir vuruta tahtaya akmay rendim, sertlemi bir pense yalamak gibi snnettir!
Kzlar glmeden koparken; ok art niyetlisiniz ya, bir ara yani ufakken bisikleti yannda altm, ustam pense istedi, duymadm, ensemi skt, tekrar istedi, ip atlayan kzara gzm taklmt, ensem ok acd, penseyi ona verir gibi yaptm, geri ektim, kzd ve gldm ve pense bal taba iine dt, yala ver onu bana dedi, yalamadm; ustam yalamt. Gece ge saatte kadar altk, stm deitirirken yanma geldi, penseyi yalamadn benimkini yalayacaksn dedi, nn ayordu, kafasna levyeyle vurdum, yere dt ve katm, orada son gnm oldu. Peimden bard, aka yapmtm. aka deildi. Kzlar sahip olduunuz deeri bilmelisiniz. Yani erkek milleti sizin gibi ay gibi grnen kzlara alk deildir buralarda, sizi grnce hemen eytana uyabilirler, uyarlar da. Size komik geliyor olabilirim; ama dikkat etmeniz gerek. Buras vahi bir yer. Bir vahi hayvan kar karnza, bir hayvan insan kar, deil mi? Kurt, ay, domuz mesela. Elinizde baston gibi mzrak gibi bir ey yok. Eskiden ormanda yrrken fasulye sr kullanrdm, ucuna sivrilttiim demiri balamtm. Sigara yakt, canm ay ekti, ay ielim! dedi, hemen alp gelirim. Koymal brek de yaptm. Pimitir. Frlatp gidiyordu, baklar uzatt. Belinize, sokun, arkanza, arzularnz kabarmsa gtnze sokun,
(Kzlar deli gibi glmeye balad)
aka bir yana; tirt stne ekin grnmesin.
Koarak gidiyordu, durdu; dedi ki: Tam kedi kafas kzlarsnz.
O da nedir? dedi Ayla.

Onu anlatmak uzun srer. Ama ksaca syleyeyim, kafasna gre kzlar demektir. Sakn burada bir mala gnl verip vurumayn.     
Vurumak da nedir; anlayamadm?
Gayet iyi bilirsin gzelim, anlamazdan gelme.
Ak konu bence!
Burada maln biriyle sikimeyin.
Ayp ettin Nezaket abla, hem de korkun trde. Biz kafasna gre siki mi yapyoruz?
ehirli kzlar iin bakireliin nemi yoktur da.
Bak yine stn kaldn. ok byk gtlk yaptn.
Bo ver gitsin.
Gidemem; hakkmzda gtnden bir eyler uydurdun!
Ayla; umusun Nezaket teyzem, sanki biraz izofrenlik ya da erken bunama var sende? Gld.
Dur kz dedi Nur; diyelim yle, buluruz mal; koyarz gtne; ya cidden kafay yermisin! Yani beni annem babam tertemiz yetitirmi; burada eitimsiz, kaba saba, maln biriyle sikieceim, ha?
Aynen yle; kaba saba biri ok iyi siker seni. Hi sikilmediini dedin de, sana bal gibi gelir, gklere uarsn zevkten.
Sokarm o tipe lan ben!
Ayla; onun gtn sokarz keseri!
Konuurken byle cesur; ama size meyil ettiklerinde duvar gibi dimdik duramamanzdan korkarm.
Nur; neden?
Elence olsun diye yaparsnz diye.
Nur, dalga geer gibi dedi ki: bu kadar bilgilisin, vurutun demek, sz et bakalm onlardan?
O tipler sizi cehennemin dibine yollayabilir. Ben burada bak kullanma dersi boa m verdim avanaklar? Siz istemeseniz de banza bela gelir! Sylediklerimi kiisel alglamayn, sylediklerimi gtnz parmaklamm gibi alglamayn! Mal msnz be!

zmir'de parkta bakl dehet... layda ld, annesinin durumu ar!
Konak'ta parkta bakl saldrya urayan 20 yandaki layda Alkan hayatn kaybetti, annesi O.T. ise yaraland. Olay yerinden kaan saldrgan yakaland.
zmir'in Konak ilesinde 8 Mart Dnya Kadnlar Gn'nde saat 23.40 sralarnda Konak Metro yaknnda dehet anlar yaand.
Edinilen bilgiye gre; alkoll olduu ileri srlen Y.Y. (31) adl saldrgan, parkta bankta oturan tanmad anne O.T. (45) ile kz layda Alkan'a (20) birden bakla saldrd. Defalarca baklanan anne ve kz kanlar ierisinde kalrken saldrgan bekileri grerek kamaya alt. Ancak kendisini de su aleti bakla yaralayan zanl kskvrak yakaland.

ANNE YAAM SAVAI VERYOR!
hbar zerine adrese gelen salk ekipleri tarafndan ilk mdahaleleri yaplan anne ve kz, zmir Atatrk Eitim ve Aratrma Hastanesi'ne kaldrld. layda Alkan burada yaplan tm mdahalelere ramen yaamn yitirirken hayati tehlikesi bulunan anne O.T.'nin tedavisinin srd renildi.
te yandan, Y.Y.'nin bir devlet hastanesinde memur olduu ve olay yerinde ikinci bir bak daha bulunduu renildi.
Gzaltna alnn zanl Emniyet'e gtrlrken olayla ilgili balatlan soruturmann srd aktarld.

Nur; gtn parmaklarm bak o tiplerin! ncelikle senin. Bize kimse el sremez.
Nezaket gld.
Nur; Nezaket abla bunu dediim iin kusura bakma ama sen bence bu iftlik evinde en deli kimse kendini ona siktirdiin iin samalyorsun!
Ya ok kfrl konuma ltfen;
Yaram ye!
Yaran m var ki; amckl!
Lafn gelii dedim.
Oras yle de canmcm; tozutma.
Bekleyin; kymal brek getireceim.
Dediin ok zoruma gitti.
Amaaan! Yapma be gzelim, Alnganla gerek yok; kusura bakma o zaman; bekleyin hemen geleceim.
Nezaket, koarak gitti iftlik evine.

Syleyeceklerim var!

Bu yazda yazanlara katlyor musunuz? Eklemek istediiniz bir ey var m? Katlmadnz, beenmediiniz ya da dzeltilmesi gerekiyor diye dndnz bilgiler mi ieriyor?

Yazlar yorumlayabilmek iin ye olmalsnz. Neden mi? nanyoruz ki, yreklerini ve dncelerini ekinmeden okurlarna aan yazarlarmz, yazlar hakknda fikir yrtenlerle istediklerinde diyaloa geebilmeliler.

Daha nceden kayt olduysanz, buray tklayn.

zEdebiyat yazar olarak seeceiniz yazlar kendi kiisel ktphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi ktphanenizi oluturmak iin buray tklayn.

Yazarn ak ve romantizm kmesinde bulunan dier yazlar...
eftali Bahesinde
Yl 3050 Trkiye
lk Ak
Kzn Yalnzl Yaz Gecesinde
Yldz Adam Hatras
Zengin Kz ve Tesisat ra
Teneke Surat
ki Yalnz
Ak Uruna
Demir Kafes Kzlar

Yazarn iir ana kmesinde bulunan dier yazlar...
Atlar ve nsanlar (Aklar in)
Da Kynde Kz Kardeler (Burma Kadayf)
Gen Kzlarn Dnyas ve Dardakiler
Dan Atmosferine Kaplan Kzlar
Saplantl Ak ve Yapayalnz Gnler
stanbul Szlemesi
Tramvay Eletirisi: En Azndan Bir Sr Bilinci
Kara imsek ve Kardeleri
Dindar Kzn Kendini Arama abalar
Bir Kzla Bir Erkein Dostluu

Yazarn dier ana kmelerde yazm olduu yazlar...
Gsmde Ate Bcei Gibi Parlayacak [iir]
Hayran Olduum Tek ey [iir]
Kap Aan, Cebrail [iir]
imdi Yak Bir Sigara [iir]
Bir Kedi Bir Fikir Meme [iir]
Seni Mutlu Edeceim [iir]
Birds And Girls [iir]
Bir Kadnn Geliim Sreci [iir]
S. Kimek ve Hayaletli Evler [iir]
Onun Srtn Hayal Ediyorum [iir]

sa Kantarc kimdir?

yazar

Etkilendii Yazarlar:
jack london

yazardan son gelenler

| iir | yk | Roman | Deneme | Eletiri | nceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babali Ktphanesi | Yazar Ktphaneleri | Yaratc Yazarlk

| Katlm | letiim | Yasallk | Sakllk & Gizlilik | Yayn lkeleri | zEdebiyat? | SSS | Knye | ye Girii |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

zEdebiyat bir zlenim Yapm sitesidir. zlenim Yapm, 2024 | sa Kantarc, 2024
zEdebiyat'da yaynlanan btn yazlar, telif haklar yasalarnca korunmaktadr. Tm yazarlarnn ya da telif hakk sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadr. Yazarlarn ya da telif hakk sahiplerinin izni olmakszn sitede yer alan metinlerin -ksa alnt ve tantmlar dnda- herhangi bir biimde baslmas/yaynlanmas kesinlikle yasaktr.
Ayrntl bilgi icin Yasallk blmne bkz.