..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Kendinden daha uyanýk insanlarý iþe aldýðýn zaman, senin onlardan daha uyanýk olduðunu kanýtlamýþ oluyorsun. -R. H. Grant
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
ÝzEdebiyat - Yazar Portresi - Murat Yüksel
Murat Yüksel - mavikaradeniz'in defteri
Site Ýçi Arama:

Ana Sayfa
  Aylardan Ocak, Mevsimlerden "Kara" Kýþ... (Murat Yüksel) 26 Ocak 2014 Yüzleþme 

Gökyüzü haykýra haykýra aðlýyordu zifiri karanlýðýn üzerine, rüzgar aklýn alabildiðince hýrçýn, soðuk mümkün olabildiðince keskindi.. Yakýcý bir don geçiyordu yüzleri yalayarak alenice.. Aylardan Ocak, mevsimlerden "kara" kýþtý; hem gecesiyle hem de gündüzüyle.. Kendi içine ufalmýþ gölgeler bile pusmuþtu karanlýðýn ardýna kaçabildiðince, kaybolabildiðince.. Þehir korkmuþ, þehir ürkmüþ, þehir þaþkýn, sus pus olmuþ, bütün ýþýklarýný söndürmüþ, bu beklenmedik öfkesinin dinmesini bekliyordu gökyüzünün..

Gülümseyin... Çekiyorum! (Murat Yüksel) 12 Ocak 2014 Yaþam 

Hani bakýyorum da þöyle etrafýma, çevremdeki herkes o kadar mutlu ve öylesine keyifli görünüyor ki.. Saðým solum önüm arkam Polyannalarla dolu irili ufaklý.. Herkesin yüzünde ayrý bir gülümseme, þen kahkahalalar evrende yankýlanmakta.. Bu durumlarda aklýma ister istemez Halil Sezai geliyor.. Diyor ya "Tuhaflýk bende mi?" Ey mutluluðun pirleri, ey sýr sahipleri; söyleseniz de bu çekirge kulunuz da bilse bu mutluluðun formülünü ya? Hep size hep size ayýp oluyor ama! Hani gerekirse yazýn kitabýný da, bakýn söz çok paraya satmazsanýz almazsam adam deðilim icabýnda..

Bir Sana, Tek Sana, Yalnýz Sana, Hep Sana... (Murat Yüksel) 5 Ocak 2014 Sevgi ve Aþk 

Ýyileþsin diye hastane köþelerine terkedilmiþ bir meczubum sevgilim, aþkýnýn þarabýnda sarhoþ olmuþ.. Sarhoþluðum sinmiþ üzerime, yalpalamam ondandýr adýný tesbih gibi her zikrediþimde.. Bir seni görüyorum, bir seni biliyorum bu halimde.. Kimse sormuyor halin nicedir, bense her gün seninle doluyum aldýðým her nefeste.. Deli gömleði diyorlar giydirdiklerine; doðrudur, benim deliliðim de divaneliðim de bir sana, tek sana, yalnýz sana, hep sana..

Murat'la Aþkýn Mavisi ve Hayatýn Turuncu Zamanlarý..

| Þiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleþtiri | Ýnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babýali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratýcý Yazarlýk

| Katýlým | Ýletiþim | Yasallýk | Saklýlýk & Gizlilik | Yayýn Ýlkeleri | ÝzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Giriþi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © Murat Yüksel, 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.

Bu dosyanýn son güncelleme tarihi: 19.04.2024 09:30:41