..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Hiçbir þey insan kadar yükselemez ve alçalamaz. -Hölderlin
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Yazar Kütüphaneleri

Þu Anda Ne Yazýyorsunuz?
Ýnternet ve Yazarlýk
Yazarlýk Kaynaklarý
Yazma Süreci
Ýlk Roman
Kitap Yayýnlatmak
Yeni Bir Dünya Düþlemek
Niçin Yazýyorum?
Yazarlar Hakkýnda Her Þey
Ben Bir Yazarým!
Þu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm baþlýklar  

Arama Motoru

ÝzEdebiyat > Deneme > Sevgi ve Aþk > Betül Yiðin

20 Nisan 2008
Buluþ (Ma) - 2  
Betül Yiðin
Çýkarýp attýk þaþkýnlýðýmýzý üzerimizden.Nasýl da sürpriz olmaktan çýktýk birden!Sanki birbirimizi olduðumuz yerlere zaten biz býrakmýþýz da,bir gün gelip bulacaðýmýzdan eminmiþiz gibi..

:AIBB:
Varlýðýnýzdan bile haberim yoktu doðrusu.Bilsem biraz daha özenle hazýrlanýrdým sizi bulmaya gelirken.Gerçi,bu geliþin sonunda,bir buluþ olacaðýndan habersizdim.
Sürpriz gibi girdiniz hayatýma,tam da orta yerinden.Aykýrýyýmdýr biraz bilirsiniz,çok da sevmem sürprizleri.Ýlk kez böylesine sevdim bir sürprizi.Hayat sürprizlerle doluydu,öyle deðil mi?Nefret ettiðim sýralardý hayatýn sürprizlerinden ve tüm sürprizlere kapatmýþtým kendimi.Siz çýktýnýz karþýma,þaþýrtýcý deðil mi?
"Siz" diyorum size,mesafe olarak görmeyin bunu."Siz" yani,'geçmiþim,geleceðim,çocukluðum,büyüklüðüm,sen...'Nasýl toplandýnýz benden habersiz böyle bir araya?Böyle kalabalýk çýktýnýz karþýma.Beni en çok þaþýrtan da buydu ya...
Orta yerinden girdiniz hayatýma.Ne çok baþýndaydým yolun,ne çok sonunda...
O kadar aynýydýk ki,sizi benim kurguladýðým hayali kahramanlardan biri sanmak üzereydim.Kendi öykümü yazdýðýmý sanýyordum sizin üzerinizden."Sen, ben misin acaba?" dediniz bir gün bana,tam da ben siz miyim acaba diye düþünürken...Hayalken gerçeðe tutundunuz birden,capcanlýydýnýz iþte karþýmda!Sen,ben,geçmiþimiz,geleceðimiz...Nasýl da geldik böyle bir araya?...
Çýkarýp attýk þaþkýnlýðýmýzý üzerimizden.Nasýl da sürpriz olmaktan çýktýk birden!Sanki birbirimizi olduðumuz yerlere zaten biz býrakmýþýz da,bir gün gelip bulacaðýmýzdan eminmiþiz gibi..."Siz"derken size ben,nasýl da "biz" olduk birden,öyle deðil mi?...

Söyleyeceklerim var!

Bu yazýda yazanlara katýlýyor musunuz? Eklemek istediðiniz bir þey var mý? Katýlmadýðýnýz, beðenmediðiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düþündüðünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazýlarý yorumlayabilmek için üye olmalýsýnýz. Neden mi? Ýnanýyoruz ki, yüreklerini ve düþüncelerini çekinmeden okurlarýna açan yazarlarýmýz, yazýlarý hakkýnda fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloða geçebilmeliler.

Daha önceden kayýt olduysanýz, burayý týklayýn.

ÝzEdebiyat yazarý olarak seçeceðiniz yazýlarý kendi kiþisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluþturmak için burayý týklayýn.

Yazarýn sevgi ve aþk kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
Buluþ (Ma)

Yazarýn deneme ana kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
Bir Þehrin Terk Ediliþ Öyküsü
Ayný Farklýlýk
Aðladýkça Aðlamýþýz

Yazarýn diðer ana kümelerde yazmýþ olduðu yazýlar...
Ayna - II [Þiir]
Ayna - I [Þiir]
Bardaktaki Ihlamur Aðacý [Öykü]
Yalnýz Adam Öyküleri [Öykü]
Bin Parçaydým Yüzünden Düþerken [Öykü]
Bir Gün Bir Yaðmur Yaðdý [Öykü]
Bir (Çayd) Anlýk [Öykü]

Betül Yiðin kimdir?

Çanakkale On Sekiz Mart Üniversitesi Türkçe Öðretmenliði,4. sýnýf öðrencisi

Etkilendiði Yazarlar:
Özdemir Asaf,Yýlmaz Odabaþý,Ömer Hayyam,Sunay Akýn...

yazardan son gelenler

| Þiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleþtiri | Ýnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babýali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratýcý Yazarlýk

| Katýlým | Ýletiþim | Yasallýk | Saklýlýk & Gizlilik | Yayýn Ýlkeleri | ÝzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Giriþi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © Betül Yiðin, 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.