..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Aþk eski bir masaldýr ama her zaman yepyenidir. -Heine
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Yazar Kütüphaneleri

Þu Anda Ne Yazýyorsunuz?
Ýnternet ve Yazarlýk
Yazarlýk Kaynaklarý
Yazma Süreci
Ýlk Roman
Kitap Yayýnlatmak
Yeni Bir Dünya Düþlemek
Niçin Yazýyorum?
Yazarlar Hakkýnda Her Þey
Ben Bir Yazarým!
Þu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm baþlýklar  

Arama Motoru

ÝzEdebiyat > Deneme > Ýliþkiler > nisan

6 Eylül 2005
Nereye?  
nisan
icten. gercek. canýmý yakan, düþündükce aðlatan bir adama yazýldý bu; ama ben onun canýný yakmayayým diye uzak durduðum bir adama. ironinin böylesi, günümün oldukca büyük bir kýsmýný konusarak gecirdigim, bana benden daha yakýn olan adama...

:AGCF:
Sen yokken ne kadar da boþ her yer. Kimseyle konusasým gelmiyor. Biliyorum, senin kadar iyi anlamazlar beni. Senin gibi bakamazlar, senin gibi göremezler, senin gibi hissedip, duyamazlar. Dahasý, ben onlarý seni sevdigim gibi sevebilir miyim sanýyorsun. Nesin böyle sen? Bir anda hayatýma nasýl girebildigini zannediyorsun? O kadar cok seviyorum ki seni, bu sevgi bana zarar veriyor. Beni tüketiyor.Tüm gün uykuya, arada alkole, ota, gözyaþlarýna zorluyor. En cok da sana. Bedenini degil, ruhunu istiyorum senin. Sevismeye kýyamam bilir misin bu hissi? Okþasam seni günlerce, öpüþsek, sarmas dolas uyusak cýplak bedenlerimizin sýcaklýgýyla. Sabahlara kadar konuþsak. Ama kýyamasak gözlerimizin içine dahi bakmaya. Sahi ya aþkýný vajinalarýnýn arasýndan gelecek bir damla koyu pembe sývýyla mý ifade etmeyi dürüst buluyor kadýnlar? Aþk gözlerde deðildir de nerdedir ha? Parmagýný soksan bozacagýn incecik bir zar parçasý mý hislerimizi yönlendiriyor, kalbimizin yansýdýgý gözlerimiz varken? Öyleyse, gözlerime bak. Tüm çýplaklýgýmla beni izle gözlerimde. Ama kacýrmayacaksýn seninkileri, bana kendini izleteceksin. Göstereceksin ruhunu. Bedenini arzulayacagým. Gözlerime bak öyleyse. Bana dogruyu söyle. Kaç kere beni becermek geçti aklýndan? Hiç geçmedi benim. Kaç kere sana sarýlýp uyumak geçti peki? Evet, benim de hala geçiyor. Sabahlara kadar oturup kaç þiþe þarap bitiririz sence? Hadi ya, dört beþ diyorum ben. Daha fazlayý nasýl içeriz be kapýlmýþken bu girdaba? Ýçeriz diyorsun yani. tutkunun gazýyla. Sonra sarýlýrýz hatta. Kalbine dayarým kulagýmý. Gözlerim kapalý. Ellerimi sarar ellerin. Belinde ellerim. Yanaklarýnla saçlarýmý okþa. Pantolonunu çýkar. Tenini hissetmeliyim. Daha sýký sarýlsana bana. Sende bulmadým mý güveni, huzuru, sükuneti. Öyleyse devam et. Korkma pýsýrýk sikisken oglanlar gibi sarýlmaya. Ruhunun dilini biliyorum evet. O yuzden degil mi ki, böylesine mükemmel anlasýyoruz. Dil dile degmeden dil ögrenilmezse, dille evet. Seni istemiyor muyum? Harca beni bu gece burada, ama üç paralýkmýþýmcasýna degil. Aþkýný hakettigim icin. Aþkýmý hakettigin için. Gecelerimi senin hayalinle sýradan bir yastýga sarýlarak, gündüzlerimi rüyada seni göreyim diye uyuyarak, sadece seninle konusup, sana yogunlaþarak gecirdigim için. Seni istedigim icin. Beni tanýmadýgým kendim ve diger yarýmla tanýstýrdýgýn için. Dolunay ne güzel öyle deðil mi? Dünya dönüyor iþte bak, üç saat öncekinden ne kadar da farklý bir yerde deðil mi þu an ay? Týpký bizim gibi. Sen, ben gibi. Beþ gün önce sen yokken hayatýmda, kime güvenecegini bilmeyen, kendisi gibi birilerini arayýp bulamayan, gülerken aðlayan, aglarken gülen ben gibi. Durmadan içki içen, insanlara inanmayan, maske takanlara aldanan, kendisi gibi birilerini bulacagýna dahi inanmayan sen gibi. Ve her sey o kadar yeni ki. Kalbim yeniden hayata döndü mesela, farklý bir ritmle çarpýyor. Ben daha umutsuzum evet, ama en azýndan sevdigim birisi var hayatýmda. Fiziksel bir sikindirik cekim degil, ruhumun arzuladýgý biri var. Yanýmda olmasýný istedigim, sevismekten evvel saatlerce sarmas dolas konusmayý hayal ettigim, cýlgýnlar gibi aglayýp, ardýndan sevismek istedigim, sarhosken kendimi kollarýna atabilecegim, oynamak zorunda kalmadan beni ben oldugum için kabul edebilecek biri var. Evet. Yanýnda olmayý istedigim, kalbini sevdigim bu adam uzaklarda simdi, bir kac yuz kilometre kadar. Ve daha kendisini hiç görmemiþ olmama ragmen aþýgým. Ciddi bir aþk, bildigimiz aþk iþte, saatlerce aglatýp, hayal ettikce mutluluktan uçuran, güzel sözlerini duyunca hoplatýp zýplatan, keyifsizken o uzgun diye aglatan. Uykular kacýran, ruyada onu görmek icin nice uykulara yatýran. Evet, bu ciddi bir aþk. Ama ben aþka inanmýyorum.
Sana kapýldým.
Dönüp dolaþýyorum.
Seviyorum...evet, seviyorum.

Söyleyeceklerim var!

Bu yazýda yazanlara katýlýyor musunuz? Eklemek istediðiniz bir þey var mý? Katýlmadýðýnýz, beðenmediðiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düþündüðünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazýlarý yorumlayabilmek için üye olmalýsýnýz. Neden mi? Ýnanýyoruz ki, yüreklerini ve düþüncelerini çekinmeden okurlarýna açan yazarlarýmýz, yazýlarý hakkýnda fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloða geçebilmeliler.

Daha önceden kayýt olduysanýz, burayý týklayýn.

ÝzEdebiyat yazarý olarak seçeceðiniz yazýlarý kendi kiþisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluþturmak için burayý týklayýn.

Yazarýn diðer ana kümelerde yazmýþ olduðu yazýlar...
Suskunduk [Þiir]

nisan kimdir?

erotik, biraz narkotik, fazlasýyla negatif ve de romantik. (yeterince kasamadým mý yoksa; ne gam!)

Etkilendiði Yazarlar:
bukowski, william burroughs, salinger

yazardan son gelenler

| Þiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleþtiri | Ýnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babýali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratýcý Yazarlýk

| Katýlým | Ýletiþim | Yasallýk | Saklýlýk & Gizlilik | Yayýn Ýlkeleri | ÝzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Giriþi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © nisan, 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.