..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Bir kimse, neden oltasýný, içinde tek bir balýk olmadýðýný bildiði bir göle sarkýtýr? -Adalet Aðaoðlu
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Yazar Kütüphaneleri

Þu Anda Ne Yazýyorsunuz?
Ýnternet ve Yazarlýk
Yazarlýk Kaynaklarý
Yazma Süreci
Ýlk Roman
Kitap Yayýnlatmak
Yeni Bir Dünya Düþlemek
Niçin Yazýyorum?
Yazarlar Hakkýnda Her Þey
Ben Bir Yazarým!
Þu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm baþlýklar  

Arama Motoru

ÝzEdebiyat > Deneme > Yüzleþme > nihan

26 Nisan 2006
Zamanýn Durduðu An  
nihan
kendimi sorguladýðm bir anda ortaya çýkmýþ bir yazý.plan yapmamýþtým içimden geldiði gibi ortaya çýktý cümlelerim

:AGFF:
   Zamanýn diðerlerinin aksine durduðu bir yerde oturuyordu tek baþýna.Gözlerini dikip baktýðý boþ ekrandan yansýyan gözleriydi karþýlaþtýðý.Bakýyor ve susuyordu.Bomboþ odada iki kiþi var gibiydi.Hem ayný,hem farklý..Hem bir,hem ayrý..
   Küçük bi çocuðun saflýðý gibiydi ilk baþlarda herþey.Ufak bir gülümseyiþ sayesinde baðlanýrdý hayata kimi zaman.Oysa þimdi sessizlik hakimdi dudaklarýnda.Hiç usanmadan tanýrdý insanlarý.Onlarý sever,deðer verir,parçalarý bir bütün haline getirmeye çalýþýrdý.Ekranda ona bakan bir çift göze dalýp giderken beyninde zonklayan bir ses geçip giderdi kulaklarýndan:
-Kafaný kaldýr da bak!Bakabilir misin görmek istediklerinin dýþýndakilere de?Sen misin bu yansýyan yoksa aradaki boþluk mu?Çaldýklarýnda içindeki o masum çocuðu,geriye ne kaldý?Kafaný kaldr da bak sana!Ya da bana..Farklý gibiyiz ama aynýyýz aslýnda.
   Kapattý gözlerini bu sefer.Yapýþkan,ýslak,kokuþmuþ bir karanlýktý yanýna oturup baþýný omzuna yasladýðý.Özgürlüðü elinden alýnmýþ bir hayvan gibi sinirli ve sakindi.Kafesin kalýn parmaklýklarýndan görebiliyordu dýþarýsýný,bazen orada olmaktan memnun bazen de kendine acýyarak.
   Ýçerden seslendi yine biri:
-Bakýyorum her yere.Olmayan ben deðilim aslýnda onlar!Yoklar,suskunlar,korkuyorlar.Karanlýktan korkarken ona mahkum olmuþ bir suçlu gibi kaçmaya çalýþýyorlar.Bakýyorum,göremiyorum.Oysa farkýndayým!
   Sesler birbirinin ardýndan delip geçiyordu duvarlarý:
-Kafaný kaldýr da bak!Farkýnda olsan bile söyleyemiyorsun kendine,vuramýyorsun kalýn duvarlara korkusuzca.Avut kendini!Avut ki hayatýn daha da anlamsýzlaþsýn.Kaç!Kaç kendinden..Kaç ki onunla karþýlaþma olasýlýðýn daha da artsýn.Kafaný kaldý da bak sana!Ya da bana..Gündüz gecede kayboluncaya kadar uðraþtýðýn meþkuliyetlerdi aslýnda boþa harcanmýþ zamanýn amansýz tik-taklarý.Bak ki yaþa!Yaþa ki öl..
-Ölüyorum.
-Yaþa ki öl!Yaþanmamýþ anlarýn kaybettirdiklerinin toplamý asýl bedenine acý çektiren.Çürümüþ ruhlarýn çýðlýklarýný duyabiliyor musun?Ölmüyorsun,gittikçe yitiriyorsun sana ait olaný!Ya da bana..
Kulaklarý saðýr gibiydi þimdi.Ne duyuyordu ne de duymak istiyordu kendini ya da o her kimse.Gün geçtikçe yitiriyordu içinde yeþereni.Rengi soluk,benzi sararmýþ,dudaklarý suskun kalýyordu kendisiyle baþbaþa.Her defasýnda daha da uzaklaþýyordu.Her saniye daha da yitiriyordu.

Söyleyeceklerim var!

Bu yazýda yazanlara katýlýyor musunuz? Eklemek istediðiniz bir þey var mý? Katýlmadýðýnýz, beðenmediðiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düþündüðünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazýlarý yorumlayabilmek için üye olmalýsýnýz. Neden mi? Ýnanýyoruz ki, yüreklerini ve düþüncelerini çekinmeden okurlarýna açan yazarlarýmýz, yazýlarý hakkýnda fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloða geçebilmeliler.

Daha önceden kayýt olduysanýz, burayý týklayýn.

ÝzEdebiyat yazarý olarak seçeceðiniz yazýlarý kendi kiþisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluþturmak için burayý týklayýn.

nihan kimdir?

kendi halindeyim iþte

Etkilendiði Yazarlar:
tiyatro,okul dergisi

yazardan son gelenler

bu yazýnýn yer aldýðý
kütüphaneler

| Þiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleþtiri | Ýnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babýali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratýcý Yazarlýk

| Katýlým | Ýletiþim | Yasallýk | Saklýlýk & Gizlilik | Yayýn Ýlkeleri | ÝzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Giriþi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © nihan, 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.