..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Tanrý insaný yarattý, insan da sanat yapýtýný. -Oscar Wilde
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Yazar Kütüphaneleri

Þu Anda Ne Yazýyorsunuz?
Ýnternet ve Yazarlýk
Yazarlýk Kaynaklarý
Yazma Süreci
Ýlk Roman
Kitap Yayýnlatmak
Yeni Bir Dünya Düþlemek
Niçin Yazýyorum?
Yazarlar Hakkýnda Her Þey
Ben Bir Yazarým!
Þu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm baþlýklar  

Arama Motoru

ÝzEdebiyat > Deneme > Unutulamayan Dönemler > Ömer Kaya

21 Haziran 2008
Aðustos Kâbusu  
Ömer Kaya
Ellerim duvarlarý taþýyor ve göz yaþlarým duvarlardan… Silemiyorum, yanaklarýmdan süzülüp düþerlerse üstüne, üþüyebilirsin… En çok bundan korkuyorum…

:AFFJ:
Altýnda kaldýðýmýz betonlardan daha aðýr þimdi bu acý…

Bu aný… hepsinden daha…

Neleri býraktýk enkazýn altýnda.
Neler kaldý bundan sonra bana?
Eðer Tanrý küçükken arkadaþlarýmýn yaptýðý kumdan evleri tekmeyle yýktýðýma kýzmýþsa…
Biliyordu, biliyordu… Karýncalar bile incinmezdi oysa.
Bu bedel, çok fazla.

“Bacaklarým acýyor. Bacaklarým… Bu kan mý?” Bu feryadý kabuslarýmda her gece duyuyorum. Her yer siyahýn en koyusu, üzerimde bir aðýrlýk. Bu beraber aldýðýmýz kitaplýk olmalý. Hatýrlamýyorum. Sadece öfkeyle yanýyorum... Neden benim de bacaklarým acýmýyordu senin gibi. Her þeyi paylaþýrken biz, þimdi…

Neden ben de…

Neden benim de bacaklarým…

Sesin aþaðýdan geliyordu, orasý neresi. Orada sen mi varsýn yani? Sen yanýmda deðil miydin? “Sevgilim kurtaracaðým… Olmadý bir þey merak etme...” Yalancýyým ben!

Bir süre sonra “Artýk acýmýyor” dedin. “Artýk hiç...” Ardýndan þarký… O þarký! Neden söyledin o þarkýyý, sen, ne yaptýn sevgilim böyle!

Ellerim duvarlarý taþýyor ve göz yaþlarým duvarlardan…
Silemiyorum, yanaklarýmdan süzülüp düþerlerse üstüne, üþüyebilirsin… En çok bundan korkuyorum…

Sevgilim ne yaptýn sen!

Beraber ölemedik biz. Ne dünyaya gelirken seçebildik hayatý, ne de giderken ölümümüzü… Kararlarýmdan en güzeliydin sen, mecburi nefes alýþlarýmda. Sen tarifsizliðimin en güzeli… Ahh, bir de acýmasa bacaklarýn!..

Yeniden bir uðultu. Artýk yýkýlacak ne kaldý? Ne acýtabilir artýk canýmý? O þarkýdan sonra ne aðlatabilir beni? Ne kadar kaldýk biz burada, sen ne kadarýnda yanýmdaydýn? Kaç gün oldu, kaç saat kanadý yaralarýn! Kurtarmaya gelmiþler meðer. Ne kaldýysa kurtulacak, kurtarýlacak!

Sonradan öðrendim tabii, üç gün olmuþ yýkýlalý þehir. Tam üç gün olmuþ, ellerimiz tutuþmayalý.

Çenendeki çukura tozlar dolmuþ. Ama hala dudaklarýnýn kýrmýzýsý belliymiþ. Belirginmiþ ruhumu titreten gülüþün. Bacaklarýný sormadým ama. Sormayacaðým da!..

Aðýrdý duvarlar… Taþýyamadým hepsini. Affet!

Ahh bir de þarký söyledin…

Þimdi, betonlarýn soðukluðunu bile unutmama izin vermiyor hayat…

.Eleþtiriler & Yorumlar

:: tebrikler
Gönderen: Burçin / , Türkiye
16 Ocak 2009
ne denir böylesine..teþekkürler sana, bu kadar güzel hissettiðin ve hissettirdiðin için.. kabussuz aðustoslar herkese...

:: Aðustosa...
Gönderen: Þerif Ahmet EGE / , Türkiye
19 Ekim 2008
Yaz...karanlýk...Aðýr duvarlar... Kimine dilekolay gelir... kimi söyleyemez bile... bir çok anlatacaðýný... "YAÞANMIÞLIKLARINI" tortularýndan arýndýrýp yüreðinin süzgecinden ustalýðýyla süzen Ömer; bu yapýtýn hakikatten de takdiri hak ediyor duygularýn hep böyle yoðun kalsýn... Tebrikler... Aðustoslarý umutsuzca deðil hep sevinçle anlat yazýn neþesiyle sonu gelmiþ nice aðustoslara...

Söyleyeceklerim var!

Bu yazýda yazanlara katýlýyor musunuz? Eklemek istediðiniz bir þey var mý? Katýlmadýðýnýz, beðenmediðiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düþündüðünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazýlarý yorumlayabilmek için üye olmalýsýnýz. Neden mi? Ýnanýyoruz ki, yüreklerini ve düþüncelerini çekinmeden okurlarýna açan yazarlarýmýz, yazýlarý hakkýnda fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloða geçebilmeliler.

Daha önceden kayýt olduysanýz, burayý týklayýn.

ÝzEdebiyat yazarý olarak seçeceðiniz yazýlarý kendi kiþisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluþturmak için burayý týklayýn.

Yazarýn diðer ana kümelerde yazmýþ olduðu yazýlar...
Zamanýn Getirdikleri [Þiir]
Kardan Yalanlar [Þiir]
Bilinmez [Þiir]
Saklambaç [Þiir]

Ömer Kaya kimdir?

"Aþk büyüktür ama sonsuz deðildir. " - Balzac "Sorgulanmayan bir hayat yaþanmaya deðmez. " - Eflâtun "Önemli olan yargýlamak deðil anlamaktýr. " - Spinoza

Etkilendiði Yazarlar:
Aysel Gürel, Ümit Yaþar Oðuzcan, Ömer Hayyam, Murathan Mungan, Umay Umay...

yazardan son gelenler

| Þiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleþtiri | Ýnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babýali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratýcý Yazarlýk

| Katýlým | Ýletiþim | Yasallýk | Saklýlýk & Gizlilik | Yayýn Ýlkeleri | ÝzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Giriþi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © Ömer Kaya, 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.