..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Benim yaradýlýþýmda fevkalade olan birþey varsa, Türk olarak dünyaya gelmemdir. - Atatürk
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Yazar Kütüphaneleri

Þu Anda Ne Yazýyorsunuz?
Ýnternet ve Yazarlýk
Yazarlýk Kaynaklarý
Yazma Süreci
Ýlk Roman
Kitap Yayýnlatmak
Yeni Bir Dünya Düþlemek
Niçin Yazýyorum?
Yazarlar Hakkýnda Her Þey
Ben Bir Yazarým!
Þu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm baþlýklar  

Arama Motoru

ÝzEdebiyat > Þiir > Deneysel > Kenan

25 Ekim 2008
Kendimce Yazarlýðýn Baþlangýcý  
Bu Ýlk Olmayan Bir Ýlk

Kenan

:AFHE:
Yazý yazmak konusunda pek deneyimim olduðu söylenemez ne var ki uzun zamandýr yazý yazmak konusunda cok istekli olduðumu belirtebilirim,aslýnda yazý ile konuþmanýn baðlantýsýný kurabiliyorum yani etkileyici ve uzun soluklu konuþmalar yapabilen birikimli arkadaþlarýn yazý yazmayý da baþarabileceklerini söyleyebilriz sanýrým.Tabi yazý yazmanýn , yazmayý bilmeyen biri için oldukça gülünç durumlar ortaya çýkarabiliceðini þimdiden tahmin edebiliyorum özellikle noktalama iþaretleri,ekler cümle düzeni vs yani genel anlamda dil bilgisi sorunlarý diyebiliriz buna,peki dilbilgisi ögrenip oylemi baþlasak derseniz bu sefer de bu yazma iþinin devamý gelmez derim en iyisi bir yazar doðar,büyür , geliþir ölür yada ölümsüzleþir mantýðýndan hareketle yola çýkalým ve bu þüreç içinde geliþelim diyorum,tabi bu baþlangýç durumu bazý çabalar ortaya çýkaracaktýr yani daha etkileyici yazabilmek adýna ne kadar etkili cümleler kursanýz da yaptýgýnýz dil bilgisi hatalarý cümlelerinizi komik durumlara sokabilir bu da kimsenin yazarlýðýna yediremiyeceði bir tezattýr ki bir an önce bundan kurtulma isteðiniz baþlar ve araþtýrmaya baþlarsýnýz iþte o andan itibaren iþi ciddiye almaya baþlamýþsýnýzdýr çünkü amacýnýz kendiniz deðil baþkalarýný etkilemektir o yuzden herkese kendinize davrandýgýnýz gibi davranamazsýnýz,yaptýðýnýz propagandayý yada ajitasyonu en etkili kýlmanýn yolu bu araþtýrmacý ve hatasýzlýk eðiliminde geliþen çizginizdir eger bir çizgi oluþturabilirseniz ben de varým deme þansýna ulaþýrsýnýz ,gördüðünüz gibi ben de yazar olabilirim çünkü hiç yaþamadýðým bir süreci yaþamýþ gibi gösterdim ve bunu da oldukça gerçekçi bir þekilde ortaya koydum yani kendim belirtmesem kim anlardý ki bu yazý yazdýðým ilk yazýdýr(bu esnada gülüyorum).Bundan sonra devamýný getirsem pek de yerine oturmayacaktýr ama sonlandýrmayý düþünürken baþka düþünceler de aniden geliverdi aklýma ve kendi profilimi düþündüm az önce hýzlý bir þekilde yazdým ve bir cok dilbilgisi hatasý içeriyor, derlenmemiþ(bu kavramýn ne anlama geldiðini biliyorum ama daha yazýlarýmý hiç derlemedim) hatalarý düzeltilmemiþ bir durumda bu yuzden ilerleyen zamanlarda ona da bir çeki düzen vericez tabi...derken ne amaçla profilime deðindiðimi hatýrlýyorum ve devam ediyorum,profilimde ve yazarýn özellikleri kýsmýna çok rahat yazan biri olduðumu yazmýþtým yani serbest bir yeni yetme yada yeni yetmez biz yazar diyelim bana haliyle bu yazýyý da yazarken hiç endiþelenmedim çünkü tarzýmýn bu olduðunu ve bunu da belittiðimi hatýrladým.Ýlerleyen zamanlarda deðiþik konular hakkýnda yazýlar yazmayý düþünüyorum daha cok bilim,ideoloji,felsefe,tarih,politika konularýna deðinmeyi düþünüyorum evet coðu insan için sýkýcý konulardýr bunlar ama benim için deðil o yüzden bencil davranacaðým,gördüðünüz gibi kitleye oynamýyor gibi görunuyorum ama aslýnda pek bilinmese de bilim felsefe...vs belirttiðim kavramlar çoðunluðun ana unsur olduðu dallardýr evet dal derken aklýma geldi ben de umarým dal budak salýp meyve vermeye baþlarým yakýn zamanda..kendim içinde bunlarý söyleyeyim yani nasýlsa herþey serbest,kendi sayfam ya ondan, bi de zaten serbest yazan bir yazarým, e daha ne, istediðimi yazýyorum ben de.Galiba burada bitirsem iyi olucak gibi, nokta koyma zamaný geldi hatta geçti.Her ne kadar serbest yazý yazan bir yazar olsam da bazý kurallara da uymam gerekiyor bunu da belirteyim bundan hareketle baþta kendimin sonra da yeni baþlayan arkadaþlarýn bu yazarlýk sürecini kutlarým.Vakit de geç oldu bu seferlik bu yazýyý da derlemeden yayýnlýyorum.Ne de olsa ilk yazým ve konu da ilk olmasý zaten öylesene bir baþlangýç(öylesine derken cok iddalý bir baþlangýç yapmak istemedim) yani cok ta ciddiye almayayým.ve nokta.

Söyleyeceklerim var!

Bu yazýda yazanlara katýlýyor musunuz? Eklemek istediðiniz bir þey var mý? Katýlmadýðýnýz, beðenmediðiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düþündüðünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazýlarý yorumlayabilmek için üye olmalýsýnýz. Neden mi? Ýnanýyoruz ki, yüreklerini ve düþüncelerini çekinmeden okurlarýna açan yazarlarýmýz, yazýlarý hakkýnda fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloða geçebilmeliler.

Daha önceden kayýt olduysanýz, burayý týklayýn.

ÝzEdebiyat yazarý olarak seçeceðiniz yazýlarý kendi kiþisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluþturmak için burayý týklayýn.

Kenan kimdir?

Bilimsellik ve buna baðlý toplumsal gerçeklik üzerinden geliþen bir bakýþ açýsýna sahip,Uygarlýðýn geliþtirdiði her dalýn kullanýlmasý gerektiði fikrine sahip ve bunlarýn doruk noktasýndan tutularak ele alýnmasý gerektiðini ancak bu þekilde daha iyisinin yakalanabiliceðini tez olarak geliþtiren bir yazar. Yani statükoculuða deðiþim ile direnç göstermenin ve bu deðiþimin eski deðiþimlerden ve eski fikirlerden cok onlardan kopuk olmadan daha yenisi olarak alýnmasý gerektiði anlayýþýnda bir tarz deðiþim delisi ama bilimsel toplumsal yeniden yapýlanma anlayýþýnda yani ideolojik deðiþimin gemiþten de anlaþýldýgý üzere yanýlma payýna sahip oldugu bu yuzden daha kesin olmasý ve daha az hata payýna sahip olmasý fikrinden hareketle bilimsel ideolojik deðiþim taraftarý bir yazar. . .

Etkilendiði Yazarlar:
herkesten bir etkilenme olabilir olumlu yada olumsuz

yazardan son gelenler

| Þiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleþtiri | Ýnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babýali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratýcý Yazarlýk

| Katýlým | Ýletiþim | Yasallýk | Saklýlýk & Gizlilik | Yayýn Ýlkeleri | ÝzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Giriþi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © Kenan, 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.