..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Hiçbir þey insan kadar yükselemez ve alçalamaz. -Hölderlin
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
ÝzEdebiyat - Yazar Portresi - maçakýzý
maçakýzý - hepsi bu yaðmur sonralarý yüzünden!
Site Ýçi Arama:

Ana Sayfa
  ve Bir Gün... (maçakýzý) 24 Ocak 2006 Ýtiraflar 

ve sen hayattan ödünç aldýðýn tüm nefesleri geri vermiþsin. borcunu ödemiþ bir memur gibi huzurlu, boylu boyunca uzanýrken.söyleyemediðin tüm sevgi sözcükleri. ya da açýklamasýný yapmaya hiç cesaret edemediðin katý kararlarn öylece duruyordur yerlerinde.

Yaðmurdan Çýkýp Gelen Adama 2 (maçakýzý) 15 Aralýk 2005 Sevgi ve Aþk 

sen ki... parmaklarýndan dökülen her kelime için ömrümden bir parça verebileceðim

Yaðmurdan Çýkýp Gelen Adama 1 (maçakýzý) 15 Aralýk 2005 Sevgi ve Aþk 

yaðmurdam çýkýp gelen adam tenin tazelik mi kokar? bekle geleceðim kokunu içime doldurmaya

Avuçlarýnda Akdeniz Sýcaklýðý (maçakýzý) 25 Kasým 2005 Yüzleþme 

bir sahil kasabasýndaydý evimiz. duvarlaýnda türkülerin yankýlandýðý, benim karakalemlerimin, senin teoremlerinin barýndýðý küçük köhne evimiz.. içinde kitaplarýmýz vardý. çok kitap... çok sevgi... çok sen.. çok ben... ve en çok biz vardýk.

Gözyaþlarýmýn Adý Ela (maçakýzý) 9 Kasým 2005 Ýtiraflar 

Çok agladým sen yokken. Gözyaslarým aradý ama bulamadý ellerini. Onlar ellerine kavusamadýkça ben daha çok agladým. Ben agladikcça sen kayýp kaldýn.

Ufacýk Bir Güneþ Çocuðu (maçakýzý) 18 Ekim 2005 Aþk ve Romantizm 

yaðmur yaðar belki üzerimize. / ki ben yaðmursuz yaþayamam bilirsin. / sense ufacýk bir güneþ çocuðu...! / / oysa senin ellerin var... / uðruna ölünecek eller onlar! / saçlarýma hiçbir zaman dokunamayacak...

Akordeon (maçakýzý) 12 Ekim 2005 Yaþam 

bir eylül yaðmurunun ardýndan/ / üst ya da alt sokaktan./ / olmadýk huzurlara sürükleyen bir akordeon sesi duyarsýn günün birinde.../ / buralara bir daha hiç uðramayacak bir gezgin çalgýcýdýr dinlediðin.

Sen Bilmesen De, Herþey Sana Yazýldý Bu Defterde! (maçakýzý) 2 Ekim 2005 Ýtiraflar 

sen bilmesen de, sayfalardolusu, herþey sana yazýldý defterde... beni hiç unutamayacaksýn biliyorum. ben ýsrarla unutmaný isteyeceðim, fakat sen unutamayacaksýn. bense ömrüm boyunca bir yara olarak taþýyacaðým seni. gittiðim her yere... yüreðimde bir yer

Gece (maçakýzý) 30 Eylül 2005 Modern 

Aniden ay konuþmaya baþladý. Dedi; “ Evet, aklýndan geçeni yapabilirsin. Korkma! ”. Rüzgar; “Sadece kendini býrakacaksýn. Zor deðil. Sonra bir daha acý çekmek yok, özlem yok. Piþmanlýk, ümitsizlik, hayal kýrýklýðý… Hiç biri yok! &#

Gece (maçakýzý) 29 Eylül 2005 Fantastik 

Aniden ay konuþmaya baþladý. Dedi; “ Evet, aklýndan geçeni yapabilirsin. Korkma! ”. Rüzgar; “Sadece kendini býrakacaksýn. Zor deðil. Sonra bir daha acý çekmek yok, özlem yok. Piþmanlýk, ümitsizlik, hayal kýrýklýðý… Hiç biri yok! &#

yaðmur sonrasýndan toprak kokusu sinmiþ üstüne.
akþam ezaný okunduðunda evlerine çaðrýlan çocuklar gibiydik.
güneþ kar topluyor yalanlarýyla kandýrýlarak büyüdük.
bir eylül yaðmurunun ardýndan,
üst ya da alt sokaktan.
olmadýk huzurlara sürükleyen bir akordeon sesi duyarsýn günün birinde.
buralara bir daha hiç uðramayacak bir gezgin çalgýcýdýr dinlediðin.
bitmesin, gitmesin istersin.
umarsýzca her güzel ve istenildiðini bilen þey gibi yitip gider avuçlarýndan.

| Þiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleþtiri | Ýnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babýali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratýcý Yazarlýk

| Katýlým | Ýletiþim | Yasallýk | Saklýlýk & Gizlilik | Yayýn Ýlkeleri | ÝzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Giriþi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © maçakýzý, 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.

Bu dosyanýn son güncelleme tarihi: 24.04.2024 19:42:04