..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Doðaüstü henüz anlayamadýðýmýz doðal þeylerin adý. -Elbert Hubbard
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
ÝzEdebiyat - Yazar Portresi - Özcan Çeltik
Özcan Çeltik - ÖZCAN SANAT EVÝ
Site Ýçi Arama:

Yazar Tanýtýmý
Orman Yük.Müh, ressam, öykü hayraný ve deneyicisiyim

Yazýsýnýn Özellikleri
Bulunduðum ortamý gözlüyor, her ayrýntýyý ýskalamadan yaþýyor ve olaylarý ya da esinlerini öyküleþtirirken okuyan öykünün içine girsin için, olayý sanal da olsa izlesin, o aný birlikte yaþasýn çabasýyla yazýyorum.

Edebi Etkiler
M.Þevket Esendal, Sait Faik...

Benzer Yazarlar
''Ben þuna benzerim'' demek o kiþiyi aþaðýlamak ta olabilir. En iyisi yazýlarýmýn kimlerinkine benzediði kanýsýný okuyanlarýn yorumlarýndan edinelim.

Özgeçmiþ
1949 yýlýnda Antalya'da doðup, liseye kadar orada okuduktan sonra, Ýstanbul Pendik Lisesi ve Ýstanbul Orman Fakültesi'ni bitirdim.
Anadolu'nun birçok ilinde kamu görevi yaptým, halen de yapmaktayým.
1995 yýlýndan itibaren yaptýðým resimleri tablolaþtýrmaya baþladým, tarzýmý oluþturdum, Antalya'da karma sergilere ve Uluslararasý Resim festivallerine katýldým, festivallerin en çok tablosu alýnan ressamý oldum. Kendi yarattýðým boya türüm ve altlýðým ile insan bedeninin haritalaþtýrýlmýþ hali olan figürlerim tablolarýmýn özgünlüðüdür.

Bulunduðu Yer
Antalya

Olaylarý, baðýmlý TV lerin magazin proðramlarýndan ya da magazinleþen haber bültenlerinden öðrenmeye öylesine alýþtý ki insanlarýmýz, okumaktan vazgeçtiler. Haydi, güzel þeyler yazalým ülkenin her bir köþesinden, gerçek yaþananlarý ya da yaþanabilecekleri okusunlar.

| Þiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleþtiri | Ýnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babýali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratýcý Yazarlýk

| Katýlým | Ýletiþim | Yasallýk | Saklýlýk & Gizlilik | Yayýn Ýlkeleri | ÝzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Giriþi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © Özcan Çeltik, 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.

Bu dosyanýn son güncelleme tarihi: 18.05.2024 13:45:53