..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Dünyada birbirinin eþi ne iki görüþ vardýr, ne iki saç kýlý, ne de iki tohum. -Montaigne
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Yazar Kütüphaneleri

Þu Anda Ne Yazýyorsunuz?
Ýnternet ve Yazarlýk
Yazarlýk Kaynaklarý
Yazma Süreci
Ýlk Roman
Kitap Yayýnlatmak
Yeni Bir Dünya Düþlemek
Niçin Yazýyorum?
Yazarlar Hakkýnda Her Þey
Ben Bir Yazarým!
Þu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm baþlýklar  

Arama Motoru

ÝzEdebiyat > Þiir > Modern > Hüseyin BULDUK

14 Temmuz 2012
Hiç Uðruna Yaþam  
'' Hüseyin BULDUK ''

Hüseyin BULDUK

:AEJD:
HÝÇ UÐRUNA YAÞAM

Hiç`lik dünyamda oluþan eksikliði nasýl artýya dönüþtüreceðim ?

Müsadenizle sessizliðimi bozup yine kendi kendime konuþacaðým, kendimi kendimden gizleyip kimseye göstermeyeceðim...

O ' kadar çok konuþmak istiyorum ki suskunluðumla belli ediyorum, her gün ettiðim dualarýmý yemin etmeme raðmen korkusuzca bozuyorum !
Yalnýzým ve yalnýzlýðýmda sessizliðimi istiyorum, hiç tanýmadýðým birini ararcasýna kayboldum.
Neden kendimi kandýrýyorum , o hala varmýþ gibi davranýyorum.
Ýþkenceye gerek kalmamýþtý adýný baþkalarýndan duymam kimsesizlik gibi.

Hayat; bugün aldýðým nefese hamd ediyorum çünkü seni bir kez daha özleyebilme duygusunu tattýrýyor.
Uzaðýnda olup .. göremiyorsan, dokunamýyorsan veya gözlerinin içine bakýpta seni seviyorum diyemiyorsam.. sen benim için bu hayatta tek olan ikincisi olamayacak en güzel þeysin.
Sevdam korku deðil ! aþkýnla yalnýz kaldýkça ölüme açýkýyorum.
Bildiðim ve senin anlayamadýðýn durum; beni kimsenin anlamadýðý dilde, seni seviyorum.

Zifiri karanlýðýn çocukluk korkusuyla aðlýyorum !
Kimsesizlik ; kim olduðunu bilmeden yaþamak olmamalý.
Yoruldum vakit geldi senden uzaklaþýyorum..
Uzaðýmý yakýn etmek ne zülüm ki kendimi kaybediyorum,
Nalettir hayat sürgün eder yalnýzlýðýn ucubesine !

Ýnsanýn sevdiðinden en uzaklaþtýðý yer; yalnýzlýktýr.. Oysa ben sensiz uyuduðum gecelerde, seni rüyamda gördüðümde; sýrf rüyam bitmesin seni daha çok göreyim diye uyanmamayý deðil, yanýnda uyuyacaðým gecelerde seni daha çok göreyim diye sýk sýk uyanmayý istiyorum.
Seni niçin düþündüðü bilmeden sevip ve seni bahane edip ölümü sevdim !
Ne zavallý biriyim seni düþünerek zamaný durduracaðýmý zannetmek.

En iyiside ne biliyormusun seni düþünüp kendimi hatýrlamak, kim olduðumu bilmek !
Fakir kaldým sensiz bir hayatýn sessizliðine ..
Daha da kendi kendime konuþmak istemiyorum, hayatýn' a hayýrlý olsun deyip kendimi susturmak istiyorum.
Ýmkansýz denilenleri denedim , o yüzden zor olanlar basit' te kaldý ( n ) .

'' Ölüm kapýma geldiðinde, ona sedece hoþgeldin diyeceðim. ''

'' Hüseyin BULDUK '' 07. 07. 2012 ` Cumartesi `

(c) Bu þiirin her türlü telif hakký þairin kendisine ve / veya temsilcilerine aittir.

Söyleyeceklerim var!

Bu yazýda yazanlara katýlýyor musunuz? Eklemek istediðiniz bir þey var mý? Katýlmadýðýnýz, beðenmediðiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düþündüðünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazýlarý yorumlayabilmek için üye olmalýsýnýz. Neden mi? Ýnanýyoruz ki, yüreklerini ve düþüncelerini çekinmeden okurlarýna açan yazarlarýmýz, yazýlarý hakkýnda fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloða geçebilmeliler.

Daha önceden kayýt olduysanýz, burayý týklayýn.

ÝzEdebiyat yazarý olarak seçeceðiniz yazýlarý kendi kiþisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluþturmak için burayý týklayýn.

Yazarýn modern kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
Piskolojik Etkeni; Ayrýlýk.

Yazarýn þiir ana kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
Bir Kadýnýn Giden Erkeðine Sitemi (Ýkincisi )
Ski Sevgiliye Gönderilemeyen Son Mektup! (Ýkincisi )
Eski Sevgiliye Gönderilemeyen Son Mektup!
Bir Kadýnýn Giden Erkeðine Sitemi
'' Ýlk '' Þiirim Sensin.
Yaþanmýþ
Kopardýðýn Sayfalarda Olsaydým.
Neredeysen Oradayým
Bana En Yabancý Kiþi Benim.
Bir Gün Sonra '' Bitti ''

Hüseyin BULDUK kimdir?

Biz bir zamanlara ait felsefeye ile yürümüyoruz ki; düþelim düþeceðimiz yerlerde bile arkamazdan deðil . . yanýmýz da ölüm le selamlaþan dostluklar edindik. Biz ki unutulmayacaklarýn felsefesi ile doðru adým attýk`tan sonra yýkýlmamýz zor ihtimal. . '' Hüseyin BULDUK ''

yazardan son gelenler

| Þiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleþtiri | Ýnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babýali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratýcý Yazarlýk

| Katýlým | Ýletiþim | Yasallýk | Saklýlýk & Gizlilik | Yayýn Ýlkeleri | ÝzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Giriþi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © Hüseyin BULDUK, 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.