..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Bildiðim tek þey, ben bir Marksist deðilim. -Karl Marx
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Yazar Kütüphaneleri

Þu Anda Ne Yazýyorsunuz?
Ýnternet ve Yazarlýk
Yazarlýk Kaynaklarý
Yazma Süreci
Ýlk Roman
Kitap Yayýnlatmak
Yeni Bir Dünya Düþlemek
Niçin Yazýyorum?
Yazarlar Hakkýnda Her Þey
Ben Bir Yazarým!
Þu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm baþlýklar  

Arama Motoru

ÝzEdebiyat > Roman > 1. Bölüm > Nidanur Küçük

16 Nisan 2013
Çaresizliðim Kuþ Olmuþ Uçuyor  
Nidanur Küçük
sabah umuttu,yeni bir baþlangýçtý,her þeyin hayýrlýsýydý

:ACHB:
soðuðu sýrtýmda hissediyordum ensemden aþaðýya doðru süzülmeye baþladý ürperiþim..yorulmuþtum yürüyecek halimde yoktu üstelik ama bir güç beni ayakta tutuyordu adýmlarým için bana destek oluyordu..
Az önce kavga ettiðim kimdi baðrýþ çaðýrýþ evini terk ettiðim? yýllarýmý verdiðim adam bana kapýdan çýkarken ayaklarýný orta sehpadan kaldýrma tenezzülünü bile gösteremedi..dýþ kapýdan aldým hýrsýmý sanki büyük bir þey baþarmýþ gibi hýzlýca kapattým tüm yaþadýklarýmý o kapýyla beraber..yalan deðil bekledim az bi umut gelir arkamdan diye hadi onu býrak pencereden bak be adam..
sokakta tek tük insanlar vardý ve ben fark etmeden onlar fark etmiþti göz yaþlarýmý..kendimden baþkasýný umursayacak halim yoktu ne düþünürlerse düþünsünlerdi. içimde çýðlýk atan birileri var ve bunu durduramamak en acýtaný..midem yanýyor halbuki dün acý filan da yememiþtik malum o çok severdi pilavda bile baharat isterdi..bunlarla boðuþurken ev kapýsýna gelmiþim..
Sað olsun evde Sevim vardý olmasýna da erken uyuma huyunu bu yaþýna kadar aþamamýþtý..gerçi nereden bilsin ki kýz onunla kavga edip bu saatte kendi evime paþa paþa geri döneceðimi.lambalarýmýz sönüktü kýsaca..zile uzun uzun bastým ama öyle bir dalar ki sanarsýn bu kýz yýllardýr uyumamýþ bunun dýþýnda severim masum temiz kýzdýr..
Neden aklýma Sevimi aramak gelmemiþti ki bilirim o telefonsuz bir hayat geçiremezdi tahmin ettiðim gibi zili on dakikadýr duymayan arkadaþým telefonu ikinci çalýþýnda açmýþtý..merdivenleri iç sancýmla beraber tek tek çýkýyorduk..pijamalarý ve pofuduk terlikleriyle baktý þirin arkadaþým ama belliydi anlatýp uykusunu bölmemi istemiyordu bende üstelemedim ve sessizce odama geçtim..
evet her þey býraktýðým gibiydi arada Sevim girip havalandýrmýþ odayý pencereyi kapattým ve deðiþen tek þey olan çoðulluðumla beraber yalnýz kalmýþtým.. telefonumu komidine koyup kýyafetlerimi deðiþtirmeden çektim yorganý üstüme yorgundum zaten düþüncelerimin beynimi de yormasýný istemedim sýmsýký kapattým gözlerimi..
sabah umuttu,yeni bir baþlangýçtý,herþeyin hayýrlýsýydý...

Söyleyeceklerim var!

Bu yazýda yazanlara katýlýyor musunuz? Eklemek istediðiniz bir þey var mý? Katýlmadýðýnýz, beðenmediðiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düþündüðünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazýlarý yorumlayabilmek için üye olmalýsýnýz. Neden mi? Ýnanýyoruz ki, yüreklerini ve düþüncelerini çekinmeden okurlarýna açan yazarlarýmýz, yazýlarý hakkýnda fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloða geçebilmeliler.

Daha önceden kayýt olduysanýz, burayý týklayýn.

ÝzEdebiyat yazarý olarak seçeceðiniz yazýlarý kendi kiþisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluþturmak için burayý týklayýn.

Yazarýn roman ana kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
Çaresizliðim Kuþ Olmuþ Uçuyor

Yazarýn diðer ana kümelerde yazmýþ olduðu yazýlar...
Ne Saç, Ne His [Þiir]
Yine Sana Geldim [Þiir]
Kalbinde Oku... [Þiir]
Selam Sen [Þiir]
Bilirdim Güneþ Çözecekti Hepsini [Deneme]
Hiç Bitmesindi. [Deneme]
Hayatýn Çeliþkileri [Deneme]
Çok Zaman Oldu [Deneme]

Nidanur Küçük kimdir?

parlak güneþe karþý içinde kýrýk camlar saklayan ve o güneþe umut fýsýldayan narin.

yazardan son gelenler

yazarýn kütüphaneleri

| Þiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleþtiri | Ýnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babýali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratýcý Yazarlýk

| Katýlým | Ýletiþim | Yasallýk | Saklýlýk & Gizlilik | Yayýn Ýlkeleri | ÝzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Giriþi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © Nidanur Küçük, 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.