..E-posta: ifre:
zEdebiyat'a Üye Ol
Ska Sorulanlar
ifrenizi mi unuttunuz?..
Bir insan bir kaplan ldrmek istediinde buna spor diyor, kaplan onu ldrmek istediinde buna vahet diyor. -Bernard Shaw
iir
yk
roman
deneme
eletiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
yelik
Yazar Katlm
Yazar Ktphaneleri

u Anda Ne Yazyorsunuz?
nternet ve Yazarlk
Yazarlk Kaynaklar
Yazma Sreci
lk Roman
Kitap Yaynlatmak
Yeni Bir Dnya Dlemek
Niin Yazyorum?
Yazarlar Hakknda Her ey
Ben Bir Yazarm!
u An Ne Okuyorsunuz?
Tm balklar  

Arama Motoru

zEdebiyat > Deneme > Yzleme > Nilfer Magriso

11 Mays 2003
Kalplar Trkiyesi  
Uyansak m???

Nilfer Magriso

Konuuyoruz, yazyoruz; karlnda onaylanp vgler alp rahatlyoruz.

:BAEJ:
Konuuyoruz, yazyoruz; karlnda onaylanp vgler alp rahatlyoruz. Peki sonra ne yapyoruz. Koca bir hi. Diyeceksiniz ki \'eee sen de yazyorsun\'. Evet ben de tm insanlarn doasnda olan ego tatmini istei ierisinde yazyorum bu yazy.

nsan, gerekte neyi neden yptn kendine itiraf edebildii, kendi ile duvara arparcasna yzleebildii zaman daha bir ete, kemie brnp daha havada kalmayan konumalar yapabilir ve yazlar karabilir.

rnein, u sralar; geri gelmi gemi tm zamanlarda zerinde fikir yrtmekten holanlan lkemiz ve insanlarmz mevzusu var ki mthi doyurucudur egolar iin. Konutuka herey hallolmu daha da kts bu hususta biz de bir eyler yapmz, bir faydamz olmu gibi rahat hissederiz kendimizi.

Toplum yozlam, zengin magandalar heryeri istila etmi, AKP kadrolayormu, genlik markalam, ama arz-talep meselesiymi, isteniyormu da o yzden sunuluyormu. Evet bunlarn hepsini zaten biliyoruz, fakat bu konular her tarttmzda sanki yeni bir eylermi gibi couyor, onaylyor ve tm heyecanmzla alk tutuyoruz. Peki sonra???

Sonrasn sanrm ncesi belirliyor. Yani bunlar temcit pilav gibi tartp, onaylatp durmaktansa harekete geebilmeyi, neler yapabilirizi bulmak istiyorum ve sizi zme davet ediyorum, zmlerimizi paylamak, bir adm sonrasn da atmak iin yeterince enerjimiz olduuna eminim.

nk bu gne kadar tartp, onaylayarak yeterince dinlendik gibi geliyor. Ksr evrelerin zerimizde brakt nefret naralarn bir yana brakarak, toplumun geri kalann gz nne alarak bireylere balamakta fayda var sanrm. rnekleri de yok deil aslnda. ou SSK hastanelerinde grev alan Mavi Melekler (gnll alyorlar), Eitim Gnlllerinin yaptklar vs.. Biz bu ekilde oalmalyz ite, aypladklarmzn olmamas iin, bizden sonrakiler iin.

Syleyeceklerim var!

Bu yazda yazanlara katlyor musunuz? Eklemek istediiniz bir ey var m? Katlmadnz, beenmediiniz ya da dzeltilmesi gerekiyor diye dndnz bilgiler mi ieriyor?

Yazlar yorumlayabilmek iin ye olmalsnz. Neden mi? nanyoruz ki, yreklerini ve dncelerini ekinmeden okurlarna aan yazarlarmz, yazlar hakknda fikir yrtenlerle istediklerinde diyaloa geebilmeliler.

Daha nceden kayt olduysanz, buray tklayn.

zEdebiyat yazar olarak seeceiniz yazlar kendi kiisel ktphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi ktphanenizi oluturmak iin buray tklayn.

Yazarn deneme ana kmesinde bulunan dier yazlar...
Yaam Mucizedir
Geldii Gibi
Bir Kr Masal

Yazarn dier ana kmelerde yazm olduu yazlar...
Km [iir]
Kekelerimde Yoksun [iir]
Savam [iir]
Vazgeemediim [iir]
Ruh G [iir]
Aynur'a [iir]
Gitmek [iir]
Kaybolular [iir]
Bir Daha ki Bahara... [iir]
Tutun [iir]

Nilfer Magriso kimdir?

Yazarak nefes alabiliyor, yreimi yeni duyarllklara amak iin yazyla boaltyorum ve artk sizlerle paylamann zamannn geldiini dnyorum. Baz szler sadece yazmak iindir.

Etkilendii Yazarlar:
Thomas Mann, Albert Camus, J. Paul Sartre, Orhan Pamuk, Mehmet Erolu, Erhan Bener

yazardan son gelenler

bu yaznn yer ald
ktphaneler

yazarn ktphaneleri

| iir | yk | Roman | Deneme | Eletiri | nceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babali Ktphanesi | Yazar Ktphaneleri | Yaratc Yazarlk

| Katlm | letiim | Yasallk | Sakllk & Gizlilik | Yayn lkeleri | zEdebiyat? | SSS | Knye | ye Girii |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

zEdebiyat bir zlenim Yapm sitesidir. zlenim Yapm, 2024 | Nilfer Magriso, 2024
zEdebiyat'da yaynlanan btn yazlar, telif haklar yasalarnca korunmaktadr. Tm yazarlarnn ya da telif hakk sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadr. Yazarlarn ya da telif hakk sahiplerinin izni olmakszn sitede yer alan metinlerin -ksa alnt ve tantmlar dnda- herhangi bir biimde baslmas/yaynlanmas kesinlikle yasaktr.
Ayrntl bilgi icin Yasallk blmne bkz.