..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Bir deliyle baþederken, yapýlacak en mantýklý þey normal rolü yapmak. -Herman Hesse
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Yazar Kütüphaneleri

Þu Anda Ne Yazýyorsunuz?
Ýnternet ve Yazarlýk
Yazarlýk Kaynaklarý
Yazma Süreci
Ýlk Roman
Kitap Yayýnlatmak
Yeni Bir Dünya Düþlemek
Niçin Yazýyorum?
Yazarlar Hakkýnda Her Þey
Ben Bir Yazarým!
Þu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm baþlýklar  

Arama Motoru

ÝzEdebiyat > Þiir > Öyküsel > Mümtaz Beðen

16 Aralýk 2003
Belki  
Mümtaz Beðen

:AFFG:
 Belki çocukluðundu, masumluðundu sende kendimi bulduðum,
Belki de bir çaðlayan gibi, gürül gürül akan, yüreðindi avunduðum…

Belki yoðrulduðun toprak ve harman zamaný, tarlada deste toplarken alnýnýn terini koluna silmendi,
Belki de çalýþmak nedir? Ekmeðin helali nasýl kazanýlýr? Küçük yaþlardan beri bilmendi…

Belki köyünün ýssýz dað baþlarýnda,  yaprak hýþýrtýlarý eþliðinde, yavru ceylanlar gibi sekmendi,
Belki de yaþýna bakmadan, ipin ucuna baðlanmýþ, koca bir yað tenekesiyle, evin önündeki kuyudan su çekmendi…

Belki gittiðin okul, oturduðun sýra, yazdýðýn kara tahta, oyun oynadýðýn bahçe,
Belki de hiç söyledim mi bilmiyorum ama, konuþurken kullandýðýn lehçe…

Belki okuduðun bir kitaptý, sarý yapraklarýnýn arasýna gömüldüðün,
Belki de bir cümleydi, hazine bulmuþçasýna, üzerine uzun uzun düþündüðün…

Belki yazdýðýn bir þiirdi ya da çocukluk hayallerinden bahsettiðin bir yazý,
Belki de sendeki sýcaklýðý hissetmeme neden, geçen yýl ki Þubat’ýn o dayanýlmaz ayazý…

Belki evinden çýkarken selamlaþtýðýn komþun, þakalaþtýðýn afacan çocuk,
Belki de yetiþme telaþýyla koþuþun ve bir yandan da üþümemek için sýmsýký sarýndýðýn, koyu mavi gocuk…

Belki her ilk baharda, dallarýndan fýþkýran bereketten nasibini almak için dibinde eðlendiðin çýnar,
Belki de sere serpe uzandýðýn çimende, her defasýnda hayali gözlerinde canlanan, köyündeki seksenlik ihtiyar…

Belki ta ciðerlerimde hissettiðim, derinden derine alýp verdiðin nefes,
Belki de duyduðum ilk gün, büyüsüne kapýldýðým bir ses…

Belki gözlerinden aktýðýný gördüðüm ve dalýnca suyunda serinlediðim nehir,
Belki de, sokaklarýný arþýnladýðýn, caddelerinde gezindiðin, yaþadýðýn þehir…

Belki tüm zeka oyunlarýnda olduðu gibi, satrançta da hep kazanmana raðmen,  tavla oynarken üst üste attýðýn yekti,
Belki de, ne yani, olamaz mý sanki?..  Soluduðun hava beni sana çekti!..

Mümtaz Beðen

Söyleyeceklerim var!

Bu yazýda yazanlara katýlýyor musunuz? Eklemek istediðiniz bir þey var mý? Katýlmadýðýnýz, beðenmediðiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düþündüðünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazýlarý yorumlayabilmek için üye olmalýsýnýz. Neden mi? Ýnanýyoruz ki, yüreklerini ve düþüncelerini çekinmeden okurlarýna açan yazarlarýmýz, yazýlarý hakkýnda fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloða geçebilmeliler.

Daha önceden kayýt olduysanýz, burayý týklayýn.

ÝzEdebiyat yazarý olarak seçeceðiniz yazýlarý kendi kiþisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluþturmak için burayý týklayýn.

Yazarýn öyküsel kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
Yýllar Sonra Bir Gün
Biliyoruz

Yazarýn þiir ana kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
Olur mu?
Bir 14 Þubat Þiiri
Ben'im
Deyin ki...
Bana Düþmüþ
El Beni
Sevmek
Sana Kavuþmak
Gitti
Var mýsýn?

Yazarýn diðer ana kümelerde yazmýþ olduðu yazýlar...
Huzur ve Mutluluk [Deneme]
Adamlar [Deneme]
Ömür Dediðin [Deneme]
Güzellik Nerde, Akýl Nerde?.. [Deneme]
Gün Deyince... [Deneme]
Sen ve Ben [Deneme]
Ölmeden Ölmek [Deneme]
Ýki Ahlak [Deneme]
Farkýnda Olmak [Deneme]
Gün ve Biz [Deneme]

Mümtaz Beðen kimdir?

GÂYE Ne þöhret peþindeyim, ne þan ne de bir pâye, Gerçek olan yalnýz þu; gerisi hep hikâye, Ölesiye sevmek ve sevilmek var ya hani, Budur dünyada benim için en büyük gâye!. . Mümtaz Beðen

Etkilendiði Yazarlar:
A.Karakoç - Cemal Safi- Bekir Sýtký Erdoðan

yazardan son gelenler

| Þiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleþtiri | Ýnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babýali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratýcý Yazarlýk

| Katýlým | Ýletiþim | Yasallýk | Saklýlýk & Gizlilik | Yayýn Ýlkeleri | ÝzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Giriþi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © Mümtaz Beðen, 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.