..E-posta: ifre:
zEdebiyat'a Üye Ol
Ska Sorulanlar
ifrenizi mi unuttunuz?..
"Bana ev hikayesinden sz amayn. Artk benim oraya gideceim yok!" Fuzuli, Leyla ile Mecnun
iir
yk
roman
deneme
eletiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
yelik
Yazar Katlm
Yazar Ktphaneleri

u Anda Ne Yazyorsunuz?
nternet ve Yazarlk
Yazarlk Kaynaklar
Yazma Sreci
lk Roman
Kitap Yaynlatmak
Yeni Bir Dnya Dlemek
Niin Yazyorum?
Yazarlar Hakknda Her ey
Ben Bir Yazarm!
u An Ne Okuyorsunuz?
Tm balklar  

Arama Motoru

zEdebiyat > Deneme > likiler > ismail sargene

7 Austos 2006
mkanszlnza erh Dyorum  
ismail sargene
Gzlerin annene, ellerin benim ellerime benzemeliydi..Gzlerine baktmda kelebekler kanatlanmalyd pencerelerimden. Aladnda, yreime haner inmeliydi km. lk szcn baba olmalyd ki annene nispet yapaym. Ah glm, ah hazanm..Gelmeyeceksin ite. Ellerimin arasna kk bedenini alp kanmdan, canmdan olan seni delicesine pmeyeceim. Off ne olur sorma nedenlerini, dilim lal. Sorma Elifim, sorma incitanem..Dilimde hasret trkleri, yreimde imkanszln..

:CHAI:
Hasretin yreimi deliyor km lakin kavumalara erh koyuyorum..nk ..................."

Hi domayacak canm kzm. Karanla srtm dayayp kllenmi hasretine mektup yazyorum. Dn gece yalnzln glgesine hasreti serip seni ve anneni dndm. Sen, annen ve ben...Yreimin iki can. Gzlerinde Cenneti grdm iki nefes. Kelimeleri duvarlarda dvp gzyalarna sndm ite. mkanszln iinde " sizi " aradm durdum.

" Erkek adamn erkek olu olur " szne inat kzm olmalyd benim. Sen olmalydn Elifim olmalyd. Gzlerin annene, ellerin benim ellerime benzemeliydi..Gzlerine baktmda kelebekler kanatlanmalyd pencerelerimden. Aladnda, yreime haner inmeliydi km. lk szcn baba olmalyd ki annene nispet yapaym. Ah glm, ah hazanm..Gelmeyeceksin ite. Ellerimin arasna kk bedenini alp kanmdan, canmdan olan seni delicesine pmeyeceim. Off ne olur sorma nedenlerini, dilim lal. Sorma Elifim, sorma incitanem..Dilimde hasret trkleri, yreimde imkanszln..

Bir gelseydin benim kcklmde uyuduum tahta beikte uyuyacaktn .Ne olur zlme hemen sadece bir gn yatacaktn. Sonra en gzelinde en yumuacanda uyutacaktk seni..Gece yars alamalarna ilk ben uyanmalydm km. Uykularm darmadan olsun yeter ki sen by Elifim. Seninle emekleyip senin oyuncaklarnla oynamalydm koca adamlma inat. Seninle cocuk olup seninle bymeliydim ben. Her i dnn kucama seni alp tm yorgunluu senin gzlerinde unutmak, senin yannda hayat solumak. Ah ne gzel olurdu Elifim. Ninniler renir, kulana fsldardm. Huysuzluk yapsan bile binbir masallara gtrp uykuya brakrdm seni.

Byyp uzun salarn olmalyd senin. Islak salarn ben rmeliydim. Uykun kandnda avazn kt kadar barp ryalarm hancerlenmeliydin. Seninle cocuk olup seninle bymeliydim kcgm.Off hasretin tek kelime ama yokluun suskunlua gebe km..

Gelmeyeceksin biliyorum. Hibir zaman Elifim diye sarlamayacam sana. mz hibir zaman bir araya gelmeyeceiz km. Hasretin, yreimi kanatsa da bu kavumaya erh dyorum kzm..nk.......

" Yoksunuz ite.
Drt duvar yalnzl var gzlerimde..
Yreimde ise hasretin kanayan cmleleri..
mkanszln glgesinde,
Gzyalarm snp
kinizi hayal ediyorum.
Bir yanda canm,
Bir yanda kzm.

imde kanayan hasreti
Hangi kelime anlatr ki ?
Hangi dua sizi bana yaknlar ki ?
Biliyorum, uzaksnz bana.
imdi ehrimin tm klarn sndrp
Gzlerinizde aydnlanmaya geliyorum.
Ve kelimeleri hasretinizde ldrp
Cennetin en gzel kesinde
Size sarlmaya geliyorum..."

" Nefes aldm canmsnz..Hayata tutunduum kanmsnz..Hayallerime cicek tayan imkanszlmsnz..."

zledim sizi...

7 Austos 2006

.Eletiriler & Yorumlar

:: Gzel..icten..akici..
Gnderen: Kbra Can / , Almanya
12 Austos 2010
t

:: lk kez
Gnderen: levent saral / stanbul/Trkiye
14 Austos 2006
Sanrm birka gndr iinde dolatm bir yaz..kenarn kesini kurcalayp, kaldrp kelimelerin altn..sakl bireyleri bulma drtm bu gece bkt benden..hep baa dnp, anlama, alglama istei belkide bu satrlarn iimde kopard frtnadr..es geemedim nk her akam dme uzun ince sal bir kk kz ba koyar!!..sevgilerimle smail / retken olur kalemin her daim inallah..

Syleyeceklerim var!

Bu yazda yazanlara katlyor musunuz? Eklemek istediiniz bir ey var m? Katlmadnz, beenmediiniz ya da dzeltilmesi gerekiyor diye dndnz bilgiler mi ieriyor?

Yazlar yorumlayabilmek iin ye olmalsnz. Neden mi? nanyoruz ki, yreklerini ve dncelerini ekinmeden okurlarna aan yazarlarmz, yazlar hakknda fikir yrtenlerle istediklerinde diyaloa geebilmeliler.

Daha nceden kayt olduysanz, buray tklayn.

zEdebiyat yazar olarak seeceiniz yazlar kendi kiisel ktphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi ktphanenizi oluturmak iin buray tklayn.

Yazarn likiler kmesinde bulunan dier yazlar...
Hasretinle ptm Yokluunu
Yokluunun Yoksuluyum / Dmesin Mavi Bilyelerim
Km
Gidiyorum
Canm Elifime Kavutum

Yazarn deneme ana kmesinde bulunan dier yazlar...
Bedelini "" Yreimle "" dediim En Masum Gnahndm
Gzm Kapadm / Yakala Beni Ey Ak!
zlediim Kadar Sensin / Sevdiim Kadar Bensin
Ayyuka kmken Kekemeliim / Bir Bak Yrr Sol Yanma
Gzlerinin Kylarnda Bymek ylece
Her Gln Dua Olur Yalnzlma
Bir Dua Asl Kald Dudaklarmn ki Yakasnda
Sen Geldin / Bildiim Hereyi Unuttum
Ben Sana Mecburum Sen mkanszla!
Demlenmi Yalnzln Yudumluyorum

Yazarn dier ana kmelerde yazm olduu yazlar...
Yokluunu ptm [iir]
Hasretinle Yayorum [iir]
Kyamam Sana [iir]
Severken Unutmay renemedim [iir]
mkanszln Sevdim [iir]
Nerden Bileceksin ki [iir]
Gllerim Yansn Avularnda [iir]
Gzlerine Sakladm Cenneti [iir]
Hi Yamur r M Anne? [iir]
Unutmak lmekti [iir]

ismail sargene kimdir?

Bir anahtar deliinin ardna gizlenmi Cenneti, gzlerinin ovalarna seren kelimelerimi arayacaksn yorgun katlarn suskun nefeslerinde. Bulutsuz dlerin , yldzsz gecelerin ardnda taklp rzgarlar avularnda plak denizleri senin gzlerin iin yaktm satrlarm zleyeceksin. En ok yreine dokunduum " yreimi " zleyeceksin. Yreini yldzlara yaslayp zlemi demleyeceksin gecenin karanlk aydanlklarnda. . Hasretim byyecek damarlarnda, duvarlar dilini yutmucasna suskunluun maskesini giyinecek. Beni arayacaksn bensiz cmlelerin sen kokan satrlarnda. Bir sigara daha yakacaksn dumann dalarn yksek yamalarna yolladn. Kesmeyecek bir daha. Kllklerde ldrdgn sigara izmaritlerinle snmeyecek hasretim. . Seni imdiden zlediim gibi sende " beni " zleyeceksin. . Her dokunuumda salarna gelincikleri seren ellerimin kcklgn arayacaksn avu ilerinde. Temmuz gecesi sebebsizce tnde titreyen tenine gzlerimi sermemi dileyeceksin. Hasreti kanatp zleyeceksin. . Belki de en ok parmak ularnn mlne gzyalarm atelere rehin verdiim gzbebeklerimi zleyeceksin.

Etkilendii Yazarlar:
Aclarmn arasnda kalm yetim dlerim beni anlatmaya yetiyor

yazardan son gelenler

bu yaznn yer ald
ktphaneler

yazarn ktphaneleri

| iir | yk | Roman | Deneme | Eletiri | nceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babali Ktphanesi | Yazar Ktphaneleri | Yaratc Yazarlk

| Katlm | letiim | Yasallk | Sakllk & Gizlilik | Yayn lkeleri | zEdebiyat? | SSS | Knye | ye Girii |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

zEdebiyat bir zlenim Yapm sitesidir. zlenim Yapm, 2024 | ismail sargene, 2024
zEdebiyat'da yaynlanan btn yazlar, telif haklar yasalarnca korunmaktadr. Tm yazarlarnn ya da telif hakk sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadr. Yazarlarn ya da telif hakk sahiplerinin izni olmakszn sitede yer alan metinlerin -ksa alnt ve tantmlar dnda- herhangi bir biimde baslmas/yaynlanmas kesinlikle yasaktr.
Ayrntl bilgi icin Yasallk blmne bkz.