..E-posta: ifre:
zEdebiyat'a Üye Ol
Ska Sorulanlar
ifrenizi mi unuttunuz?..
nsanlar yalnzca yaamn amacnn mutluluk olmadn dnmeye balaynca, mutlulua ulaabilir. -George Orwell
iir
yk
roman
deneme
eletiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
yelik
Yazar Katlm
Yazar Ktphaneleri

u Anda Ne Yazyorsunuz?
nternet ve Yazarlk
Yazarlk Kaynaklar
Yazma Sreci
lk Roman
Kitap Yaynlatmak
Yeni Bir Dnya Dlemek
Niin Yazyorum?
Yazarlar Hakknda Her ey
Ben Bir Yazarm!
u An Ne Okuyorsunuz?
Tm balklar  

Arama Motoru

zEdebiyat > yk > Didaktik > Zeliha Gkkan

15 Ekim 2007
Yldz (Dokunduum Hayatlar) - 2 -  
Yine seyir halindeyiz. Zaman zaman gri bulutlar gr alanmz kapasa da bulunduumuz boyuttan yine milyonlarca hayat kapsama alanmzda.

Zeliha Gkkan

Penceresi ak, perdesi yar aralk bir apartman dairesinin giri katnda oturan otuzlarna yakn bir adama dokunuyorum bu sefer.

:CCHG:
Yine seyir halindeyiz. Zaman zaman gri bulutlar gr alanmz kapasa da bulunduumuz boyuttan yine milyonlarca hayat kapsama alanmzda. Penceresi ak, perdesi yar aralk bir apartman dairesinin giri katnda oturan otuzlarna yakn bir adama dokunuyorum bu sefer.
Dorusu gen adam sevdiini dleyip hayallere dalarak nce o bana dokunmutu, sevdiiyle
bende bulumak istercesine. Ulaamad ama yreinde bulutuu sevdasn derinden zlyordu. Yeni tayin olduu bu kk kasabaya geleli drt ay olmutu. Bir gn bile grmeden duramad sevdasnn yzn grmeyeli geen aylar ona yzyl gibi geliyordu.
Esmer yz duyduu zlemin hznyle solgundu ama gzleri akn ltlar ile umut doluydu.
Kasaba hayatnda bekar evinde kendine ait bir dzen kurmutu. Bir sre sonra yreini paylat sevdasyla hayatn da paylamak istiyordu. Sevdiine bir kere evlenmek istediinden bahsetmiti ama kz henz hazr olmadn syleyip konuyu kapatmt. Ne zaman hazr olursa o zamana kadar onu sabrla beklemeye sz vermiti. Evlilik teklifinin stnden iki yl gemesine, aklarnn her geen gn artarak iddetlenmesine ramen evlenme konusu bir daha konuulmamt. Bylesine severken, zlerken, hayatnn tm hcrelerine giren sevgiliden baka bir ey dnmezken ylesine uzak kalmak yreini burkuyor, cann actyordu. Onu kaybetmekten ok korkuyordu. Hayr cevabn duymamak iin yeniden evlenme teklif etmekten kanyordu, mrnn sonuna kadar bu ekilde halinden honut bekleyebilirdi.
Ayn seviyede e zamanl enerji aldm, gen adamn yaad kasabaya yedi saat uzak bir mesafede bahedeki sedire uzanm kumral bir gen kz da sevdiiyle bende buluuyor. imdi onun yan banda olup, gzleriyle gzlerine dokunmak iin hayatn feda edebilirdi. Ama yapamazd. Sevdasnn hayatna girmeye hakk yoktu. Gen adamla tanmasndan bir sre sonra yakaland hastalk her geen gn gzel bedenini lme bir adm daha yaklatryordu.
Ona g ve diren veren tek ey yreinde yaatt sevdasyd. Onun leceini gen adamn renmesi demek, iki kiilik lm olurdu. Canndan ok sevdii adama verebilecei tek ey sonsuz sevgisiydi. u anda gecenin karanlk yzne k saan yldzlarda bulutuklar gibi sonsuz hayatta sevdasna kavumaktan baka umudu yoktu.
Gnee zaman teslim edip, yldzlar aleminde kaybolup, bu hznl geceyi unutmak ve baka hayatlarda bulumak zere …hoakaln.

Syleyeceklerim var!

Bu yazda yazanlara katlyor musunuz? Eklemek istediiniz bir ey var m? Katlmadnz, beenmediiniz ya da dzeltilmesi gerekiyor diye dndnz bilgiler mi ieriyor?

Yazlar yorumlayabilmek iin ye olmalsnz. Neden mi? nanyoruz ki, yreklerini ve dncelerini ekinmeden okurlarna aan yazarlarmz, yazlar hakknda fikir yrtenlerle istediklerinde diyaloa geebilmeliler.

Daha nceden kayt olduysanz, buray tklayn.

zEdebiyat yazar olarak seeceiniz yazlar kendi kiisel ktphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi ktphanenizi oluturmak iin buray tklayn.

Yazarn didaktik kmesinde bulunan dier yazlar...
Yldz (Dokunduum Hayatlar) - 3 -
Yldz (Dokunduum Hayatlar)

Yazarn yk ana kmesinde bulunan dier yazlar...
Yldz (Dokunduum Hayatlar) - 4 -

Yazarn dier ana kmelerde yazm olduu yazlar...
breti Alem [iir]
mrm [iir]
Harami [iir]
Evlat (Oul) [iir]
Annem [iir]
Hu Diye Diye [iir]
Seyir [iir]
Seni Sevdim [iir]
Ol Benli Benli [iir]
Gnl [iir]

Zeliha Gkkan kimdir?

www. aynizeliha. com ncelikle anneyim en sevdiim iim bu, geimimi eczaclk mesleimle salyorum , izedebiyat bendeki iir sevdasnn ateinin yand ilk duram oldu,yazmak bende tutku haline geldi ksa srede. mays 2004 te eczacba ila sponsorluunda 'hediyem olsun'isimli iir kitabm yaynland. kitabma younlatm srete iirlerde melodiler duydum. derken ark sz yazp besteler yapmaya baladm. mesam (mzik eserleri sahipleri birlii)yesiyim. hayat tesadflerle dolu. daha neler olacak hayatmda bilmiyorum. iyisimi siz beni takip etmeye devam edin. . :)

Etkilendii Yazarlar:
yaama dair ne varsa herey, herkes..

yazardan son gelenler

bu yaznn yer ald
ktphaneler

yazarn ktphaneleri

| iir | yk | Roman | Deneme | Eletiri | nceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babali Ktphanesi | Yazar Ktphaneleri | Yaratc Yazarlk

| Katlm | letiim | Yasallk | Sakllk & Gizlilik | Yayn lkeleri | zEdebiyat? | SSS | Knye | ye Girii |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

zEdebiyat bir zlenim Yapm sitesidir. zlenim Yapm, 2024 | Zeliha Gkkan, 2024
zEdebiyat'da yaynlanan btn yazlar, telif haklar yasalarnca korunmaktadr. Tm yazarlarnn ya da telif hakk sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadr. Yazarlarn ya da telif hakk sahiplerinin izni olmakszn sitede yer alan metinlerin -ksa alnt ve tantmlar dnda- herhangi bir biimde baslmas/yaynlanmas kesinlikle yasaktr.
Ayrntl bilgi icin Yasallk blmne bkz.