..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Bilmek kadar kuþku duymaktan da zevk alýyorum. -Dante
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Yazar Kütüphaneleri

Þu Anda Ne Yazýyorsunuz?
Ýnternet ve Yazarlýk
Yazarlýk Kaynaklarý
Yazma Süreci
Ýlk Roman
Kitap Yayýnlatmak
Yeni Bir Dünya Düþlemek
Niçin Yazýyorum?
Yazarlar Hakkýnda Her Þey
Ben Bir Yazarým!
Þu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm baþlýklar  

Arama Motoru

ÝzEdebiyat > Deneme > Sevgi ve Aþk > Bengi Özver Serçe

10 Kasým 2008
Yüreðim Yüreðinde Asýlý Kalmasýn  
Bengi Özver Serçe
Sevdiði kiþiyi kaybeden ve sevmekten korkan birini yaþadýklarý.

:BCIE:
Yüreðin Yüreðimde Asýlý Kalmasýn
Uçurumun kenarýndayým yýkýk,dökük,bitik.Bir adým atsam yuvarlanýr mýyým?Elimi
uzatsam sana,sessiz çýðlýklarýmý yýrtýp çýkar mýsýn günyüzüne.Sustun...Bazen konuþmamak da
anlatýr kifayetsiz kelimeleri.Oysa ne umutlarým vardý sana dair.Yaþanmamýþ iklimler beslemiþ-
tim koynumda.Baharým sonbahar,yazlarým kýþ artýk.Beþinci mevsime baðladým tüm umutlarýmý.
Ýpin ucunda asýlý kalan senin yüreðin miydi yoksa benim yüreðim mi?Yoksa yüreklerimiz-
miydi daraðacýnda olan.Birbirini seven iki yürek nasýl oldu da bu kadar uzaklaþtý,birbirine ya-
bancýlaþtý.Katlettik mi yoksa duygularýmýzý,yüreklerimizi...Bu gönül,bu yüreðe yabancý.Ro-
botlaþtý bu yürek katýlaþtý,katmer katmer kaþarlaþtý.Nasýl bu hale geldi?Bu hale gelmesine
neden izin verdin?Niye nefretle besledin yüreðini,oysa böyle mi öðrenmiþtin,böyle mi bes-
lemiþtin?...Sevdiðin yüreklerde neler neler neler gördün de gözlerini kapadýn görmemek
adýna...
Ýnsan yüreðini mahkum etmemeli acýmasýz acýmasýz,gün görmeyen zindanlara.Zincir
vurmamalý,pranga takmamalý,kör olmamalý.Asýlý kalmamalý uçurumun kenarýnda.Sen ne
uçurumlar gördün de kaymadý ayaklarýn,buna izin vermedin,þimdi de verme.Yüreðinin
kirlenmesine izin verme.Katýlaþmasýn o yürek,nasýrlaþmasýn,robotlaþmasýn.En kötü an-
larýnda güzel yürekli kahramanlarý hatýrla.Yüreðini üþütme, hasta etme.Unutma ki seni
ayakta tutan o yürek kendi yüreðin...
Açýlmamýþ denizlerde,okunmamýþ kitaplarda,gidilmemiþ yollarda,yaþanmamýþ bahar-
larda ara onu.Bulduðun zaman asla býrakma.Ellerinden kayýp gitmesine izin verme.Ýzin
verdiðin an kendin deðil,bedenin deðil,yüreðin kayacak uçuruma.
Ben o uçurumun kenarýnda bekleyen bir kartanesiyim.Kartanesinin yüreði tertemiz
tertemiz,saf,katýþýksýz.Fýrtýnalardan korkan kartanesi,tipiye yakalanmasýn.Asýlý kalan
o yüreðini,baþka yüreklere taþýmasýn.
Yüreðin yüreðimde asýlý kalmasýn...
1 Kasým 2008
Bengi

.Eleþtiriler & Yorumlar

:: Sade ve akýcý bir anlatým...
Gönderen: Emel Sude Serence / , Türkiye
21 Kasým 2008
zincir üzerine zincir..pranglara tutsak adým atmak mümkün mü..yeter yýrtmak istiyorum bu tuttaklýðý...

Söyleyeceklerim var!

Bu yazýda yazanlara katýlýyor musunuz? Eklemek istediðiniz bir þey var mý? Katýlmadýðýnýz, beðenmediðiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düþündüðünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazýlarý yorumlayabilmek için üye olmalýsýnýz. Neden mi? Ýnanýyoruz ki, yüreklerini ve düþüncelerini çekinmeden okurlarýna açan yazarlarýmýz, yazýlarý hakkýnda fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloða geçebilmeliler.

Daha önceden kayýt olduysanýz, burayý týklayýn.

ÝzEdebiyat yazarý olarak seçeceðiniz yazýlarý kendi kiþisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluþturmak için burayý týklayýn.

Yazarýn deneme ana kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
Son Yaprak Düþene Dek

Bengi Özver Serçe kimdir?

Amatörce kendi çapýmda deneme yazýlarý yazýyorum

Etkilendiði Yazarlar:
Canan Tan,Aziz Nesin,Orhan Pamuk...

yazardan son gelenler

| Þiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleþtiri | Ýnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babýali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratýcý Yazarlýk

| Katýlým | Ýletiþim | Yasallýk | Saklýlýk & Gizlilik | Yayýn Ýlkeleri | ÝzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Giriþi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © Bengi Özver Serçe, 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.