..E-posta: ifre:
zEdebiyat'a Üye Ol
Ska Sorulanlar
ifrenizi mi unuttunuz?..
Bir lke bamsz olmadan, bamszlk da erdem olmadan ayakta duramaz. -Rousseau
iir
yk
roman
deneme
eletiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
zEdebiyat - Ktphaneler - Cunda

pelin onay - Cunda
Site i Arama:

- CUNDA -

denize bulanmal iirler, yosun kokusu bulamal ve sarlmal mavi sular satrlara..

O'nu Kaybettik (Atilla Gler) Yaam 

u anda ulaan fla bir haberle balyoruz gne

Cunda Adas, Pateria ve Paam Cafe - 2 (Nkhet Everi) Trkiye 

Nerede kalmtk? Evet, Assos’ta bir sala balkda mum nda yaplan evlenme teklifinde.

arklar Beceriksizliimizi Gsteriyor (Murat Saym) Sevgi ve Ak 

Duygularn paylalabildii zemini hazrlayan arklara ierik olarak bakldnda iimizde var olan, eer yoksa yaratlan hzn kullandklarn grrz. Bu saf bir zevk deildir. Ya birileri ac ekiyordur ya da ben ac ekiyordur.

Bize Kalan (C.brahim BAYOLU) zlem iirleri 

Bize kalan/Bir damla gz ya buusunda yalanmakt sadece/Ben seni sevmenin yalnzlnda aarttm bu salar/Hasret kokan akamlarda zledim seni ve... /

Sabah Yry (emre gmdoan) Yaam 

sk bir gn balyor / ve her gnn balang / pimi ekilmi intihar / alacakla borc takasnda / l bir sere yaam /

Yar Diye Bildiim... (lke ERSOY) Ak ve Romantizm 

"Oradasn, beklemeye zamann yok / Yelkovan kular oktan havalanm / Avularnda gn batm kzll..."

Sirtaki (seher frusciante) Ak ve Romantizm 

..imroz gecesi...

Seni Beklemeye Gidiyorum (Murat Kayali) Ak ve Romantizm 

en basa yazabilirdim adini.../...bu siirde / oysa seni gizlemeyi yegledim yine.../... sylemsiz szlerin icine /

c Gnlk Bir Yilin Kronigi (Murat Kayali) Yaam 

drt mayis / cumayi kopariyorum / takvimden /

Eskli Zer (Murat Kayali) Srrealizm 

giyabinda cennetler / muarra mevsimler / gizler / / canim figan / zaman / keser /

Yasamadiklarimizin Bir Degeri Yok (Murat Kayali) Yaam 

sultan sofralarinin ibrigi olur bir cirpida / / emekli bir validenin dede yadigari bakir bir srahi

Yansma (Diren Yardml) Tasavvuf 

Saatlerini bir karncaya ver / Yansman yakalayacaksn / Bembeyaz bir kadn, przl yzeyine dokun, / Kendini hissedeceksin /

La Musica Della Mafia I (Murat Kayali) eviri 

sen adam degilsin / sen bir hicsin / satilmis et / / insan yreklerini eleverdin / sen bir ispiyon / sen bir kalles / hata yapan onu hayatiyla der

karantina (erkan ezbiderli) Bireysel 

lm yakn,az kald, nmz k/ama ben hi korkmuyorum, inann hi korkmuyorum..

Ayn Denizin ki Ayr Yakas (Tayfun Serdar KALYONCU) Pastorel 

Ege’nin iki ayr yakasnda / Bedenleri bir yakada / Yrekleri dier yakada / Braktrlm / Scak insanlarn diyarnda... /

Defolun! (Polat Akyurt) Talama (Kinaye) 

Defolun, nk hi gelmediniz, hi grmediniz! / Szm meclisin ta ortasna!

fotoraftaki yamur (emre gmdoan) An 

iekleri yolarken tanrnn eli / slk gibi kesiliyor aniden rzgar / yamur balyor fotorafta / kurak bir aa bir giz her yz /

Ege'de ylesi Bir Akam (TURGUT AKAR) Ak ve Romantizm 

hanetim aklmdan bir an olsun ktn andr...

| iir | yk | Roman | Deneme | Eletiri | nceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babali Ktphanesi | Yaratc Yazarlk | Akademika Kitabevi

| Katlm | Okur yelii | letiim | Yasallk | Sakllk & Gizlilik | Yayn lkeleri | zEdebiyat? | SSS | Knye | Sahne Arkas |

zEdebiyat bir zlenim Yapm sitesidir. zlenim Yapm, 2024 | Eser sahipleri, 2024
zEdebiyat'da yaynlanan btn yazlar, telif haklar yasalarnca korunmaktadr. Tm yazarlarnn ya da telif hakk sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadr. Yazarlarn ya da telif hakk sahiplerinin izni olmakszn sitede yer alan metinlerin ksa alnt ve tantmlar dnda herhangi bir biimde baslmas/yaynlanmas kesinlikle yasaktr. Ayrntl bilgi icin Yasallk blmne bkz.