..E-posta: ifre:
zEdebiyat'a Üye Ol
Ska Sorulanlar
ifrenizi mi unuttunuz?..
Bir dost nedir? teki ben. -Zenon
iir
yk
roman
deneme
eletiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
yelik
Yazar Katlm
Yazar Ktphaneleri

u Anda Ne Yazyorsunuz?
nternet ve Yazarlk
Yazarlk Kaynaklar
Yazma Sreci
lk Roman
Kitap Yaynlatmak
Yeni Bir Dnya Dlemek
Niin Yazyorum?
Yazarlar Hakknda Her ey
Ben Bir Yazarm!
u An Ne Okuyorsunuz?
Tm balklar  

Arama Motoru

zEdebiyat > iir > Tasavvuf > Diren Yardml

7 Ekim 2003
Yansma  
Diren Yardml

:GBCB:
Saatlerini bir karncaya ver
Yansman yakalayacaksn
Bembeyaz bir kadn, przl yzeyine dokun
Kendini hissedeceksin
Gnee gzlerini yum
Kendini gizleyeceksin
Ynn ardn bir yolda
Kendine geleceksin
Bir tutam sevgide
Kendini yitireceksin
Dudaklarnda bir damla su hissedince
Kendini tadacaksn
Sabahn ilk klarnda
Kendine bakacaksn
elalenin dnde
Denizdeki duruluunda
Gn szlnde
kendini izleyeceksin
Bir avu suda
Ktalar ve okyanuslar greceksin
Yapran dn
Sen hissedeceksin
Yer yzne varnda,
Sen onu karlayacaksn
zerini rtt tohumda da,
Kendini bulacaksn

.Eletiriler & Yorumlar

:: Yansma
Gnderen: Taki Akku / stanbul/Trkiye
10 Eyll 2006
Sevgili diren, "Keramet nardadr, tata deildir, Her ne ararsan kendinden ara, Mekke'de Kudste Ha'da deildir" dizeleri iirine iyi bir yant olur sanrm. Eline yreine salk.Gzel bir iir, Kendine iyi bak. Kal salcakla.

:: ...yansyor yzme gerekler...
Gnderen: Emre TOKAR / Konya/Trkiye
24 Nisan 2006
Sevgili Diren, bu ok gecikmite olsa umarm adresine gideceini dndm olumlu bir eletiridir... O kadar dzgn dorusal bir yayda yryor ki "Yansma" iiri dokunsam kopuverecek gibiydi... nanlmaz etkilendiimi sylemeliyim. iirinden yansyanlar gzlerimi kamatrd. Uzayan betimlemen ok gzeldi... Tebrikler arkadam...

:: Baz anlamalar actr...
Gnderen: Gken Yavuzcan / zmir/Trkiye
24 ubat 2005
Kendiliinden mi der insann aklna byle dnceler? stelik kendinizi bir "ey" olarak deil de ok ile yok arasnda bir yol olarak anlamaya baladnzda yerinden oynuyor dorular ve yanllar.. Sonras biraz strapl olsa gerek:) Bu sanki alelade bir iir deildi de yazmak mecburiyetinizin altn izmekti gibi hissettim. Zaten edebiyat da bu "gibi"ler btn deil mi? Yolunuz ak olsun!

:: DOA
Gnderen: Esra VIZVIZ / stanbul/Trkiye
26 Kasm 2004
Btn doa olaylaryla btnlemi insan hep aklmdadr...gnein gl, ayn szl... Yamurun yalay hep bi eyler anlatr..Belki de dediiniz gibi kendini anlatr..Bana da benden tme varan anlatyor..Tmden bana gelen..

:: wonderful(harika)
Gnderen: glah / afrika
10 Mays 2004
insann iini kprdatyor ve bahara girdiimizi kulana fsldyor. Son zamanlarda okuduum en gzel iir.

Syleyeceklerim var!

Bu yazda yazanlara katlyor musunuz? Eklemek istediiniz bir ey var m? Katlmadnz, beenmediiniz ya da dzeltilmesi gerekiyor diye dndnz bilgiler mi ieriyor?

Yazlar yorumlayabilmek iin ye olmalsnz. Neden mi? nanyoruz ki, yreklerini ve dncelerini ekinmeden okurlarna aan yazarlarmz, yazlar hakknda fikir yrtenlerle istediklerinde diyaloa geebilmeliler.

Daha nceden kayt olduysanz, buray tklayn.

zEdebiyat yazar olarak seeceiniz yazlar kendi kiisel ktphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi ktphanenizi oluturmak iin buray tklayn.

Diren Yardml kimdir?

-

yazardan son gelenler

bu yaznn yer ald
ktphaneler

yazarn ktphaneleri

| iir | yk | Roman | Deneme | Eletiri | nceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babali Ktphanesi | Yazar Ktphaneleri | Yaratc Yazarlk

| Katlm | letiim | Yasallk | Sakllk & Gizlilik | Yayn lkeleri | zEdebiyat? | SSS | Knye | ye Girii |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

zEdebiyat bir zlenim Yapm sitesidir. zlenim Yapm, 2024 | Diren Yardml, 2024
zEdebiyat'da yaynlanan btn yazlar, telif haklar yasalarnca korunmaktadr. Tm yazarlarnn ya da telif hakk sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadr. Yazarlarn ya da telif hakk sahiplerinin izni olmakszn sitede yer alan metinlerin -ksa alnt ve tantmlar dnda- herhangi bir biimde baslmas/yaynlanmas kesinlikle yasaktr.
Ayrntl bilgi icin Yasallk blmne bkz.