..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Doðallýk sahip olunan deðil, kazanýlmasý gereken bir erdemdir. -Cervantes
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
ÝzEdebiyat - Yazar Portresi - Özgür Kavaz
Özgür Kavaz - Masal
Site Ýçi Arama:

Ana Sayfa
  O Mahur Bir Daha Gelmez (Özgür Kavaz) 8 Haziran 2022 Özlem Þiirleri 

Kendini Nerede Ararsa Orada Bulur Insan (Özgür Kavaz) 23 Nisan 2015 Modern 

Hayinler sarmis her yeri - hava puslu-, Semsin askinda ihanet mi var?

Sürülerin Koruyucusu (Özgür Kavaz) 7 Ocak 2011 Çeviri 

Fernando Pessoa modern Portekiz edebiyatýnýn kurucularindandir. Portekiz gazetelerine yaptýði Ýnglizce`den çevirilerden sonra deðiþik isimler altýnda baþladýðý yazma hayatýnda, ürettiklerinin farklýlýklarýyla modern dünya edebiyatýna yeni bir yapýda kazandýrmýþtýr. Bu bahs edilen degisik isimler sadece birer isim degil, baslibaslarina birer özne, birer yazar. Önemli pseudonymleri: Alvaro de Campos, Ricardo Reis, Alberto Caeiro, Bernardo Soares ya da Fernando Pessoa...

Kýzýlderili Olma Istegi - F. Kafka - (Özgür Kavaz) 25 Ekim 2004 Çeviri 

Kafka`nýn "Wunsch, Indianer zu werden" adlý kýsa yazýsýnýn cevirisi.

Kadin Yoktu... (Özgür Kavaz) 8 Ekim 2004 Modern 

Sular zaten hep buzdu...

Bana Anlat... (Özgür Kavaz) 25 Mayýs 2004 Öyküsel 

Bana çocuklarımın adını söylersen / sana gözyaşı olurum / nemli dudaklarında

Sisler Altinda Bir şehir (Özgür Kavaz) 23 Mayýs 2004 Modern 

İçindeki sızı ancak bu böyle uslanırdı. Bütün bunları hatırlamaya hiç gerek yoktu halbuki! Birazdan, buz gibi kaygan asfaltın üstünde bir oyana bir bu yana savrulup, demir bariyerlere çarparak duracaktı araba.

Aşk Mektubu (Özgür Kavaz) 15 Ocak 2004 Soyut 

„Aşık olmaya ne kadar da hazır olduğumuzu bilmelisin“ demişti dedem. Ve anlattığı aşk masallarında, hep kendimi aradığımı, şimdi biliyorum.

Mektup (Özgür Kavaz) 18 Eylül 2001 Soyut 

Bir kaç kelime bulup, bunlarý kalbimin ve ruhumun derinliðindeki renklerle karýþtýrýp, çocukluðumdan beri kendimle taþýdýðým hüznümün süzgecinden geçirerek sana seslenmek istedim.

Masal ve Yalnýzlýk (Özgür Kavaz) 16 Eylül 2001 Modern 

O sabah uyandýðýnda kafasý karmakarýþýktý. Önceki geceden, uykusundan, yolculuðundan ve rüyalarýndan kalmasý gereken acýlarý yoktu. Hiçbir þey yoktu!

Ses, Sessizlik ve Zaman (Özgür Kavaz) 16 Eylül 2001 Öyküsel 

Sesden sessizlig?e yalnýzca zaman geçti...

17 Mevsim (Özgür Kavaz) 14 Eylül 2001 Modern 

(baska bir dilde anlatsam sevsem öpsem...)

...
Henüz yirmi yaþýndayken, bu yolu gidip gelmeye baþladýðýmda, sigara bile içmeye baþlamamýþtým. O kadýnla tanýþtýktan sonra artýk sigara içmek kendini farklý hissetmenin bir göstergesiydi. Günün birinde, yine bu yolda giderken, hayatýmý deðiþtirecek gercekleri bulacaðýmý bilmiyor ve herþeyi bu kadar farklý görmüyordum.
Her sabah ayný saatte ayný trene binip meslek eðitimi yaptýðým iþ yerine giderken, en çok garipsediðim þey; bu kadar çok yaþlý insanýn uyumuyor olmasýydý. Yaþlý insanlar sanki hiç bu saatlerde dýþarýya çýkmýyorlarmýþ gibi geliyordu bana eskiden. En rahat ve en huzurlu insanlarýn yaþlýlar olduðunu anlamam için pek fazla zamanýn geçmesi de gerekmedi. Onlarý tanýdýkça içimde bir an önce yaþlanmak için inanýlmaz bir istek doðuyordu. Yolculuklarda dinlediðim, yaþamla ilgili gerçekleri çizgisiz defterime not þeklinde yazýyor, hikayeleþtiriyordum. Sonrada bunlarý yine onlara okuyor ve övgülerini alýyordum...

| Þiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleþtiri | Ýnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babýali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratýcý Yazarlýk

| Katýlým | Ýletiþim | Yasallýk | Saklýlýk & Gizlilik | Yayýn Ýlkeleri | ÝzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Giriþi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © Özgür Kavaz, 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.

Bu dosyanýn son güncelleme tarihi: 29.03.2024 04:01:00