..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Yaþamým boyunca, ondan birþey öðrenemeyeceðim kadar cahil bir adamla karþýlaþmadým. -Galilei
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
ÝzEdebiyat - Yazar Portresi - Halil GÖKÇE
Halil GÖKÇE - gökçeþair(düþ iþçisi)
Site Ýçi Arama:

Ana Sayfa
  Kent Fýsýltýlarý (Halil GÖKÇE) 25 Aralýk 2006 Bireysel 

gülümseyiþine demirleyen bakýþlarýmý takâtsýz tayfalarý kaldýramazdý yüreðimin elin elime deðerdi çamurlu sularýn kalbi kanardý... denizi onbeþ yaþýmda gördüm yalaným yok bir balýk pullarýný döküp gitti gözlerime...

Bir Þehir Yalnýzlýðý (Halil GÖKÇE) 17 Nisan 2006 Düþler 

Seninle ayný þehirde yaþadým bir zamanlar. Bazý þeyleri kendim seçemedimse de güzeldi. Ayaðýmýn altýnda ezilen kaldýrýmlarda biraz önce senin yürüdüðünü düþünmek güzeldi.

Ellerinin Sýcaklýðýný Özlüyorum (Halil GÖKÇE) 22 Mart 2006 Soyut 

Sýrt çevirdim aynalara (Sýr)rýmý gözlerimden bile saklayamýyorlar iþte... Herþeyi öðrendi kalbim... Þiirlerde gizlenmiþ bir imgedir sevgili Kendini ararken dizelerde Yüreðime (düþ)en... Düþünüp durdum dün yine seni Gizemli bir çýraktým Tulumumda bir ajanda gezdirirken Ustam seni gördü gözlerimde Elimden usulca düþtü saçlarýn... .... ..... seni unutmak kurtuluþum mu kurtarýlmayý bekleyen yoksul bir ülkede azarlanmýþ arsýz bir çocuk gibi ucu hep yüreðime dokunan keskin bir býçak ve baðlamaya sarýldýðým bir türkünün sustuðu yerde saçlarý kanlý bir aðýt dizesi gecenin içinde bir karanfil kokusu ve ebedi sevgilim... -hani, bazý þeyleri söylemekten korkar ya insan- seviyorum seni.....

Sýrt çevirdim aynalara
(Sýr)rýmý gözlerimden bile saklayamýyorlar iþte...
Herþeyi öðrendi kalbim...

Þiirlerde gizlenmiþ bir imgedir sevgili
Kendini ararken dizelerde
Yüreðime (düþ)en...

Düþünüp durdum dün yine seni
Gizemli bir çýraktým
Tulumumda bir ajanda gezdirirken
Ustam seni gördü gözlerimde
Elimden usulca düþtü saçlarýn...
.....
.....
seni unutmak kurtuluþum mu
kurtarýlmayý bekleyen yoksul bir ülkede
azarlanmýþ arsýz bir çocuk gibi
ucu hep yüreðime dokunan
keskin bir býçak
ve baðlamaya sarýldýðým
bir türkünün sustuðu yerde
saçlarý kanlý bir aðýt dizesi
gecenin içinde bir karanfil kokusu
ve ebedi sevgilim...

-hani, bazý þeyleri söylemekten korkar ya insan-

seviyorum seni.....
.......
.......
korsan bir kitabýn
tozlu sayfalarýna benzerdi gizemli yüzün
paylaþýlmayý bekleyen suskun bir ganimet gibi
okunmayan bir sayfasýnda yýrttýn iþte
köþebaþýnda bir kitapçýdan
veresiye aldýðým yüreðimi...
.......
.......
bir sokaða adýný verdim düþlerimdeki
yitik anýlarýný anýmsarsýn belki çocukluðunun
taze demlenmiþ bir çayý yudumlarken
bir dostun yürek yokuþlarýnda....

| Þiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleþtiri | Ýnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babýali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratýcý Yazarlýk

| Katýlým | Ýletiþim | Yasallýk | Saklýlýk & Gizlilik | Yayýn Ýlkeleri | ÝzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Giriþi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © Halil GÖKÇE, 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.

Bu dosyanýn son güncelleme tarihi: 25.04.2024 00:00:21