..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
"Bilmezlik ile ne hoþtum; hayalimde ne güzellik, ne de aþk vardý." -Fuzuli, Leyla ile Mecnun
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
ÝzEdebiyat - Yazar Portresi - Okan Özgür Uþaklýgil
Okan Özgür Uþaklýgil - Benim Hikayelerim
Site Ýçi Arama:

Ana Sayfa
  Ben Bi Düþ Alayým (Okan Özgür Uþaklýgil) 26 Aðustos 2006 Kent 

Genç kýz yavaþça ayaða kalktý. Yürümeye baþlarken “Ben bi düþ alayým. Belki biraz kendime gelirim” dedi. Odadan çýktý. Düþün altýnda çýplaktý. Gözlerini kapadý. Zaman yavaþ yavaþ geriye sarmaya baþladý.

Kýrmýzý Takip Iþýðý (Okan Özgür Uþaklýgil) 25 Aðustos 2006 Bireysel 

Müzik yoktu. Duyulanýn hepsi; Ayak seslerimdi

Benim Ýçin Yazdýðý Ýlk Þiir (Okan Özgür Uþaklýgil) 20 Temmuz 2006 Aþk ve Romantizm 

Altunizade’ye varmadan bir üst geçit, Haber verir yokuþ aþaðý gidiþi. Bu en sevdiðim köprüden taa öbür kýtaya kadar, Ýstersen boþta bile gider araban. Hayat ta böyle olsa keþke. Omzumuzdaki geçmiþin yükü Bir sevgili köprüde iniverse.

Doðrusu "Komünist"miþ Meðer (Okan Özgür Uþaklýgil) 19 Temmuz 2006 Kent 

Benin bildiðim en aðýr küfrü etti. Hem de baðýrarak. Küfrün arkasýna “Ya sev, ya terk et” ekledi. Pek sevgi dolu görünmüyordu. Galiba bir þeyleri terk etmeyi düþünüyordu.

Aklýmýn Uslanmaz Ziyaretçisi (Okan Özgür Uþaklýgil) 14 Temmuz 2006 Aþk ve Romantizm 

Yediði simidin masada kalan son susamý gibi hissettim. Beni almasý çok kolaydý. Parmaðýný ýslatýp deðmesi yeterliydi. Ben, ne kanatlarý, ne de ayaklarý olmayan bir susamdým onun dünyasýnda.

Mavi Baklava (Okan Özgür Uþaklýgil) 11 Temmuz 2006 Kent 

Mahir daha önce de ziyaret ettiði her halinden belli olan bir kadýna selam verdi.”Emanetleri teslim edeyim geleceðim” dedi. Kadýn Mahir’i tanýmamýþtý. Kime baktýðý bile belli olmuyordu. “Haydi koçum sýrana” dedi.

Krampon (Okan Özgür Uþaklýgil) 9 Temmuz 2006 Kent 

- Herkese odun geliyor. Herkese kömür geliyor. Herkesin evinde sobasý var. Herkes evinin içini ýsýtýyor. - Anlamýþsýn ya iþte. - Onu anladým da, herkes sobalarýný balkona çýkarsa her yer ýsýnmaz mý? Böylece evi ýsýtmaya gerek kalmaz dedi.

Bilirsin;
Kadýköy’den birinci köprüye uzanan çevre yolu,
Baþlarda yokuþ yukarýdýr.
Sýkýþýk sabah trafiðinde dur kalk derdi,
Ýstanbul’un acemisinin cenderesidir.

Altunizade’ye varmadan bir üst geçit,
Haber verir yokuþ aþaðý gidiþi.
En sevdiðim bu köprüden sonra,
Taa öbür kýtaya kadar boþta bile gider araban.

Hayat ta böyle olsa keþke.
Omzumdaki geçmiþin yükü
Bir sevgili köprüde,
Ýniverse.

Bilebilsem kutlu günün beni beklediðini,
Yakýnmadan taþýrým dertlerimi.

Ecele bir kalaya kadar.
Seninle mutlu olana kadar.

| Þiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleþtiri | Ýnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babýali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratýcý Yazarlýk

| Katýlým | Ýletiþim | Yasallýk | Saklýlýk & Gizlilik | Yayýn Ýlkeleri | ÝzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Giriþi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © Okan Özgür Uþaklýgil, 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.

Bu dosyanýn son güncelleme tarihi: 28.03.2024 18:32:47