..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Özgür insan, denizi daima seveceksin. -Baudelaire
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
ÝzEdebiyat - Yazar Portresi - mehtap karaman
mehtap karaman - sessiz çýðlýklar...
Site Ýçi Arama:

Ana Sayfa
  Ben... /sen... /sizlik (mehtap karaman) 26 Eylül 2007 Aþk ve Romantizm 

Anne... (mehtap karaman) 26 Eylül 2007 Bireysel 

/ Avuçta kaybolacak bedenime / Ýlk nefes senin ciðerlerinden akar / Huzuru içinde yaþarým / Hiç yaþamayacaðým kadar / Duyuyorsun deðil mi / Yuvamdaki / Yuvandaki / Sevinç çýðlýklarýmý… / /

Þiir,gece,ben (mehtap karaman) 26 Eylül 2007 Aþk ve Romantizm 

Ýhlak (mehtap karaman) 13 Ocak 2007 Aþk ve Romantizm 

Acýnýn orgazmý iliklerimi iðneler/ Ciðerlerine saldýran ilk hava kitlesinin darbesinde/ Kopardýðýn çýðlýðýn yankýsýyla…/ Ýþte katlin, kehanetinden arta kalan…/

Yaðmur Deðmeden Topraða... / Sel Vurdu Harran Ovasýna (mehtap karaman) 27 Aralýk 2006 Umut 

Ben ve Yalnýzlýðým - 2 (mehtap karaman) 26 Aralýk 2006 Bireysel 

Gökyüzü sonsuzluðunun../ Bittiði yerdeyim../ Anlatamýyor hiçbir insan sureti../ Yalnýzlýðýmý...

Bir Aþk, Bir Ayrýlýk, Sýradaki Bir Unutmaktý (mehtap karaman) 17 Aralýk 2006 Aþk ve Romantizm 

Ben ve Yalnýzlýðým - 1 (mehtap karaman) 17 Aralýk 2006 Bireysel 

Bir Unutmanýn Evresinde/ Bir Þair Ölüyor (mehtap karaman) 17 Aralýk 2006 Aþk ve Romantizm 

Beni baðýþlasýn Nazým Hikmet, Ümit Yaþar Oðuzcan Attila Ýlhan ve yaralarýmýn kanlý dili; þiirlerim. Sizi bir yitirme uðruna terk ediyorum. Bu da benim ilk terk ediþim olsun Ki bedelini ödeyeceðim, Kanýmý dýþarý akýtan Ve görülen yaralarýmý saran þiirlerin yoksunluðunda, Geçireceðim iç kanamalarda....

Gitmeler Kuþanmýþsýn... / Dokunulamaz Artýk Kalmalarýna (mehtap karaman) 17 Aralýk 2006 Aþk ve Romantizm 

Gitmeler kuþanmýþsýn Vedalar okur þimdi dilsizliðin Adresler belli deðil de Ondan þu kapý aðzýndaki Son beklemelerin. Nereye gidecek, beni nereye býrakacaktýn.

Sen Varsýn Ya... / Ondan Bunca Güzellik (mehtap karaman) 17 Aralýk 2006 Aþk ve Romantizm 

Þu takýlýp kaldýðým þarký Aslýnda o kadar güzel deðildir Seni anlatmasaydý eðer sözleri...

Sen Gitmeden Önce (mehtap karaman) 7 Eylül 2006 Aþk ve Romantizm 

Susuyordun Avuçlarýmdan kayýyordu hayallerim Sesinle birlikte tanýdýðým bütün sesler de Kayboluyordu hayatýmdan…

Beni Saracak Kadar Beyazýn Var mý? (mehtap karaman) 15 Aðustos 2006 Aþk ve Romantizm 

bu son çöküþüm, son sarsýlýþým damarlarýmdaki son çatlaklar bunlar þimdi kaným yüzümde gidiþini çizerken yetecek mi gözyaþýn yýkanmama...

Artýk Ýþe Yaramaz Dediðim Yanlarýmdan, Seni Doðuruyorum (mehtap karaman) 13 Aðustos 2006 Aþk ve Romantizm 

....sanmýþtým ki kalbim sevmek iþlevini kaybetmiþ sanmýþtým ki ciðerlerim yetmez artýk bir aþkýn solunumuna ama þimdi artýk iþe yaramaz dediðim yanlarýmdan seni doðuruyorum...

Halen Býraktýðým Gibi misin? (mehtap karaman) 3 Aðustos 2006 Bireysel 

...halen yetenekli misin? sevdayý bir yürekte yaþanmaya mahkum edip gitmelerde sessiz veda süsünde son cümleleri boðazda düðümlemelere...

17'nci Hafta (mehtap karaman) 31 Temmuz 2006 Aþk ve Romantizm 

17'nci haftasýndayken ayrýlýðýn ve sen þiire dönüþüyorken parmaklarýmda

Þiire Düþen Ayrýlýk (mehtap karaman) 27 Temmuz 2006 Aþk ve Romantizm 

...her yankýsý ýzdýrapken, bir aðrýdýr yüreðimdeki inilti; " o yok artýk..."

Ayrýlýðýn Ardýndan (mehtap) 16 Temmuz 2006 Özlem Þiirleri 

"...daha kaç zafere gidilmeli hayallerinin üzerinden..."

Baþka bir dünya kurdum kelimelerle...Çoðu zaman acý tadýndaydý ve acý bir tat býraktý okuyanlarýn dilinde.Çünkü onlarýn da irdelenmelerle acýnacak bir yaralarý vardý yüreklerinde...

| Þiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleþtiri | Ýnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babýali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratýcý Yazarlýk

| Katýlým | Ýletiþim | Yasallýk | Saklýlýk & Gizlilik | Yayýn Ýlkeleri | ÝzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Giriþi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © mehtap karaman, 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.

Bu dosyanýn son güncelleme tarihi: 28.03.2024 23:01:19