..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Yaþam baþlangýcý olmayan bir yolculuktur. -Victor Hugo
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
ÝzEdebiyat - Yazar Portresi - Yeter Özhal
Yeter Özhal - Bir hayat hikâyesinin deli bozuk anlatýcýsý
Site Ýçi Arama:

Yazar Tanýtýmý
Yazmak yaþam biçimim, çizmek ise suskunluðumun çaresi.

Yazýsýnýn Özellikleri
Arkamý döndüm ama sen yoktun,þimdi ben de sende yokum!

Edebi Etkiler
Etkilenmiyorum, sadece okuyorum.

Benzer Yazarlar
Benzemez Kimse Bana

Özgeçmiþ

Bulunduðu Yer
kimseyi ilgilendirmez

Nefes alýrken bile gözlerim buruk bakýyor,hani içim daraldý derler ya!Ýçimin daraldýðýný verdiðim nefesten anlýyorum artýk.
Bütün bunlar,biliyorum bir gün bitecek,tek temennim benimde bunlarla birlikte bitip tükenmemem.
Kalan bir þey vardý sanki içimde,ONSUZLUK…Bir hiç,bomboþ,sýfýr…Boþaltýlýnca,daha doðrusu kendisi gidince aðýrlýðý da gider diye düþünmüþtüm.Bu biraz tersine oldu zannedersem,kendisi gidince aðýrlýðý da gitmiyormuþ aksine,fizik kurallarý kifayetsizleþiyor nedense…Hani matematik vardý,hani birden bir çýktýðýnda sýfýr kalýrdý?Benden sen çýktýðýndan beri sýfýr kalmadý iþte,ben buna kýzýyorum,iþte o yüzden þu matematiði hiç sevmiyorum…
Hiçbir hiçlik bu kadar koymadý bana.Sonsuza kadar susmalý mý,yoksa bildiðim yoldan gitmeli mi?Bir içimlikti sevgim içimden çýkardýðýmda,hani bitirdi dedim ya,kurumuþtu o gittiðinde,orada HÝÇBÝR ÞEY kalmadý ve diyorum ki bir daha olur mu hiç?Olur mu?Kurutmuþum kalemin mürekkebini bir de diyorum ki olur mu?Bir müddet istiyorum,demek ki gerçekten ben beni bitirebiliyormuþum,bunu da þimdi anladým

17.11.2008 01:30:02 Günlüðümün Kalbur Üstü Eleði 

"BÝLMEK ANLAMAKTIR,ANLAMAK BEÐENMENÝN BAÞLANGI.Geçici kalp aðrýlarýný,kalýcý aþk sancýlarý gibi anlamamak lazým.Bir insaný seviyorum demek,hayatýnýn akýþýný tamamen deðiþtirmektir.Suçlu bulunmalý,aðýr hatalarýn bedeli ödenmeli O'nca...Kalem kýrýlmalý bir an evvel,ceza var ortada O'nca...Ömür kýsa bir macera deðil sanki,ömür imtihan deðil,bu yaþadýklarýmýz bizi sýnamýyor sanki?Kendime inanmak istedim,duygularýma..Baktým,ben sadece kendimi kandýrýyorum!Kendime ýsrarla ihanet etmenin bir ANLAMI yok.Sonuçta kimsenin ahýný almaya da gerek yok.Çok fazla ileri gidilmemeli,kendimi kandýrmanýn sýrasý deðildi,bir an evvel kendine gelinmeliydi!Aþk konularýnda kimse kimseden özür dilememeli,bittiyse de sessizce bitmeli...AÞK'ýn asaleti buradan belli."

| Þiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleþtiri | Ýnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babýali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratýcý Yazarlýk

| Katýlým | Ýletiþim | Yasallýk | Saklýlýk & Gizlilik | Yayýn Ýlkeleri | ÝzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Giriþi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © Yeter Özhal, 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.

Bu dosyanýn son güncelleme tarihi: 28.03.2024 11:22:07