..E-posta: ifre:
zEdebiyat'a Üye Ol
Ska Sorulanlar
ifrenizi mi unuttunuz?..
Sanatnn ilevsel tanm bilinci neelendirmektir. -Max Eastman
iir
yk
roman
deneme
eletiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
zEdebiyat - Yazar Portresi - Yeter zhal
Yeter zhal - Bir hayat hikyesinin deli bozuk anlatcs
Site i Arama:

Ana Sayfa
  Taliban Neden Trkiye'nin Sorunu (Yeter zhal) 17 Austos 2021 Politik Olaylar ve Grler 

Btn dnya elini eteini ekerken, Trkiye neden bu kadar Afganistan sorununun iine girdi?

Ayn ile Vaki (Yeter zhal) 17 Austos 2021 Sava ve Afetler 

Tarihin tekerrr (tekrarlamak) ettiini zihinlerimize kazyan eyin ne olduunu hi merak ettiniz mi? Neden tarih hep tekerrrden ibarettir derler bilir misiniz?

Gn Dodu Seherden (Yeter zhal) 26 Mart 2021 Ak ve Romantizm 

kimizin yalnzl cambazn yrd ipte karlamt. Ben ipin bir ucunda duruyordum o da dier ucunda. Garip bir ekilde birbirimizi bekliyorduk, ayn anda m hareket edecektik yoksa birimiz aadaki fileyi grecek miydi? Byk bir muammayla ilerliyorduk.

Zamann Boluklar (Yeter zhal) 26 Mart 2021 Deneysel 

Evimin Kaps (Yeter zhal) 25 Mart 2021 Deneysel 

Uzun zamandr anahtar deliinden ieri giriyorum. Sessizce szlyorum, ar ar. Eve attm ilk admda nedense Naber? diyesim geliyor ama duvarlara konutuumu fark edip kursama dmlyorum naberimi.

Namlu (Yeter zhal) 9 Austos 2020 likiler 

Namlunun ucuna alnn dayad, ite buradaym kamyorum, ldr beni dedi.

Bin Hezeyan (Yeter zhal) 9 Austos 2020 likiler 

Dalgalandrmamak lazm durgun gln insann, her zaman deil, her zaman olmamal.

Bir Yazarn lham Kaynaklar Nelerdir? (Yeter zhal) 24 Ocak 2020 Yazarlar ve airler 

Gelin hep beraber dnyada ne kavumu, kitaplar milyonlar satan, hatta sinema filmine uyarlanan yazarlarn zihin yolculuuna kalm.

Para Bys (Yeter zhal) 23 Ocak 2020 Din 

Herkesin bildii klasik para masalnn nasl olduunu bilirsiniz. Paray Frigyallar buldu. Kt para ilk kez inde basld. Antik alarda para yerine altn ve gm kullanlrd. Evet, bu hikyede tek gerek olan ey, kt para kmadan nce altn ve gm para olarak kullanlyor olmasdr.

Ayna Dnyalar (Yeter zhal) 23 Ocak 2020 nternet 

Her ey tamamland. 2012 ylndan beri istenilen btn detaylar ilendi ve harekete geildi. nsana dair ne varsa her ey tamamd. stekleri, drtleri, bak as, tercihleri, sezgileri, hisleri kopyaland. Sadece bir konu eksik kalmt. Onu da bakn nasl tamamladlar.

Sandkta Kalan Anlar (Yeter zhal) 15 Ocak 2020 An 

Bir ktphane yapm iin sosyal sorumluluk projesidir. Her kitap okuyucusunun yardmlarn bekliyorum.

Pisagor Tarikat (Yeter zhal) 8 Ocak 2020 Unutulamayan Dnemler 

Tanrlar ve insanlar yaratan sen, kutsal ve ilahi say. Engin ve saf birlik ile balayan kutsal rakam, kutsal rakam 4 gelinceye kadar, hepsini yaratan, hepsini ieren, hepsini balayan, ilk doan, asla vazgemeyen, asla yorulmayan, kutsal 10a Bu duay yaptktan sonra gen zerine tapnmak, ona inanmak ve yemin etmek zorundaydlar. Btn bu tapnmalarn ardndan tetraktik matematii onlara rettii iin Pisagorun ta kendisine yemin ediyorlard. Bir tanr gibi!

Hikaye Yazmak steyenlere Sekiz Tyo (Yeter zhal) 8 Ocak 2020 Deneysel 

Yirminci yzyln ikinci yarsnda Amerikan edebiyatna damgasn vuran Kurt Vonnegutun ksa yk hakkndaki tezi, vakti zamannda Chicago niversitesi tarafndan kabul edilmemiti. Zaman, niversitenin yanldn gsterdi. te Kurt Vonnegutun verdii derslerde nerdii sekiz hikye tyosu:

Balta (Yeter zhal) 14 Aralk 2019 Toplumcu 

Elektrik direinin az ilerisinde, az nce nefesleri kesilircesine kotuklar sokan bitiminde elinde kanl baltayla onlara bakyordu. Avaz kt kadar barmaya balad, Ka Nazlcaaaann kaaa!

Kod Ad: Engerek (1. Para) (Yeter zhal) 22 Nisan 2018 Politik Roman 

Ufack bir yalann vicdan asit gibi yaktn, ardndan yara alan vicdann nasl kendiliinden nasr tuttuunu anlatacam size. Okuyun bakalm, kendinizden bir eyler bulabilecek misiniz?

Vale ocuk (Yeter zhal) 15 Ocak 2018 Yaam 

Byk bir snr hatt. Ben slak kaldrmda izmaritimi yrtk ayakkabmn altnda ezerken, 50 liray cebine sokuturan valenin tepesine 2 kii daha dikildi. kisi de ellerini atlar, ocua sert sert baktlar. Bizimle payla dediler 50 liray. Konumalar, ikna abalar, eziklenmeler, alamalar derken 50 lira 3e blnd.

Uykunda Bile Dinlemelisin. (Yeter zhal) 6 Austos 2016 Bireysel 

"Seni son kez uyaryorum Meltem. Treni kardn. Eer delilleri kullanabilseydin belki bir ansn olurdu. Ama kullanmadna gre, artk rgtn iine soktuun muhbiri herkes tanyor demektir. Yani deifre oldun! 2 gn sonra ok kt eyler olacak. Peine 3 kii taktlar. Sana son kez sylyorum, “Ka kurtul!” Ayrca, kaldrmn karsnda dururken bana bardn duydum, merak etme. Ve ltfen sen de benimkini duy! Kurtul buradan..."

21. Yzyl Terr a! (Yeter zhal) 17 Temmuz 2016 Gnlk Olaylar 

u anda yaadmz 2000'li yllar byk TERR AI'dr. Terr, tm dnya insanlarn esir alacak. Her birey ait olduu lkeyi ve devletini sorgulamaya balayacak. nk terr yayan ve yapann, yaad lkenin devleti olduunu idrak edecek. Bu ac gerekle insan, artk aidiyet duygularndan vazgemek zorunda kalacak. Kresel etenin takt iplerin esiri olarak, bundan sonra DEVLETSZ de yaanabileceini dnmeye balayacak. TERR AI btn aidiyetlerimizi, ahlaki deerlerimizi, dinsel ballklarmz, lkemizi sorgulatan bir a! Ya bu psikolojik sava kazanacaksn, ya da delirip onlarn ua olacaksn!

Bir Delinin Gnl 2 (Yeter zhal) 5 Mart 2016 Gnlk Olaylar 

N'erde arzal tipler var, gelir beni bulur arkada. Bende mi bir gariplik var anlamadm.

Gebze / Harem Minibs Hatt (Yeter zhal) 5 Mart 2016 Yaam 

"ofr bey, daha ne kadar bekleyeceiz? 15 dakikadr bekliyoruz!" "Bo mu gidelim abla? Biz para kazanmayalm m yani?" "Yok yle demek istemedim de, iimiz gcmz var. Ge kalyoruz." "E o zaman ne minibse biniyorsun abla, atla taksiye git!"

Nefes alrken bile gzlerim buruk bakyor,hani iim darald derler ya!imin daraldn verdiim nefesten anlyorum artk.
Btn bunlar,biliyorum bir gn bitecek,tek temennim benimde bunlarla birlikte bitip tkenmemem.
Kalan bir ey vard sanki iimde,ONSUZLUKBir hi,bombo,sfrBoaltlnca,daha dorusu kendisi gidince arl da gider diye dnmtm.Bu biraz tersine oldu zannedersem,kendisi gidince arl da gitmiyormu aksine,fizik kurallar kifayetsizleiyor nedenseHani matematik vard,hani birden bir ktnda sfr kalrd?Benden sen ktndan beri sfr kalmad ite,ben buna kzyorum,ite o yzden u matematii hi sevmiyorum
Hibir hilik bu kadar koymad bana.Sonsuza kadar susmal m,yoksa bildiim yoldan gitmeli mi?Bir iimlikti sevgim iimden kardmda,hani bitirdi dedim ya,kurumutu o gittiinde,orada HBR EY kalmad ve diyorum ki bir daha olur mu hi?Olur mu?Kurutmuum kalemin mrekkebini bir de diyorum ki olur mu?Bir mddet istiyorum,demek ki gerekten ben beni bitirebiliyormuum,bunu da imdi anladm

11.10.2010 11:50:01 Gnlmn Kalbur st Elei 

Yeni roman almam GEMN EFENDLER'nin alma taslaklarn yava yava sayfama ekliyorum.Fakat bu eklediim romann taslak almalardr.Herhangi bir hatam varsa,affola.Ben baz noktalara dikkat ediyorum ama gzden karabileceim hususlar olabiliyor.O yzden okuyucularn biraz sabrl olmalarn rica ediyorum.

nann Gemiin Efendileri romanndaki karakterlerimi ryalarmda grmeye baladm.Arthur,Anu,Yusuf,Sâdâ.

Ltfen onlar ve yaadklarn anlamaya aln.Ve kahramanlarma sabredin.

02.09.2010 15:30:07 Gnlmn Kalbur st Elei 

Uzun zamandan beri gelmiyorum.Kafam bozuk,stres kat saylarm yksek.Kendime,dolaysyla gzmn nuru edebiyata zaman ayramyorum.Hep serserilikler yapmak geliyor iimden.Fotoraf makinemi elime alp,grdm eyleri bakalarna gstermek.Yeni bir roman yazmaya karar vermitim.Yazdm,yazdm,yazdm,yazdmmmmm ve kaldmm.Olduum yerde kaldm.Sorun ne biliyor musun diyorum kendime.Sorun,BENM!Hayal gcm fazlasyla mantkl ilemeye balad.Giderek mantma esir olmaya balyorum.Umarm,yarm braktm btn yazlarm bir gn tamamlarm.

04.02.2009 18:23:44 Gnlmn Kalbur st Elei 

Derin derin dnyorum.lk bahar gelse de, yle doya sya gezsem darda.Bu sene hayatmn ok deieceini hissediyorum.Sanki biri girecek hayatma ve mrm boyunca hep orada kalacak ve hi gitmeyecek.Kimdir,nedir,necidir bilmiyorum ama,sadece hayatma girecek adamla ilgili deil.renim hayatm,meslek hayatm ve ilgi alanlarmla ilgili de deiiklikler olacak.Bu altnc his midir,yoksa baka biey midir bilmiyorum ama olacak,hayatm 2009 da deiecek.yi mi,kt m bilmiyorum ama...inallah herey benim amdan iyi olur.

| iir | yk | Roman | Deneme | Eletiri | nceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babali Ktphanesi | Yazar Ktphaneleri | Yaratc Yazarlk

| Katlm | letiim | Yasallk | Sakllk & Gizlilik | Yayn lkeleri | zEdebiyat? | SSS | Knye | ye Girii |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

zEdebiyat bir zlenim Yapm sitesidir. zlenim Yapm, 2023 | Yeter zhal, 2023
zEdebiyat'da yaynlanan btn yazlar, telif haklar yasalarnca korunmaktadr. Tm yazarlarnn ya da telif hakk sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadr. Yazarlarn ya da telif hakk sahiplerinin izni olmakszn sitede yer alan metinlerin -ksa alnt ve tantmlar dnda- herhangi bir biimde baslmas/yaynlanmas kesinlikle yasaktr.
Ayrntl bilgi icin Yasallk blmne bkz.

Bu dosyann son gncelleme tarihi: 02.10.2023 03:27:44