..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Bulanmadan ve donmadan akmak ne hoþtur. -Mevlânâ
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Yazar Kütüphaneleri

Þu Anda Ne Yazýyorsunuz?
Ýnternet ve Yazarlýk
Yazarlýk Kaynaklarý
Yazma Süreci
Ýlk Roman
Kitap Yayýnlatmak
Yeni Bir Dünya Düþlemek
Niçin Yazýyorum?
Yazarlar Hakkýnda Her Þey
Ben Bir Yazarým!
Þu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm baþlýklar  

Arama Motoru

ÝzEdebiyat > Deneme > Sevgi ve Aþk > nurdan saydam

4 Þubat 2010
Bukowski Mucizesi - 1  
nurdan saydam
aþký anlatmak zor mu??

:BGFC:

BUKOWSKÝ MUCÝZESÝ -1

-merhaba
-MERHABA

Ne çok kullanýlan bir kelime bu,yerli yersiz.

Bukowski kullandý bir kez...Kadýn onu tanýdý.

Þarkýlarýn diliyle , uzandý ona adam. Kadýn hep bir þarký bekliyordu, Bukowski dilinden gelecek olan. Asrilikten dem vurdu önce , sonra serseriliðinden. Benzetmelerle taradý kadýný, kendinden emin. Aþaðýlardan bahsederken yüksekleri anlatýyordu. Kalabalýk çoðunluðumdur ama yalnýzlýðým yaþantýmdýr diyordu kadýna. Asaletli sorguyu sevmem , sorgu asilce olmamalý derken kadýn sararmýþ renginin deðiþtiðini hissediyordu.
Toz duman atarým yeri geldiðinde , sakat yaným sadakati sevmemdir, saðýmda solumda iz býrakaným, iz býrakýlmasýný istesem de diyordu Bukowski kadýna...
Kadýn sessiz, kadýn renklenmiþliðinle dinliyordu. Bukowski! sadesin ve bensin diyerek....
Bakýþmadan, kelimelere hakimliðini katan Bukowski'yi dinliyordu.
Yakarmayý da bilirim, yakmayý da, kararlýlýðý da bilirim kararsýzlýðý da, sekerek ilerlemem, koþarým diyordu Bukowski, koþturmayý da bilen olarak...
Tad almayý sevenim tad aldýkça , aldýkça verenim, verdikçe alan olmayý isteyenim. Sabýkam var benim kelimelerimden yana, kullanýþýmdaki anlamý hissedenleri sevenim.
Kadýn dingin, kadýn istekli, kadýn, benim bu diyerek sarýlýyordu ona.
Sevmeyi bilenim sevildiðimde, kýrbaç gibi þaklarým sevdiðim benliðimde, ardýlým yoktur benim, ben sarýlmayý sevenim. Ben, rüzgarý yaðmurla birleþtirip kokusunu hissedenim, sýlayý sevmem, etimle kemiðimle yerleþik düzenim.
Kadýn artýk þaþkýn ve umutlu ve umutluluðuyla mutluluðu birleþtirerek dinledi, dinliyordu.
Ben seni sevenim, ben sokulup kokunu hissedenim, ben, beni bana öðreten senden vazgeçemeyenim dedi Bukowski !

- MERHABA!
- MERHABA!
Seni bekliyordum, merhaba Bukowski dedi kadýn.

.Eleþtiriler & Yorumlar

:: bilmem..
Gönderen: Guvercin / Ankara
13 Mayýs 2004
Bilmem ki aþký anlatmak zor mudur? Herkes farklý anlatmaz mý aþký? Herkes farklý yaþamaz mý aþký? Herkesin aþk kavramý farklý deðil mi? Aþk tüm duygularýn birleþimi deðil mi?Tutku, ihtiras, þehvet, öfke, hüzün, mutluluk, arkadaþlýk, dostluk, kardeþlik, uykusuzluk, açlýk-tokluk..Belki zaman zaman düþmanlýk, annelik, babalýk, kendimizde kaybolduðumuz karanlýk sokaklar..? Aþkýn tanýmý zor mu? Bilmem belki zordur, belki de kolay kiþiden kiþiye deðiþir mi? Kaleminize saðlýk. Sevgilerimle..

Söyleyeceklerim var!

Bu yazýda yazanlara katýlýyor musunuz? Eklemek istediðiniz bir þey var mý? Katýlmadýðýnýz, beðenmediðiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düþündüðünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazýlarý yorumlayabilmek için üye olmalýsýnýz. Neden mi? Ýnanýyoruz ki, yüreklerini ve düþüncelerini çekinmeden okurlarýna açan yazarlarýmýz, yazýlarý hakkýnda fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloða geçebilmeliler.

Daha önceden kayýt olduysanýz, burayý týklayýn.

ÝzEdebiyat yazarý olarak seçeceðiniz yazýlarý kendi kiþisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluþturmak için burayý týklayýn.

Yazarýn sevgi ve aþk kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
Nefes Alamýyorum
Bukowski Mucizesi - 2
Þu An ve Her An

Yazarýn deneme ana kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
Montaýgne ve Kadýn
Beni Elyordamýyla Sev
Gri Yaþam
Ýçimde ki Çocuk
Ben Okurum
Benim Pc '' Ým
Çok Mu Bekledim!
Hey Size Yetiþemiyorum
Ýhanetim Var Ýkramlara
D - O - S - T

Yazarýn diðer ana kümelerde yazmýþ olduðu yazýlar...
Hiçççç [Þiir]
Kucaklaþalým [Þiir]
Keder [Þiir]
Mistik [Þiir]
Direniyorum [Þiir]
Issýz Ada [Þiir]
Bildirge [Þiir]
Hesabým Var Yaþama [Þiir]
Tesellisiz Yaþam [Þiir]
Sakar Anýlar [Þiir]

nurdan saydam kimdir?

sýradan ama sýra dýþý içtenlikte, bankacý. . . . .

Etkilendiði Yazarlar:
montaigne...nazým hikmet...Özdemir Asaf...

yazardan son gelenler

bu yazýnýn yer aldýðý
kütüphaneler

| Þiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleþtiri | Ýnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babýali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratýcý Yazarlýk

| Katýlým | Ýletiþim | Yasallýk | Saklýlýk & Gizlilik | Yayýn Ýlkeleri | ÝzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Giriþi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © nurdan saydam, 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.