..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Baþka dillerle ilgili hiçbir þey bilmeyenler, kendi dilleriyle ilgili de hiçbir þey bilmiyorlar. -Goethe
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Yazar Kütüphaneleri

Þu Anda Ne Yazýyorsunuz?
Ýnternet ve Yazarlýk
Yazarlýk Kaynaklarý
Yazma Süreci
Ýlk Roman
Kitap Yayýnlatmak
Yeni Bir Dünya Düþlemek
Niçin Yazýyorum?
Yazarlar Hakkýnda Her Þey
Ben Bir Yazarým!
Þu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm baþlýklar  

Arama Motoru

ÝzEdebiyat > Þiir > Bireysel > Nurcihan Orhan

29 Ocak 2010
Kaynamýþ Yumurta ve Çaresizlik  
Nurcihan Orhan

:ADEI:

Sabahlarý saç kalmadý bedende, kýzýlda
istermiydi ki
Bir sofrada
Bir kaynamýþ yumurta ve o
birlikte
umut olmadan
kýzýl olmadan
çaresizlikler içinde

Söyleyeceklerim var!

Bu yazýda yazanlara katýlýyor musunuz? Eklemek istediðiniz bir þey var mý? Katýlmadýðýnýz, beðenmediðiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düþündüðünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazýlarý yorumlayabilmek için üye olmalýsýnýz. Neden mi? Ýnanýyoruz ki, yüreklerini ve düþüncelerini çekinmeden okurlarýna açan yazarlarýmýz, yazýlarý hakkýnda fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloða geçebilmeliler.

Daha önceden kayýt olduysanýz, burayý týklayýn.

ÝzEdebiyat yazarý olarak seçeceðiniz yazýlarý kendi kiþisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluþturmak için burayý týklayýn.

Yazarýn þiir ana kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
Uzak Bir Gün

Yazarýn diðer ana kümelerde yazmýþ olduðu yazýlar...
Kör Gözüme Üç Parmak [Öykü]
Ali, Küçük Çocuk, Annesi [Öykü]
Boþluksuz Bir Yazý [Öykü]
Sadece [Öykü]

Nurcihan Orhan kimdir?

Babam söylemeseydi belki aklýma gelmezdi. Ama o gün Necdet dayýnýn karþýsýnda benim kýzým büyüyünce yazar olacak diyen babama karþý yine de diyebilecek çok fazla bir þeyim yoktu. Kuþkusuz babam yazarlýk derken ayný zamanda benim önemli bir insan olmamý ve belki de ileride tarihe bile geçebilecek bir þeyler yapmamý kastetmiþti. Ýþte böyle bir insandý babam ve ben onu sadece babam olduðu için deðil ayný zamanda böyle bir insan olduðu için de sevmiþtim. Ama bende babamýn düþündüðü gibi biri olma hevesi yoktu. Büyük iþler yapmak ,aðýr konulardan bahsetmek benim üstlenmekten korktuðum bir yüktü. Fakat yazarlýk iþi babamýn düþündüðünden biraz farklý da olsa kafama yatmýþtý. Öyle ki babam benim kýzým yazar olacak dediði günden beri kim bana büyüyünce ne olacaksýn diye sorsa hep yazar olacaðým dedim . Çünkü her zaman biraz aðlamaklý konuþan babam tam da benim kýzým ileride yazar olacak derken öylesine ilginç görünmüþtü ki bana eðer bunu ben anlatmazsam ileride kimse anlatmaya deðer bulmayabilirdi ve böylece o an sonsuza kadar kaybolmuþ olurdu. Þimdi ise baþa dönelim. Sizin bu yazýyý okuma sebebiniz beni biraz olsun tanýyabilmekti ve belkide bütün bunlarý okuduktan sonra benden çok babamý tanýmýþ oldunuz ama bu konuda yapabileceðim daha baþka bir þeyin olmadýðýný da bilmelisiniz. Ýþte galiba ben de böyle bir insaným.

Etkilendiði Yazarlar:
William Faulkner ,Umberto Eco ,Oðuz Atay

yazardan son gelenler

| Þiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleþtiri | Ýnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babýali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratýcý Yazarlýk

| Katýlým | Ýletiþim | Yasallýk | Saklýlýk & Gizlilik | Yayýn Ýlkeleri | ÝzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Giriþi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © Nurcihan Orhan, 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.